TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Познат фаворитот за наследник на Хорват: Разговаравме и сум заинтересиран

Дерби - 25.01.2023

Хрватската ракометна јавност е гневна на Хрвоје Хорват кој уште еднаш потфрли како селектор, па не донесе очекуван резултат и од Мундијалот во Полска и Шведска. Целта на Хрватска беше пласман барем во четвртфиналето, но на крајот „каубоите“ ќе ...

„Сапуница Хорват“: Сестрата на хрватскиот селектор со брутални навреди кон легендарен ракометар! (ФОТО)

24 Ракомет - 24.01.2023

Помина уште едно големо ракометно натпреварување, а хрватската репрезентација повторно заврши на место кои ни оддалеку не ги задоволува апетитите на ракометната публика во оваа земја. Пласманот на местото број 9 повторно ја разбранува ракометната ...

Червар: Не е мој стил веднаш да се правам паметен

Gol.mk - 24.01.2023

Однесувањето на селекторот Хрвоје Хорват и фактот дека Хрватска не ја мина посакуваната втора фаза на Светското првенство (СП) предизвикаа бура во земјата на „каубоите“. Многумина бараат оставка од селекторот, а Хрватската ракометна федерација чека ...

Веќе се ‘нудат’ наследници: „Јас сум иделно решение за клупата на Хрватска!“

24 Ракомет - 24.01.2023

Нешто слично како и во минатото пред назначувањето на Лино Червар за селектор, Хрватска мака мачи со изнаоѓање на вистинскиот човек кој не само што ќе седне на хрватското селекторско столче, туку и ќе го врати хрватскиот ракомет тамо каде што ...

Червар конечно се огласи за срамното однесување на хрватскиот селектор

Дерби - 24.01.2023

Лино Червар како главен координатор на хрватската ракометна репрезентација ќе го има последниот збор кога е Хрвоје Хорват во прашање, но како што стојат работите, огромни се шансите „каубоите“ да добијат нов тренер.

Кој ќе биде нов хрватски селектор? Во комбинација и странски стручњаци

Gol.mk - 24.01.2023

По неуспехот на Светското првенство во Шведска и Полска, хрватската ракометна репрезентација најверојатно ќе добие нов селектор. Како најсериозен кандидат за наследник на Хрвоје Хорват се наведува Горан Перковац, златниот од олимпискиот турнир во ...

Хрватите најавија смена на селекторот Хорват, последниот збор е на Червар

Дерби - 24.01.2023

Хрватскиот ракометен сојуз денеска со соопштение ја информираше јавноста дека не е задоволен од постигнатите резултати на актуелното Светско првенство. Хрватите ќе го освојат деветтото место, но тоа не е доволно во однос на исполнување на целта ...

РС на Хрватска најави заминување на Хорват – Не сме задоволни, ова е неуспех

SportMedia - 24.01.2023

Хрватскиот ракомет повторно впиша лош резултат на големо натпреварување затоа што избраниците на Хрвое Хорват завршија на деветтото место на СП. Тој разговорот со новинарката на РТЛ го почна покажувајќи срце кон камерата, а откако беше прашан дали ...

Хрватска ќе го смени Хорват од селектор на ракометната репрезентација

Sport 1 - 24.01.2023

Хрвое Хорват многу извесно е дека нема повеќе да биде селектор на ракометната репрезентација на Хрватска, после деветтото место на СП во Шведска и Полска и неуспехот „каубоите“ да влезат во четвртфиналето.

Црно му се пишува на Хорват, ХРС најави смена на селекторот!

24 Ракомет - 24.01.2023

Многу веројатно е дека Хрвоје Хорват ја заврши својата мисија како селектор на Хрватска, откако од тамошниот сојуз излегоа со соопштение. Беше изразено незадоволство од остварениот резултат, но и најавена анализа на настапот, од кој очекуваа ...

Хрватска ќе му ја удри „клоцата“ на Хорват

СуперСпорт - 24.01.2023

Хрвое Хорват ја налути хрватската јавност и дел од ракометните легенди поради неговиот однос со новинарката по мечот со Бахреин, а сега се појавија шпекулации дека ќе добие отказ. Ракометниот сојуз на Хрватска не е задоволен од резултатите и го ...

ВИДЕО: Бизарно и безобразно однесување на хрватскиот селектор Хорват пред новинарката

Слободен Печат - 24.01.2023

Дефинитивно хрватскиот репрезентативен ракомет е во криза, нивната селекција не обезбеди настап на Олимписките игри во Токио, потоа го освои 15 место на минатото Светско првенство, осмо на последното Европско првенство, а сега е деветта на ...

Срамота: Хрватски селектор со гестикулации ѝ одговараше на новинарка (Видео)

СуперСпорт - 24.01.2023

Хрватската јавност и ракометните легенди бараат оставка од селекторот Хрвоје Хорват поради неговото срамно однесување по натпреварот против Бахреин. Хрватска славеше против Бахреин, но тоа не беше доволно за да обезбеди четвртфинале на Светското ...

Бизарно однесување на хрватскиот селектор за време на интервју по мечот (ВИДЕО)

МКД - 24.01.2023

Селекторот на ракометната репрезентација на Хрватска, Хрвоје Хорват го навлече гневот на хрватската јавност со неговото однесување за време на интервјуто по мечот против Бахреин кој Хрватите го добија со 43-32.

Срамно: Хрватскиот селектор место да збори со гестикулации одговараше на новинарката!

Спортски - 24.01.2023

Во Хрватска се започна нов процес и тоа против селекторот Хрвоје Хорват, јавноста и дел од ракометните легенди во оваа земја бараат заминување од Хорват поради неговото срамно однесување против Бахреин.

Селекторот на Хрватска изрежира циркуз пред камера

Оff.net - 24.01.2023

Хрватска го совлада Бахреин со 43:32, но заврши трета во група и не избори пласман во четвртфинале. Селекторот Хрвоје Хорват го изведе најчудното интервју на Светските ракометни првенства. Покажуваше срце и глумеше дека е нем.

Хрватите револтирани од бизарното однесување на селекторот

TopSport - 24.01.2023

Селекторот на ракометната репрезентација на Хрватска, Хрвоје Хорват, со бизарното однесување по мечот со Бахреин, го навлече гневот на јавноста. На новинарско прашање дали останува на селекторската позиција, Хорват почна чудно да се однесува.

Хрватскиот селектор го одработи најбизарното интервју во историјата, легендите распалија: Мора да си оди! (Видео)

Дерби - 24.01.2023

Хрватска оствари победа над Бахреин од 43:32 и со триумф стави крај на своето патување на Светското првенство, но цела јавност во оваа земја зборува за неверојатното и бизарно интервју кое го одработи селекторот по крајот на мечот.

ВИДЕО: Хрватскиот селектор гестикулираше и праќаше срца, легендата Метличиќ побара итна оставка!

Gol.mk - 24.01.2023

Ракометна Хрватска започна нов процес, и пак против селекторот Хрвоје Хорват. Младиот предводник на „каубоите“ им даде повод на критичарите и со своето однесување, кое во најмала рака е чудно.

Селекторот на Хрватска шокира со најбизарно интервју на СП (Видео)

Спортманија - 24.01.2023

Селекторот на хрватската репрезентација, Хрвоје Хорват ја шокираше тамошната јавност со интервјуто кое го даде по мечот со Бахреин. Коцкестите победија убедливо со 43:32, но тоа не беше доволно затоа што Хрватска не успеа да се пласира во ...

Срамно однесување на Хорват – праќаше срциња и одговараше ‘немо’ (ВИДЕО)

24 Ракомет - 23.01.2023

Репрезентацијата на Хрватска го заврши настапот на Светското првенство со победата над Бахреин од 43:32 и со освоено трето место во групата зад Данска и Египет. Поразот од Египет во првото коло од 22:31 се покажа како клучен момент за конечниот ...

Бизарно интервју на селекторот на Хрватска – праќаше срце и глумеше дека одговара (ВИДЕО)

Sport 1 - 23.01.2023

Репрезентацијата на Хрватска и покрај денешната убедлива победа над Бахреин (43-32) нема да стигнат до четврт-финале на СП 2023 во Шведска и Полска, бидејќи за тоа им требаше Данците да загубат од Египет со дури 12 гола разлика, но тие на полувреме ...

Бизарно интервју на селекторот на Хрватска – праќаше срце и глумеше дека одговара (ВИДЕО)

Пулс24 - 24.01.2023

Репрезентацијата на Хрватска и покрај денешната убедлива победа над Бахреин (43-32) нема да стигнат до четврт-финале на СП 2023 во Шведска и Полска, бидејќи за тоа им требаше Данците да загубат од Египет со дури 12 гола разлика, но тие на полувреме ...

Хрватскиот селектор гестикулираше и даваше чудни изјави, Метличиќ побара итна оставка (ВИДЕО)

Курир - 24.01.2023

Ракометна Хрватска започна нов процес, и пак против селекторот Хрвоје Хорват. Младиот предводник на „каубоите“ им даде повод на критичарите и со своето однесување, кое во најмала рака е чудно.

Хрватскиов селектор да ти бил многу безобразен и забеган – вакво глупирање немаме видено (снимка)

Таратур - 24.01.2023

Иако хрватските ракометари убедливо ја победија репрезентацијата на Бахреин со 43-32, сепак, „коцкестите“ не изборија пласман во четврт-финале на ракометното Светско првенство 2023 во Шведска и Полска, бидејќи за тоа им требаше Данците да загубат од ...

Хрватите револтирани од бизарното однесување на селекторот

Макфакс - 24.01.2023

Селекторот на ракометната репрезентација на Хрватска, Хрвоје Хорват, со бизарното однесување по мечот со Бахреин, го навлече гневот на јавноста. На новинарско прашање дали останува на селекторската позиција, Хорват почна чудно да се однесува.

Хрватите револтирани од бизарното однесување на селекторот

MTM - 24.01.2023

Селекторот на ракометната репрезентација на Хрватска, Хрвоје Хорват, со бизарното однесување по мечот со Бахреин, го навлече гневот на јавноста. На новинарско прашање дали останува на селекторската позиција, Хорват почна чудно да се однесува.

Хрватскиот селектор кој се „глупираше“ пред новинарката ќе добие отказ

Спортски - 24.01.2023

Хрвое Хорват ја налути хрватската јавност и дел од ракометните легенди поради неговиот однос со новинарката по мечот со Бахреин, а сега се појавија шпекулации дека ќе добие отказ. Ракометниот сојуз на Хрватска не е задоволен од резултатите и го ...

Познат фаворитот за наследник на Хорват

Курир - 25.01.2023

Хрватската ракометна јавност е гневна на Хрвоје Хорват кој уште еднаш потфрли како селектор, па не донесе очекуван резултат и од Мундијалот во Полска и Шведска. Целта на Хрватска беше пласман барем во четвртфиналето, но на крајот „каубоите“ ќе ...