TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Интер руши рекорди, Инзаги како ниеден друг тренер во клупската историја

Gol.mk - 29.02.2024

Екипата на Интер е во неверојатна форма и буквално ги „меле“ противниците во италијанската Серија А . Тимот на Симоне Инзаги ги одушеви навивачите и со изданието против Аталанта , а „нероаѕурите“ на крајот славеа со убедливи 4-0 и создадоа разлика ...

Творецот на моќниот Интер ќе биде награден со нов богат договор

Спортманија

Интер водечки тим во Европа по три важни показатели

Gostivarpress.mk

Интер е во страшна серија од 11:0 на +12 од Јувентус и е најефикасен тим во Европа

Оff.net

Кој би рекол: Италијански тим е најефикасен во топ 5 првенства

Спортски

Инзаги испиша историја: Вакво нешто не му успеало на ниту еден друг тренер во Интер

Спортски

Интер ги помина Ливерпул и Баерн и сега е најефикасен тим во топ-5 лигите

Sport 1

Екипа Спортманија Независен Sport 1 Спортклуб Курир 24Фудбал Канал5

Осимен ја распара мрежата на Сасуоло, па самиот го решаваше проблемот (Видео)

Дерби - 29.02.2024

Наполи го одигра најдобриот натпревар од стартот на сезоната и триумфално се прошета на „Мапеи стадионот“, каде вчера актуелниот италијански првак славеше победа со резултат 1:6. Играч на натпреварот беше Виктор Осимен поради тоа што постигна три ...

Наполи до крај го „наполни“ Сасуоло, Осимен им ја скина мрежата, па потоа им ја крпеше (ВИДЕО)

Sport M

Политано по гол шоуто на Наполи: Потребен ни беше ваков натпревар…

Дерби

ВИДЕО: Шоу на Осимен и Кварацкелија, Наполи му даде ШЕСТ гола на Сасуоло

Gol.mk

Наполи заигра шампионски, настрада Сасуоло

Екипа

Гол шоу на шампионот: Наполи го уништи очајниот Сасуоло (ВИДЕО)

Дерби

Наполи го истури бесот врз Сасуоло, му даде - шест гола! (ВИДЕО)

Sport 1

TopSport МакФудбал SportSport Кајгана 24Фудбал МКД Макфакс Опсервер