TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Куќа стара 139 години од едно место ја поместиле на друга локација! Погледнете ги несекојдневните сцени од Сан ...

Точка - 23.02.2021

Граѓаните на Сан Франциско многу се забавувале за време на викендот, кога една куќа, изградена во викторијански стил, стара 139 години, целосно се преместила на друга локација. Како што наведуваат локалните медиуми, таа била пренесена од улицата ...

Возеле куќа од 480 квадрати,стара 139 години по улиците на Сан Франциско (ВИДЕО)

Канал5 - 22.02.2021

Граѓаните на Сан Франциско имале можност да видат необичен настан. 139 години старата куќа од викторијанска ера требало да биде преместена на друга адреса, неколку блока подалеку од оригиналната.

Преместување на зграда во Сан Франциско го одушеви жителите

Слободен Печат - 22.02.2021

Преместувањето на стра зграда во американскиот град Сан Франциско на нова локација викендот ги возбуди жителите. Куќа во викторијански стил стара 141 година е преместена шест блока од улицата Френклин на улицата Фултон, јавија американските медиуми.