TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Новите рендери го откриваат изгледот на Galaxy Z Flip 4 и Z Fold 4 во различни бои

USB - 06.08.2022

Познатиот дојавувач на Твитер, Еван Блас, објави нови рендери на претстојните преклопни телефони на Samsung. Станува збор за Galaxy Z Flip 4 и Z Fold 4 кои официјално ќе бидат претставени на 10 август, а овој пат се работи за официјалните рендери ...

Позната можната цена за основниот модел на „iPhone 14“

Канал5 - 05.08.2022

Се појавија гласини за потенцијалната цена за основниот модел на „iPhone 14“, кој се очекува во септември. Според извештаите, основниот модел на „iPhone 14“ би требало да има цена од 799 долари, што е иста како основната верзија на „iPhone 13“.

Се шират муабети за телефоните на Apple, колку пари ќе биде iPhone 14

Телефони.мк - 05.08.2022

Имаме уште еден месец отприлика до најважниот настан на Apple годинава, во септември излегува новата iPhone 14 серија. Apple треба да се откаже од моделот на iPhone mini, кој како замена доаѓа Max верзијата.

OnePlus го претстави OnePlus 10T со брзо полнење

Телефони.мк - 05.08.2022

Околу половина година после претставувањето на предводникот OnePlus 10 Pro , One Plus ја претстави и неговата поевтина верзија. Тоа значи дека моделот OnePlus 10T ги нема сите премиум опции како Pro моделот, што најмногу се однесува на камерите и ...

Samsung започна проект за самопоправка на телефони

Порта - 05.08.2022

Samsung и iFixit конечно ја започнаа својата програма за самопоправка, која им овозможува на сопствениците на одредени телефонски линии да купуваат резервни делови. Првичната најава за оваа програма ја имавме на крајот на март, но тогаш не беа ...

Samsung потврди: Не ги прекинува чиповите Exynos

USB - 05.08.2022

Samsung ги отфрли шпекулациите дека го прекинува производството на сопствените Exynos чипови. Бројни гласини во текот на изминатите недели сугерираа дека јужнокорејската компанија ќе престане да имплементира Exynos чипови во своите водечки телефони ...

OnePlus го претстави смартфонот OnePlus 10T, познати и цените

Кајгана - 04.08.2022

Компанијата OnePlus го претстави својот нов паметен телефон, OnePlus 10T, кој е достапен и за клиентите во Европа. OnePlus ја промени својата стратегија оваа година и во втората половина го претстави својот нов модел без ознаката Pro.

Новиот „iPhone“ сепак нема да биде поскап од неговиот претходник?

Денар - 04.08.2022

Иако неодамна се појавија гласини дека „iPhone 14“ би можел да биде за стотина долари поскап од сегашната генерација, се чини дека тоа нема да биде така. Како и досега, „Apple“ треба да ја претстави новата генерација на своите смартфони во текот на ...

Поврзувањето и соработката го отвораат патот кон подобро разбирање на себеси со иновациите на Samsung Wellness

Опсервер - 04.08.2022

Автор – Тијеонг Џеј Јанг, извршен потпретседател и директор на тимот за истражување и развој во областа на здравјето, во секторот за мобилни дејности, Samsung Electronics На настанот Unpacked следната недела, Samsung ќе ја претстави својата најнова ...

Поврзувањето и соработката го отвораат патот кон подобро разбирање на себеси со иновациите на Samsung Wellness

Фактор - 05.08.2022

Автор - Тијеонг Џеј Јанг, извршен потпретседател и директор на тимот за истражување и развој вообласта на здравјето, во секторот за мобилни дејности, Samsung Electronics На настанот Unpacked следната недела, Samsung ќе ја претстави својата најнова ...

Поврзувањето и соработката го отвораат патот кон подобро разбирање на себеси со иновациите на Samsung Wellness

Хаштаг - 05.08.2022

Автор - Тијеонг Џеј Јанг, извршен потпретседател и директор на тимот за истражување и развој вообласта на здравјето, во секторот за мобилни дејности, Samsung Electronics На настанот Unpacked следната недела, Samsung ќе ја претстави својата најнова ...

Samsung потврди: Не ги прекинува чиповите Exynos

Курир - 05.08.2022

Samsung ги отфрли шпекулациите дека го прекинува производството на сопствените Exynos чипови. Бројни гласини во текот на изминатите недели сугерираа дека јужнокорејската компанија ќе престане да имплементира Exynos чипови во своите водечки телефони ...

„Samsung“ започна проект за самопоправка на телефони

Денар - 05.08.2022

„Samsung“ и „iFixit“ конечно ја започнаа својата програма за самопоправка (self-repair), која им овозможува на сопствениците на одредени телефонски линии да купуваат резервни делови. Првичната најава за оваа програма ја имавме на крајот на март, но ...