TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Потврден и чешкиот сој на коронавирус во Хрватска : Распространет како и британскиот

Pedijatar.mk - 03.03.2021

Оваа варијанта на коронавирус е откриена порано во Чешка и во Словачка и сè уште се испитува В о Хрватска, со секвенционирање е потврдено и присуството на чешкиот сој на коронавирус, откако претходно беа потврдени британскиот, њујоршкиот и ...

Бразилската мутација на коронавирусот веројатно е отпорна на вакцините...

Точка

Најопасните мутации на коронавирусот и нивните симптоми

24Инфо

Бразилскиот вид на корона може да биде ИМУН НА ВАКЦИНИТЕ

Локално

Во лабораторијата на МАНУ не е регистриран јужноафриканскиот сој на коронавирусот, но регистрирани се 35 други мутации

МКД

Кои се најопасните мутации на коронавирусот и кои се нивните симптоми

Денар

Најопасните мутации на коронавирусот и нивните симптоми

Centar

MTM Канал5 Фактор Press24 Сител Окно Република

По британскиот и јужноафриканскиот, во Словенија се појави и нигерскиот сој на коронавирусот

360 степени - 03.03.2021

Кај седум лица во Словенија потврдена е зараза со нигериската мутација на коронавирусот, јавуваат словенечките медиуми. Тој е детектиран при направени анализи во Универзитетскиот медицински центар во Љубљана, а како што пренесуваат медиумите, според ...

Во Словенија откриен нигерискиот вид на коронавирусот

Press24

Во Словенија дојде и нигериска мутација на коронавирусот

Република

Во Словенија откриен нигерискиот вид

Локално

Во Словенија потврдена и нигериската мутација на коронавирусот

Независен

Во Словенија потврдена и нигериската мутација на коронавирусот

Опсервер

И нигериската мутација на коронавирусот потврдена во Словенија

Курир

Слободен Печат Вечер Прес Фокус 24Инфо Нетпрес Република Сител Н.Македонија

Со бразилскиот сој може повторно да се заразат 60 проценти од луѓето кои прележале ковид-19

+инфо - 02.03.2021

Прелиминарните податоци покажуваат дека антителата обезбедуваат мала заштита од новиот вид П1, објави „Мирор“. Најмалку шест од 10 лица кои прележале коронавирус се ранливи на бразилската мутација П1, покажа истражувањето на градот Манаус, во ...

Со бразилската мутација може повторно да се заразат до 60 проценти од поранешните пациенти

Слободен Печат

Со бразилската мутација може повторно да се заразат до 60 проценти од поранешните пациенти

24Инфо

Со бразилскиот сој на Ковид-19 може повторно да се заразат 60 проценти од луѓето кои го прележале

Нетпрес

Со бразилската мутација може повторно да се заразат до 60 проценти од поранешните пациенти

Опсервер

Со бразилската мутација може повторно да се заразат до 60 проценти од поранешните пациенти

Сител

Со бразилската мутација може повторно да се заразат до 60 проценти од поранешните пациенти

Либертас

Скопје инфо Независен PressingTV MakPress iPortal еМагазин Сител Фактор

Истражување: Бразилскиот сој Ковид-19 може да инфицира 61% од оние кои го имале вирусот

Фокус - 02.03.2021

Откриениот бразилски сој на Ковид-19 може да предизвика реинфекција кај 61отсто од луѓето кои веќе имале коронавирус, покажува новата студија објавена од Империјал колеџ во Лондон, Универзитетот Оксфорд и Универзитетот во Сао Паоло.

Истражување: Бразилскиот сој Ковид-19 може да инфицира 61 отсто од оние кои го имале вирусот

Опсервер

Истражување: Бразилскиот сој Ковид-19 може да инфицира 61 отсто од оние кои го имале вирусот

Либертас

Бразилскиот сој Ковид-19 може да инфицира 61 отсто од оние кои го имале вирусот

24Инфо

Истражување: Бразилскиот сој инфицира луѓе со прележан ковид-19

+инфо

Истражување: Бразилскиот сој Ковид-19 може да инфицира 61 отсто од оние кои го имале вирусот

iPortal

Ново истражување: Бразилскиот сој ковид-19 може да реинфицира 61 отсто од оние кои имале коронавирус

Слободен Печат

Вечер Прес MakPress Република Курир