TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Моќен напиток на Ана Ивановиќ поради кој речиси и да не старее: Поранешната тенисерка го открива својот таен еликсир на ...

Точка - 18.09.2023

Поранешната тенисерка Ана Ивановиќ важи за една од најубавите жени, а како што поминуваат годините, се чини како таа воопшто да не старее. Ана многу се грижи за својата нега на лице и тело, а своевремено се пишуваше дека таа не може да го замисли ...

ЧАЈ ОД КУРКУМА ЗА СЛАБЕЕЊЕ,А ЕВЕ ЗОШТО:Овој рецепт го забрзува метаболизмот и ги топи килограмите

Попара - 18.09.2023

Куркумата најчесто се користи за слабеење бидејќи го забрзува метаболизмот,а овој рецепт за чудесен чај од куркума се пие само 5 дена. Куркумата е способна да го опорави целиот организам,а освен за зајакнување на имунитетот се користи и за слабеење.

Што се случува со телото ако секој ден пиеме чај?

Кајгана - 18.09.2023

Чајот е еден од најомилените пијалаци на планетата. Некои го пијат со појадок, некои за да се релаксираат пред спиење. Со оглед на тоа што луѓето ширум светот го консумираат овој пијалак, некои со илјадници години, се поставува прашањето какви ...

Што се случува со вашето тело ако пиете чај секој ден?

Локално - 17.09.2023

Во зависност од видот на чајот, тој може да донесе бројни придобивки за вашето тело, а некои општи карактеристики на овој напиток и неговите ефекти може да бидат: подобрување на работата на срцето, подобрување на когнитивните функции, варење и ...

Што се случува со вашето тело ако пиете чај секој ден?

Независен - 18.09.2023

Чајот е еден од најомилените пијалоци на планетата. Некои го пијат со појадок, некои за да се релаксираат пред спиење. Имајќи предвид дека луѓето ширум светот го консумираат овој пијалок, илјадници години, се поставува прашањето какви здравствени ...