TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

СЕЅ 2018: Фискер конечно го покажа својот луксузен модел

Авто Плус - 11.01.2018

Fisker Inc., сопственост на дизајнерот Хенрик Фискер, го претстави својот луксузен модел на електрична енергија на CES Consumer Electronics Show во Лас Вегас За електричниот автомобил, речиси сè беше познато уште од средината на минатата година, но ...

Fisker EMotion EV – Нови детали и фотографии од директниот ривал на Model S

Додај Гас - 11.01.2018

Имено, според последните извештаи, потврдено е дека електричното возило EMotion ќе биде во можност да помине растојание од 650 километри со едно полнење, а неговата почетна цена ќе биде 129.000 американски долари.

Fisker EMotion :: Ех Тесла, Тесла…

Авто Магазин - 11.01.2018

Се појавија скоро во исто време, но едниот стана светски познат а другиот умре пред да се роди. Но Хенрик Фискер не се откажуваше и инаетливо, после години обидување, конечно го покажа на јавноста Fisker EMotion.

Нови детали за конкурентот на Tesla: ќе располага со 700 електрични “коњи”

USB - 11.01.2018

По првите фотографии од новиот автомобил на Фискер, беа објавени и техничките детали, како и цената на ова возило. Хенрик Фискер го предизвикува моделот S на Tesla со нова спортска електрична лимузина наречена EMotion.