TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Гугл со нова иновација, иссвиркајте си инајдете ја песната што ви се врти во глава

Хитпортал - 18.10.2020

Многумина од нас сакаат да ја најдат својата омилена песна но мака мачат со насловот или изведувачот па на крај се оркажуваат. Со новата опција која што Гугл ја воведе на „Google search“ од сега ќе можете со леснотија да си ги најдете вашите омилени ...

Опција која на многумина ќе им се допадне: Запеј му на Google и дознајте го имете на песната која ви се врти во главата

Скопје24 - 17.10.2020

На секој еден од нас со сигурност му се случило барем еднаш во животот, во главата да му се заглави некоја позната мелодија, но да не го знаеме тескстот или името на песната, а тоа знае да биде многу фрустрирачко.

Свиркајте си и најдете си ја песната на Google

Телефони.мк - 17.10.2020

Google оди чекор понапред во обидот да го неутрализира целосно популарниот сервис за пронаоѓање песни Shazam со нивната нова услуга за корисниците која е уникатна. Наместо да го вклучите звучникот за препознавање, доколку некоја песна ви се мота во ...

Не ти текнува на песната? Запеј му на Google!

Кајгана - 17.10.2020

Не ви текнува на текстот или името на песната, ама можете да ја потпевнете или свиркате мелодијата? Најавени се неколку ажурирања за апликацијата Google Search, а вештачката интелигенција сè уште се користи за подобрување на корисничкото искуство.

Опција која ќе ви се допадне: Запеј му на Google и дознајте го имете на песната која ви се врти во глава

Курир - 18.10.2020

На секој еден од нас со сигурност му се случило барем еднаш во животот, во главата да му се заглави некоја позната мелодија, но да не го знаеме тескстот или името на песната, а тоа знае да биде многу фрустрирачко.

Google ти овозможува да пронајдеш песна „потпевнувајќи“

Smartportal - 16.10.2020

Опцијата препознава околу 20 јазици, но компанијата најавува и зголемување на оваа бројка со цел поголема достапност Google ни даде решение за секојдневен „проблем“ кој сигурно ти се има случено и на тебе.

Новата Google функција помага при пронаоѓањето на песни (ВИДЕО)

USB - 16.10.2020

Најновиот додаток на Google Search за мобилни уреди може да го регистрира пеењето или свиркањето на корисникот за идентификување на песните. Опцијата „hum to search“ се активира кога корисникот ќе запраша “what is this song?/која е оваа песна?”, а ...

Ја знаете мелодијата, не ја знаете песната? Отпејте му ја не телефонот, "Google" можеби има одговор

Точка - 16.10.2020

Најавени се неколку ажурирања на "Google Search" апликацијата, а вештачката интелигенција и натаму ќе се користи за унапредување на корисничкото искуство. Сега е доволно барем отприлика да знаете како оди мелодијата на некоја песна на која не можете ...