TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Лејди Гага здивна, кучињата пронајдени наградата од 500 000 долари ја офајди среќната пронаоѓачка

Хитпортал - 27.02.2021

Крај за голготата на пејачката Лејди Гага која во моментов е во Рим заради снимање на нов филм а во меѓувреме дозна за нападот на нејзиниот шетач на кучињата кој беше застрелан и киднапирани нејзините три миленици.

Пронајдени кучињата и вратени на Лејди Гага – жената која ги пронајде добила награда со вртоглава сума

ММС - 27.02.2021

Кучињата на Лејди Гага се вратени кај пејачката во петокот вечерта неповредени, јавила полицијата во Лос Анџелес. Непозната жена ги сретнала со претставник од пејачката и детективите во полициската станица околу 18 часот и ги донела живи и здрави ...

СТРАВИЧНО ВИДЕО: Исплива снимката каде крадци пукаат во човек и ги крадат кучињата на Лејди Гага

Хаштаг - 27.02.2021

На Интернет кружи видео од безбедносната камера, на кое се гледа како напаѓачите пукаат кон Рајан Фишер, човекот кој е задолжен за шетање на кучињата на пејачката Лејди Гага. При таа прилика биле украдени две кучиња, а Фишер бил застрелан четири ...

Кучињата на Леди Гага вратени неповредени

Независен - 27.02.2021

САД- Двата француски булдога на Леди Гага, кои беа украдени од крадци кои пукаа и го ранија нивниот шетач, беа пронајдени неповредени вчера, соопшти полицијата во Лос Анџелес. Една жена ги донесе кучињата во Полициската станица на Олимписката ...

Лејди Гага ги доби назад своите украдени кучиња: „Ги пронајде една жена, претпоставуваме дека не е вклучена во целата ...

Попара - 27.02.2021

Полицијата во Лос Анџелес и ги врати на Лејди Гага своите украдени кучиња, двата француски булдога. Двата француски булдога на Лејди Гага, беа украдени за време на прошетка во Холивуд, беа пронајдени здрави и безбедни.

Шетачот на кучиња на Лејди Гага застрелан во гради: Пејачката скршена од болка, украдени нејзините миленици

Хаштаг - 27.02.2021

Рајан Фишер, шетачот на кучиња на Лејди Гага, беше застрелан четири пати во градите во четвртокот околу 22 часот додека ги чуваше кучињата на славната пејачка Полицијата пристигнала на местото на несреќата многу брзо, додека Фишер лежел на земја ...

Можеме да здивнеме: Кучињата на Лејди Гага се вратија живи и здрави

Локално - 27.02.2021

Двата француски булдози, кои киднаперите и ги украдоа на Лејди Гага пред два дена, се вратени на поп-sвездата и сега се на сигурно, потврди полицијата на Лос Анџелес за американските медиуми.

Лејди Гага нуди 500 000 долари за пронаогачот на двата украдени француски булдози

Тера - 26.02.2021

Во Лос Анџелес оваа недела беше застрелан шетачот на кучиња на Лејди Гага, а осомничените успеале да побегнат и украдат две од трите кучиња на поп-ѕвездата пренесува „Фокс њуз“ и го цитира нејзиниот татко Џое Германота, кој вели дека целото ...

Лејди Гага во Рим почна да го снима филмот Гучи

Нетпрес - 27.02.2021

Лејди Гага деновиве беше во Рим, Италија каде работеше на нов проект. Суперѕвездата започна да го снима нејзиниот нов фим “Гучи” чија приказна се врти околу ова познато модно семество. Гага ќе ја игра позната италијанка Патрициа Региани која му е ...

Лејди Гага во Рим започна да го снима филмот “Гучи”

Тера - 26.02.2021

Лејди Гага деновиве беше во Рим, Италија каде работеше на нов проект. Суперѕвездата започна да го снима нејзиниот нов фим “Гучи” чија приказна се врти околу ова познато модно семество. Гага ќе ја игра позната италијанка Патрициа Региани која му е ...

Леди Гага нуди пола милион долари за украдените кучиња

Сакам да кажам - 26.02.2021

Поп ѕвездата Леди Гага понуди награда од 500.000 долари, откако човекот кој ги шетал нејзините кучиња беше застрелан, а два булдога украдени. Нејзиниот пријател Рајан Фишер бил на прошетка во Холивуд со три кучиња од расата француски булдог, кога ...

Адвокатката на таткото на Бритни Спирс: „Тој е загрижен, ѝ го спаси животот, а луѓето погрешно разбраа сè“

Слободен Печат - 26.02.2021

Пејачката Бритни Спирс (39) крена прашина со филмот „Framing Britney Spears“, а бројни обожаватели и јавни личности застанаа на страната на поп – ѕвездата. Вивијан Торин, адвокатката на Џејми Спирс (68), исто така се појавува во новиот документарец ...

Вознемирувачка снимка: Како е застрелан чуварот на Леди Гага ВИДЕО

+инфо - 26.02.2021

Чуварот и шетач на кучиња на Леди Гага (34), Рајан Фишер беше застрелан во градите пред две вечери од двајца мажи кои украдоа два од трите француски булдози на пејачката. Како што може да се види на видеото, Рајан шетал со три од кучињата на Леди ...

ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО | Објавена снимката од кражбата на кучињата на Лејди Гага: Се слушаат истрелите и како нејзиниот ...

Слободен Печат - 26.02.2021

Додека поп – ѕвездата Лејди Гага е во Рим, каде го снима својот нов филм „Gucci“, се случи вистинска драма во близина на нејзината вила во Малибу. Нејзиниот чувар кој се грижел за кучињата бил застрелан околу 22 часот во среда вечер и тоа четири ...

(Вознемирувачко видео) Како е убиен шетачот на кучиња на Лејди Гага

ММС - 26.02.2021

Додека поп-ѕвездата Лејди Гага е во Рим, каде го снима својот нов филм „Гучи“, синоќа се случи вистинска драма покрај нејзината вила во Малибу. Нејзиниот чувар и шетач на кучиња наводно бил убиен, а две од трите француски булдози со кои живее со ...

Киднапирани кучињата на Лејди Гага, шетачот застрелан а таа нуди награда од 500 000 долари

Хитпортал - 26.02.2021

Рајан Фишер момчето кое што се грижело за кучињата на Лејди Гага бил нападнат од заседа пред неговиот дом во Западен Холивуд. За да ги украдат кучињата на Гага тие истрелале во него 4 куршуми, но за среќа Рајан успеал да избега и да спаси едно од ...

Tаткото на Лејди Гага: Целото семејство е вознемирено од насилниот инцидент

MTM - 26.02.2021

Шетач на кучиња бил застрелан во Лос Анџелес во средата навечер, а осомничените успеале да побегнат со две од трите кучиња на поп-ѕвездата Лејди Гага, пренесува „Фокс њуз“ и го цитира нејзиниот татко Џое Германота, кој вели дека целото семејство е ...

Новата Лејди Гага: Бринета во тигресто

Фактор - 26.02.2021

Музичката sвезда, која беше препознатлива по својата руса коса уште од почетокот на нејзината кариера, реши да стане бринета, а својот нов изглед го покажа во главниот град на Италија. Папараците ја видоа на враќање кон хотелот, во издание кое ...

Лејди Гага нуди награда од 500.000 долари за украдените кучиња

Fashionel - 26.02.2021

Доцна синоќа, во центарот на Холивуд беше застрелан човекот кој ги шета кучињата на Лејди Гага. При престрелката беа украдени двата булдози на пејачката, кои ги носат имињата Коџи и Густав.

Музички времеплов: Лејди Гага пред 15 години - скромна девојка која со истиот жар настапува на сцената

Хаштаг - 26.02.2021

Драмите околу неа никогаш не стивнуваат. Без разлика дали станува за нејзини настапи, изглед, нејзин приватен живот или луѓето околу неа, Лејди Гага е секогаш центар на внимание, така било, и така останува.

Сите детали за немилата драма на Лејди Гага - ранет шетачот на кучиња, кучињата украдени, таа нуди огромна награда за ...

Црнобело - 26.02.2021

Шетачот на кучињата на Лејди Гага бил погоден со куршуми 4 пати во градите и сето тоа е снимено со надзорна камера од дом од соседството, а два од нејзините три миленици се киднапирани. Лејди Гага нуди награда од половина милион долари за оној кој ...

Лејди Гага нуди награда од половина милион долари за нејзините украдени кучиња

Н.Македонија - 26.02.2021

Поп-ѕвездата Лејди Гага нуди награда од половина милион долари за враќање на нејзините украдени француски булдози, Коџи и Густав, пренесуваат светските медиуми. Два од трите француски булдози на Лејди Гага биле украдени покрај нејзината вила во ...

Помошникот на Лејди Гага што и ги шета кучињата застрелан во гради: Пејачката нуди пола милион за да ги добие назад ...

Вистина.мк - 26.02.2021

Шетачот на кучињата на пејачката Лејди Гага (34), , беше застрелан четири пати во градите од двајца мажи кои потоа ги украдоа два француски булдога на пејачката. Имено, Рајан Фишер во средата околу 22 часот ги шетал милениците на Лејди Гага по име ...

Вооружен напаѓач ги украде кучињата на Лејди Гага

Пулс24 - 26.02.2021

Напаѓач пукал во човекот кој ги шетал кучињата на Лејди Гага, за потоа истите да ги украде. Пејачката сега нуди награда од 500.000 долари за оној кој ќе ги пронајде кучињата, пренесе BBC. Украдени се два француски булдози откако вооружен човек пукал ...

НОВА ДРАМА ЗА Лејди Гага „Борба за живот“

Попара - 26.02.2021

Една од најпопуларните музичари во светот, 34-годишната Лејди Гага, повторно се најде во центарот на скандалот, овој пат по своја вина. Имено, нејзиниот шетач на кучиња беше нападнат синоќа, а беа украдени и нејзините две кучиња, француски булдози ...

Бритни Спирс се врати во нормалниот живот: Пејачката после сите скандали објави семејна фотографија!

Frontline - 25.02.2021

Пејачката Бритни Спирс, чиј приватен живот повторно е главна тема во светот на славните, позирала со своите синови за семејна ...