TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Наумовски: Со поддршка од ГЕРБ до можна промена на бугарската декларација

Алсат-М - 13.05.2022

Поранешниот амбасадор во САД, Васко Наумовски, во своето вечерашно гостување во емисијата „360 Степени“ на Алсат ги коментираше можните случувања во бугарската политика во престојниот период, оставајќи ја при тоа можноста во Бугарија да се формира ...

Наумовски: Можно е кревање на ветото, но не би бил голем оптимист

Press24 - 13.05.2022

Универзитетскиот професор и аналитичар Васко Наумовски вечерва гостуваше во емисијата „360 степени“ во „ТВ Алсат“, а притоа кажа дека е можно кревање на ветото во јуни. Наумовски кажа дека постои можност за кревање на ветото, но не би бил голем ...

Наумовски: Можно е кревање на ветото во јуни

Локално - 13.05.2022

Универзитетскиот професор и аналитичар Васко Наумовски смета дека е можна деблокада на македонските евроинтеграции во јуни. -Секако е можно кревање на ветото, но не бил преголем оптимист. Најавен е и еден самит меѓу ЕУ и Балканот, имаме уште неколку ...

Наумовски: Со поддршка од ГЕРБ можна е нова бугарската декларација за Македонија

24Инфо - 13.05.2022

Поранешниот амбасадор на Македонија во САД, Васко Наумовски, во своето вечерашно гостување во емисијата „360 степени“ најави дека е можно во Бугарија да се формира ново парламентарно мнозинство кое би можело да донесе нова декларација за Македонија.