TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

„Манчестер јунајтед стана полош поради – Роналдо!“

СуперСпорт - 03.07.2022

Кристијано Роналдо сака да го напушти Манчестер јунајтед уште ова лето за да си најде тим кој ќе игра во Лигата на шампиони (ЛШ) и ќе се бори за титулата. Оваа вест ја изненади цела јавност во Англија, а сега критики пристигнаа од поранешниот ...

Роналдо ги скара Невил и Карагер: Даваше голови, но го направи Јунајтед полош од претходно

Спортклуб

Карагер му фаќа сеир на Јунајтед: Роналдо го направи она што мислев дека ќе го направи (Фото)

Дерби

Карагер му фаќа сеир на Јунајтед: Роналдо го направи она што мислев дека ќе го направи

Точка

Наполи нема пари за Роналдо, Кристијано не се враќа назад во Италија

Екипа - 03.07.2022

Трансферот на Кристијано Роналдо во редовите на Наполи е невозможна мисија, информираат бројни италијански и англиски медиуми, според кои „наполитанците“ немаат финансиска моќ за да го доведат португалскиот ас во своите редови.

Роналдо би можел да биде соиграч со Елмас

Sport 1

Наполи се вклучува во трката по Роналдо, може ли Португалецот да стане соиграч на Елмас?

24Фудбал

Гори под Везув: Роналдо може да му биде соиграч на Елмас!?

Gol.mk

Роналдо уште во јануари сакаше да го напушти Манчестер Јунајтед, но успеаја да го смират

Спортклуб - 03.07.2022

Англиските медиуми вчера објавија дека Кристијано Роналдо побарал трансфер од Манчестер Јунајтед. Медиумите во Англија денеска објавија дека Роналдо е решен да ги напушти „црвените ѓаволи“ и дека тоа јасно им го кажал на челниците на овој клуб.

Угледен медиум го посочи можниот нов клуб на Роналдо: Ќе биде соиграч на македонски репрезентативец

Дерби

Aнгличаните тврдат: Роналдо побарал трансфер!

Спортски

Нов проблем за „црвените ѓаволи“: Роналдо побарал да си замине од Јунајтед!

Дерби

Тајмс тврди: Роналдо побарал од Манчестер јунајтед да замине

24Фудбал

Се знаеше дека тешко ќе го задржат: Роналдо ја информирал управата на Јунајтед за неговата одлука

Спортклуб

Роналдо побарал трансфер

TopSport

Макфакс Точка МКД

Манчестер јунајтед не сака да го продаде Роналдо

24Фудбал - 03.07.2022

Кристијано Роналдо побара од Манчестер јунајтед да замине доколку во клубот пристигне соодветна понуда за него, но тие не сакаат да го продадат. Манчестер јунајтед во досегашниот преоден рок не покажа амбиција за чекор напред во следната сезона.

Роналдо бара од Манчестер јунајтед да го продаде доколку дојдат добри понуди

Независен

Тајмс: Кристијано Роналдо бара од Манчестер јунајтед да го продаде доколку дојдат добри понуди

Опсервер

Тајмс: Кристијано Роналдо бара од Манчестер јунајтед да го продаде доколку дојдат добри понуди

Во Центар

Роналдо побарал од Манчестер Јунајтед да го продадат, ако пристигнат добри понуди!

Sport M

БАРА ОД МАНЧЕСТЕР ЈУНАЈТЕД ДА ГО ПРОДАДАТ Роналдо се надева на подобра понуда

+инфо

Кристијано Роналдо бара од Манчестер јунајтед да го продаде доколку дојдат добри понуди

Курир

MakPress Фокус