TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Шон Пен се ожени со 31 година помлада актерка

Сакам да кажам - 02.08.2020

Холивудската легенда Шон Пен се ожени со австралиско-американската актерка Лејла Џорџ на приватна церемонија по четири години врска. За ова се дозна откако една нивна пријателка им ја честиташе венчавката на Инстаграм, објавувајќи фотографија од ...

Шон Пен тајно се ожени по трет пат

Независен - 02.08.2020

САД- Шон Пен и девојката Леила Џорџ се чини дека го направија следниот чекор во нивната врска. Актерот, кој овој месец наполни 60 години, а актерката (28) се венчаа, според нивната пријателка, филантропот Ирена Медавој.

Шон Пен се ожени со 31 години помлада актерка

Канал5 - 01.08.2020

Шон Пен повторно е во брак . 59-годишниот актер се ожени со Леила Џорџ, 28-годишна актерка со која е во долгогодишна врска. Филантропката Ирена Медавој, сопруга на продуцентот на „Црниот лебед“ Мајк Медавој, синоќа му честиташе на парот преку ...