TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Села или Таравари? – кој и да го добие партискиот печат, ДУИ нема да има никаков бенефит

Алфа - 26.02.2024

ДУИ се надеваа дека со поделбата на Алијанса на албаците кои тие тивко и зад завесите ја предивикаа, популарноста на интегативците за изборите ќе порасне, но сликата во реаноста е сосема поинаква.

Интересот за освојување на власта ќе ја „изеде” листата на услови за коалиции

Вечер Прес

Таравари и Села нема што да делат, Алијанса за Албанците нема имот, има само две канцеларии под кирија

еМагазин

Таравари за поделбата во Алијанса за Албанците: Оставивме судот да одлучи

360 степени

Таравари за поделеноста на Алијансата за Албанците: Се работи за фракција која е блиска до ДУИ

Слободен Печат

За поделената Алијанса за Албанците ќе одлучи судот – Арбен Таравари ексклузивно за Гласот на Америка

Глас на Америка

„ФРАКЦИЈАТА НА ЗИЈАДИН СЕЛА Е БЛИСКА ДО ДУИ“ Таравари открива детали за внатрешните случувања во Алијансата за Албанците

+инфо

Фокус Либертас Вечер Прес 4NEWS 24 Вести

Европскиот фронт се уште недефиниран, следните денови продолжуваат средбите меѓу ДУИ, ЕДП и народно движење

ТВ21 - 26.02.2024

Додека тече собирањето потписи за кандидат за претседател, политичките партии не ги запоставија ниту разговорите за коалициите и изборните листи. Од едната страна имаме дефинирана опозициска коалиција, од другата страна се уште течат преговорите за ...

ДУИ, сама или со АА на Села на избори? – Се анализираат носителите! Во комбинација Зејди, Хоџа и Исмаили?

ТВ21

(Фото) Мобилизација: Меџити се пофали дека граѓаните масовно се потпишуваат за Таравари

Скопје1 - 26.02.2024

Лидерот на Демократското движење, Изет Меџити, откако го даде потписот за кандидатот на коалицијата “ВРЕДИ”, Арбен Таравари, се изјасни дека во Скопје се случува НАРОД! „Сите заедно да ја поддржиме кандидатурата за албански претседател, др.

Изет Меџити: Се случува, НАРОД!

Фокус

Изет Меџити од Скопје: Се случува, народ!

24Инфо

📷„ВО СКОПЈЕ СЕ СЛУЧУВА НАРОД!“ Изет Меџити се потпиша за Арбен Таравари

+инфо

Изет Меџити го даде потписот за кандидатот на коалицијата „ВРЕДИ”, Таравари

Во Центар

Таравари: Нема што да делиме, се договоривме во Скопје да ја користат тие канцеларијата, а во Тетово да ја користиме ...

Република - 26.02.2024

Доскорешниот лидер на Алијанса за Албанците, а од неодана, по партискиот раскол, лидер на дел од таа парија и кандидат за претседател на опозициската коалиција Вредин, Арбен Таравари вели дека по разидувањето со Зијади Села веројатно разврската ќе ...

Таравари и Османи делат исто барање за избор на претседател во Собранието

Телма

Таравари седи во канцеларијата на АА во Тетово, а Села во Скопје

МКД

Таравари ја потврди средбата со Села: Нема што да делиме, се договоривме за канцелариите

Фокус

Таравари: Би ги прифатиле сите одлуки на судот

Независен

Правна битка и внатрешната борба за моќ: Фракцијата под Села веќе неколку месеци шурува со ДУИ – ќе ја почитувам одлуката на судот, уверени сме дека имаме мнозинство, вели Таравари

Lider

Таравари: Би ги прифатиле сите одлуки на судот

Zoom

Локално Во Центар Република Денешен ТВ21 Н.Македонија MakPress