TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Нов протест на противниците на Вучиќ, организаторите предупредија од провокатори

А1 On - 03.06.2023

Протестот „Србија против насилството“, петти по ред по трагедиите во белградското основно училиште и две села кај Младеновац, ќе се одржи денеска во Белград, а намерата на демонстрантите е да го опколат реонот каде што се наоѓа седиштето на ...

Во Белград денеска ќе се одржи петтиот протест „Србија против насилството“

Бизнис Вести

Во Белград утре нов протест „Србија против насилството“ – покана добија и европратеници

360 степени

Во Белград утре нов протест „Србија против насилството“ – покана добија и европратеници

Либертас

Во Белград денеска ќе се одржи петтиот протест „Србија против насилството“

Либертас

Во Белград денеска ќе се одржи петтиот протест „Србија против насилството“

24Инфо

Петтиот протест „Србија против насилството“ денес во Белград

Слободен Печат

Опсервер ТВ21 Република 24 Вести Р.С.Европа Курир CivilMedia Frontline

‘СЕГА СЕ Е ПОЗНАТО!’ – Со вонреден увид е утврдено дали момчето-монструм Коста К. бил жртва на врсничко насилство, а ...

Во Центар - 03.06.2023

Поради двете големи трагедии кои длабоко го погодија целото општество, Владата на Република Србија донесе одлука на 6. јуни да ја заврши учебната година во сите основни и средни училишта во Србија, пишува Blic.rs Училиштата можат да продолжат со ...

Еден месец од трагедијата во „Рибникар“: Коста бил опседнат со ОВА, на лекарите им признал сè

Мастило

Еден месец по масакрот во Рибникар: Србија се уште тагува

4NEWS

Учебната година во Србија завршува на 6 јуни, зградата на ОУ „Владислав Рибникар“ ќе остане училиште

360 степени

Школската година во српските училишта завршува на 6 јуни, дел од „Рибникар“ ќе постане меморијален центар

Точка

Влада на Србија: На 6 јуни крај на учебната година, зградата на ОУ „Владислав Рибникар“ ќе остане училиште

Опсервер

Влада на Србија: На 6 јуни крај на учебната година, зградата на ОУ „Владислав Рибникар“ ќе остане училиште

Либертас

24Инфо Во Центар Канал5 Вечер Прес Lider Слободен Печат Независен Република

Пред точно еден месец дете (13) уби 9 ученици и училишен чувар во Белград: Како и зошто – никој не знае

Макфакс - 03.06.2023

Пред точно еден месец Србија ја погоди трагедија која засекогаш ја промени не само Србија туку и регионот. На 3 мај родителите ги испратија децата на училиште, се поздравија, а можеби некои поради обврските не стигнаа ни да се поздрават.

НАЈДОБРИТЕ СПЕЦИЈАЛЦИ МИ РЕКОА: Шефе, ова ни некои од нас не можат да го изведат

Фактор

Во училиштето „Владислав Рибникар“ немало врсничко насилство кон детето-убиец

А1 On

Важно! Резултати од вонредниот надзор во ,,Рибникар” – Еве дали момчето-психопат било жртва на насилство!

Во Центар

Немало врсничко насилство врз малолетникот кој го изврши масакрот во „Рибникар“, потврди српската Влада

Точка

Немало врсничко насилство врз малолетникот кој го изврши масовно убиство во Белград, потврди српската Влада

Н.Македонија

Коста не бил жртва на булинг во училиштето, потврди српската Влада

Република

Денешен 24Инфо Press24 Либертас Вечер Прес Телма Press24 Точка

За утре одложен протестот во Белград за масовното убиство во “Владислав Рибникар”

24 Вести - 02.06.2023

Судот во Белград му го продолжи притворот за уште 30 дена на таткото на 13 годишниот убиец од основното училиште „Владислав Рибникар“ во Белград н поради посебни околности кои укажуваат дека обвинетиот во случај да биде пуштен за кратко време ќе го ...

Продолжен притворот на таткото на Коста, осомничен е дека го однел синот на стрелиште

Макфакс

ОДЛУКА НА СУДОТ – Таткото на момчето-убиец Коста К. останува зад решетки! Откриено зошто му е продолжен притворот за уште 30 дена

Во Центар

Продолжен притворот на таткото на момчето кое го изврши масовното убиство во „Владислав Рибникар“

360 степени

Продолжен притворот на таткото на детето кое изврши масакр во белградското училиште

Мета

Продолжен притворот на таткото на момчето кое изврши масовно убиство во училиштето „Владислав Рибникар“ во Белград

Бизнис Вести

Се огласи и Вишото јавно обвинителство: Еве што ќе биде со таткото на масовниот убиец од Врачар

Во Центар

Слободен Печат Либертас 24 Вести Н.Македонија Локално Фокус Република 24Инфо