TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Битиќи за ТВ24: Тврдењата дека сум контактирал со Онишченко се неточни и тенденциозни

24 Вести - 26.11.2022

Тврдењата дека сум контактирал со Онишченко се неточни и тенденциозни и на ниво на клевета - вели за ТВ24 вицепремиерот за економски прашања Фатмир Битиќи. -За жал моето очекување за тие од каде што доаѓаат не може да биде различно, вели во дописот ...

Битиќи го демантира Николоски: Не е точно дека сум контактирал со Онишченко

360 степени

Битиќи демантира дека се обидувал да контактира со Онишченко

Фокус

Битиќи негира дека контактирал со Онишченко, опозицијата обвинува за подлабоки мотиви

Телма

Николоски тврди- Вицепремиер задолжен за економски прашања се обидувал да контактира со Онишченко за економски ангажман

Либертас

Битиќи негира дека контактирал со Онишченко

24Инфо

Битиќи го демантира Николоски: Не е точно дека сум контактирал со Онишченко

Либертас

Zoom 24 Вести

Николоски во случајот Онишченко го вплеткува Битиќи, вицепремиерот негира

Слободен Печат - 26.11.2022

По обвинувањата на потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николоски на адреса на вицепремиерот за економски прашања Фатмир Битиќи дека се обидувал да го контактира олигархот Олександр Онишченко заради економски ангажман во Македонија, од ...

Скандал „Онишченко“ – кога Владата ќе му го одземе државјанството?

24 Вести

Не се знае кога Скопје ќе му го одземе државјанството на Онишченко

Алсат-М

АНБ е обезглавена, нема нов директор, а 16 месеци ни внатрешна контрола, вели Николоски

360 степени

Николоски ексклузивно за 360 Степени: Вицепремиер задолжен за економски прашања се обидувал да стапи во контакт со Онишченко за да преговара за економски ангажман

Нетпрес

Многу прашања ниту еден одговор за скандалот „Онишченко“

Глас на Америка

Дали Онишченко ќе остане без македонско државјанство?

Вечер Прес

Алсат-М Канал5 Телма 24 Вести Centar +инфо Мета Lider

Петковски: Пробиена е безбедноста на Собранието, Џафери е должен да го расчисти случајот

Фокус - 26.11.2022

Продолжението на седницата на Комисијата за надзор на Агенцијата за национална безбедност на која директорот Виктор Димовски треба да продолжи да реферира за случајот на Олександар Онишченко се уште е во застој.

Собраниската Комисија за надзор на работата на АНБ да заседава за случајот „Онишченко”, повикува Ковачевски

Слободен Печат

Собраниската Комисија за надзор на работата на АНБ да заседава за случајот „Онишченко“, повикува Ковачевски

Сител

Ковачевски: МВР побрзо да ја заврши истрагата за случајот „Онишченко“

Press24

Собраниската Комисија за надзор на работата на АНБ да заседава за случајот „Онишченко“, повикува Ковачевски

Независен

Собраниската Комисија за надзор на работата на АНБ конечно да заседава за „Онишченко”, повикува Ковачевски

Либертас

КОМИСИЈАТА КОНЕЧНО ДА СЕДНЕ И ДА ЗАСЕДАВА ЗА АНБ Премиерот повика на расчистување на случајот „Онишченко“

+инфо

Опсервер 360 степени Телма еМагазин Вечер Прес 24 Вести Н.Македонија Во Центар

Онишченко сакал и банка да купува во Македонија, Ковачевски ја повика собраниската комисија да заседава

Алфа - 26.11.2022

Доаѓањето на Олександр Онишченко во Македонија, беше со цел нашата држава да добие квалитетна репрезентација во јавање и за олимпијадите и за европските и светски првенства, објаснува Влатко Стефановски-Рамче во интервјуто за Слободен печат.

ИНТЕРВЈУ | Влатко Стефановски-Рамче: Горд сум што го донесов Онишченко во Македонија

Слободен Печат

Онишченко сакал да отвори банка, а веќе одамна не се бавел со трговија со гас

24 Вести

Онишченко ќе купел банка во земјава - Владата не открива до каде е постапката за државјанството

Сител

Онишченко планирал да отвори банка, но вели македонскиот пасош не е подобар од украинскиот

Фактор

Нека се смират, бизнисот со гас не ме интересира туку само спорт. Онишченко за Слободен печат

Либертас

Онишченко за „Слободен печат“: Сакав да купам банка во Македонија, не се гледав со политичари ниту пак планирав бизнис со гас

Слободен Печат

4NEWS Press24 ТВ21 Zoom +инфо Република Lider Пулс24