TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Доаѓање на свет какво што не сте виделе досега

Деца - 14.05.2022

Кејти Вигор, која го основала „Empowered Birth“ – проект кој го слави мајчинството и раѓањето на детето, објавила неверојатна фотографија од царски рез на „Инстаграм“. „Лекарите ни рекоа дека можеме да фотографираме, а јас реков дека не можам да го ...

Првпат во историјата, насловната страница на Sports Illustrated ќе ја краси модел со лузна од царски рез

Црнобело - 13.05.2022

Кели Хјуз е првата жена во историјата на Sports Illustrated која гордо позира со лузната од нејзиниот царски рез, и тоа на насловната страница на магазинот. Навикнати сме на насловните страници на популарните магазини да гледаме совршени женски тела.

За "Sports Ilustrated" за првпат позирала жена која ја покажува лузната од царскиот рез

Точка - 12.05.2022

Првпат во 58-годишната историја на списанието "Sports Illustrated Swimsuit" ќе се појави манекенка која ја покажува својата лузна од царски рез. За списанието позирала Кели Хјуз, мајка која родила со царски рез и соработува со брендот "Фрида", кој ...

ЗА ПРЕСТИЖНОТО СПИСАНИЕ Првпат позира манекенка која покажува лузна од царски рез (ФОТО)

+инфо - 13.05.2022

За списанието позирала Кели Хјуз, мајка која родила со царски рез и соработува со брендот „Фрида“, кој го основала Чеси Хирчхорн. Првпат во 58-годишната историја на списанието „Sports Illustrated Swimsuit“ ќе се појави манекенка која ја покажува ...