TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Samsung Galaxy Note 20 Ultra прикажан во Mystic Bronze боја

Телефони.мк - 02.07.2020

За прв пат се појавија оригинални слики од дизајнот на претстојниот најмоќен фаблет Samsung Galaxy Note 20 Ultra кој е прикажан во симпатичната Mystic Bronze боја на маската, нешто што е карактеристично за оваа серија на фаблети и во минатото.

Како ќе изгледа новиот Galaxy Note 20 Ultra?

Кајгана - 02.07.2020

Објавени се рендери за новиот Galaxy Note 20 Ultra на веб-сајтот на Samsung. Намерно или не, Samsung ни овозможи да видиме како ќе изгледа дизајнот на претстојниот флегшип модел, а тоа е Galaxy Note 20 Ultra.

Дали Samsung „по грешка“ го прикажа Galaxy Note20 Ultra?

Smartportal - 02.07.2020

Од сликите се гледа задниот дел од телефонот, како и новата „мистично бронзена“ боја Познатиот Max Weinbach објави две слики од телефон кој најверојатно е новиот и уште не претставен Galaxy Note20 Ultra од Samsung.

Samsung случајно го прикажа претстојниот Galaxy Note20 Ultra

USB - 02.07.2020

Samsung случајно го објави својот следен премиум смартфон, еден месец пред неговото официјално претставување. на страниците на компанијата за Note8 во Русија, Кина и Украина, се појавија фотографии од новиот телефон од Note серијата, Според наводите ...

Samsung годинава ќе го прескокне IFA?

Телефони.мк - 01.07.2020

Samsung годинава најверојатно нема да учествува со своја промоција на IFA 2020 во Берлин со цел да избегне присуство на масовни собири. Со години наназад Samsung беше еден од најголемите брендови на собирот во Берлин, ни сега со глобалната пандемија ...