TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Томовски и Лудвигсхафен со одлично прво полувреме, но Фуксе се радуваше на победата

24 Ракомет - 08.04.2021

Ракометарите на Фуксе Берлин денес триумфираа против Лудвигсхафен со резултат 28:21 во рамките од 25.коло од Бундес лигата. Фаворитот се соочи со голем отпор од помладата екипа на Лудвигсхафен, но сепак бодовите останаа за нив.

Фуксе Берлин беше пресилен за Томовски и Лудвигсхафен

Sport 1 - 08.04.2021

Македонскиот репрезентативен голман Мартин Томовски не можеше да го спаси Лудвигсхафен од пораз против Фуксе Берлин (21-28), иако неговиот тим го доби првото полувреме со 13-12. Лудвигсхафен се покажа како достоен противник во првото полувреме, во ...

Томовски собра шест одбрани, Лудвигсхафен поразен во Берлин

Gol.mk - 08.04.2021

Екипата на Лудвигсхафен им се врати на поразите во Бундеслигата и денес загуби на гостувањето кај Фуксе Берлин (28-21) во натпревар од 25. коло. Македонскиот репрезентативен голман Мартин Томовски одигра поголем дел од мечот.

Лудвигсхафен поразен, Томовски со 6 одбрани

SportMedia - 08.04.2021

Ракометарите на Лудвигсхафен во чии редови настапува нашиот репрезентативен голман Мартин Томовски, по победата во минатото коло, повторно претрпеа пораз. Денеска на гостувањето кај Фухсе Берлин, тимот на нашиот репрезентативец загуби со 28:21.