TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Формирани работните групи за претстојната заедничка седница на владите на Македонија и Бугарија

Независен - 23.01.2022

Завршуваат последните подготовки пред меѓувладината седница на Северна Македонија и Бугарија, која треба да се одржи во вторник, на 25 јануари во Софија. Формирани се работните групи и од двете страни, а назначени се и нивните копретседавачи.

Ќе има ли во вторник и средба на историчарите во Софија?

Сител

Формирани работните групи за претстојната заедничка седница на владите на Северна Македонија и Бугарија

Бизнис Вести

Формирани работните групи за претстојната заедничка седница на владите на Северна Македонија и Бугарија

Сител

Формирани работните групи за претстојната заедничка седница на владите на Македонија и Бугарија

Опсервер

Формирани работните групи за претстојната заедничка седница на владите на Северна Македонија и на Бугарија

ТВ21

РАБОТНИТЕ ГРУПИ ЌЕ СЕ ФОКУСИРААТ НА ПРАКТИЧНОТО И ОСТВАРЛИВОТО Нова динамика во преговорите меѓу Скопје и Софија

+инфо

Press24 Нетпрес 24 Вести Вечер Прес ММС MakPress Во Центар

Македонската влада ќе заседава во Софија: Формирани се работните групи пред новата заедничката седница во вторник

360 степени - 23.01.2022

Кон крајот на 2017 година, тогашните влади на Заев и на Борисов во Бугарија одржаа заедничка седница во Струмица, три месеци откако беше потпишан Договорот за добрососедство и пријателство меѓу двете земји, кој, сепак, не ја оневозможи бугарската ...

Петков формира четири работни групи за соработка со Северна Македонија

360 степени

И Петков формира четири работни групи за соработка со Македонија

Н.Македонија

БУГАРИЈА ГИ ФОРМИРАШЕ РАБОТНИТЕ ГРУПИ Со овие сили Софија се подготвува за разговорите со Скопје

+инфо

Кирил Петков формира четири работни групи за соработка со Македонија

Фактор

Софија ги формира работните групи за соработка со Скопје

МКД

И Бугарија ги формираше работните групи за соработка со Македонија

еМагазин

Локално

Формирани работните групи за заедничката седница на македонската и бугарската влада

Алсат-М - 23.01.2022

Завршуваат последните подготовки пред меѓувладината седница на Северна Македонија и Бугарија, која треба да се одржи во вторник, на 25 јануари во Софија. Формирани се работните групи и од двете страни, а назначени се и нивните копретседавачи.

Петков формира четири работни групи за соработка со Македонија

Алсат-М

По премиерите, „во акција“ и претседателите?

Слободен Печат

И Бугарија ги формираше работните групи во пресрет на меѓувладината седница

Фокус

И Бугарија ги формираше работните групи во пресрет на меѓувладината седница во вторник

Lider - 22.01.2022

И бугарската Влада ги формира работните групи за соработка со Северна Македонија, кои треба да го интензивираат процесот на приближување и да го отворат патот за решавање на спорот меѓу двете земји, во рамки на новиот пристап и динамика, кои беа ...

Бугарија ги формираше работните групи во пресрет на меѓувладината седница во вторник

Сител

Бугарија ги формираше работните групи во пресрет на посетата на Ковачевски на Софија и заедничката владина седница

Zoom

И Бугарија ги формираше работните групи во пресрет на меѓувладината седница во вторник

Канал5

И Бугарија ги формираше работните групи во пресрет на меѓувладината седница во вторник

Независен

Во пресрет на меѓувладината седница во вторник и Бугарија ги формираше работните групи за соработка

Frontline

И Бугарија ги формираше работните групи во пресрет на меѓувладината седница во вторник

MakPress

Слободен Печат Нова ТВ Опсервер Во Центар CivilMedia