TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

(Видео) Земјотресот во Еквадор однесе најмалку 12 животи: Многу луѓе останаа заробени под урнатините

Макфакс - 18.03.2023

Претседателот на Еквадор, Гиљермо Ласо соопшти дека најмалку 12 лица загинале во силниот земјотрес што денеска ја погоди земјата. Aгенциите пренесоа дека едно лице загинало во градот Куенка и три во крајбрежната држава Ел Оро.

(ВИДЕО) Расте црниот биланс во Еквадор, затворени тунели, урнати објекти

Фактор

(ФОТО) Еквадор погоден од силен земјотрес, граѓаните во паника излегоа на улиците

Телма

ВИДЕО: Најмалку 12 мртви во земјотресот во Еквадор, урнати згради, уништени автомобили

А1 On

Има жртви во земјотресот во Еквадор, разурнати куќи и паника меѓу луѓето/ВИДЕО

Вечер Прес

Силен земјотрес го погоди Еквадор, најмалку 12 лица загинаа

CivilMedia

Зграда се урна врз автомобил, луѓе заглавени – драматична снимка од земјотресот во Еквадор

4NEWS

Frontline Н.Македонија Независен 24Инфо Фокус Во Центар

Земјотрес со јачина од 6,9 степени го погоди Еквадор

Вечер Прес - 18.03.2023

Земјотрес со јачина од 6,9 степени според Рихтеровата скала го погоди крајбрежнуиот дел на Еквадор, соопшти Европско-медитеранскиот сеизмолошки центар (ЕМСЦ). Според извештајот земјотресот бил на длабочина од 10 километри.

(ВИДЕО) Шест луѓе меѓу кои и едно дете загинаа во земјотресот во Еквадор

Фактор

Земјотрес со јачина од 6,9 степени според Рихтер го погоди Еквадор

МКД

(Видео) Брегот на Еквадор погоден од силен земјотрес

Телма

Земјотрес од 6,9 степени го погоди Еквадор, луѓе во паника излегуваат на улица

Фокус

(Видео) Силен земјотрес од 6,9 степени го погоди Еквадор: луѓе во паника излезени на улиците

Макфакс

СИЛЕН ЗЕМЈОТРЕС ОД 6,9 СТЕПЕНИ ЈА ПОГОДИ ЈУЖНА АМЕРИКА Паника на улиците во Еквадор

+инфо

Во Центар Во Центар Zoom 360 степени Нетпрес 24Инфо Канал5 ТВ21

ВИДЕО: Снимка од студио, панична реакција на водителите на земјотресот во Еквадор

А1 On - 18.03.2023

Земјотрес со јачина од 6.9 степени по Рихтер го погоди Еквадор. Според последните информации четири лица ги загубија животите, а најмалку шестмина меѓу кои и дете се повредени. На социјалните мрежи се повеќе се појавуваат снимки од моментот на ...

(Видео) Страшни снимки од Еквадор: Има загинати и повредени, уништени згради и возила

Макфакс

ДРАМАТИЧНИ СНИМКИ ОД ЗЕМЈОТРЕСОТ ВО ЕКВАДОР Има мртви, цели улици во урнатини (ВИДЕО)

+инфо

(ВИДЕО) Силен земјотрес во Јужна Америка: Луѓето бегаат во паника

А1 On

Први снимки од стравичниот земјотрес во Јужна Америка: Прво татнеж, па силен потрес! Сè се тресе, луѓето врескаат и панично бегаат

Точка

(ВИДЕО) Први снимки од силниот земјотрес во Еквадор: Луѓето панично бегаат, зградите се уриваат

360 степени

(ВИДЕО) По силниот земјотрес во Еквадор луѓето во паника избегаа надвор

Фактор

Локално Слободен Печат 24Инфо Во Центар

Бројот на загинатите во земјотресите во Турција се зголеми на 49.589

Макфакс - 18.03.2023

Бројот на загинати во разорните земјотреси што минатиот месец ја погодија јужна Турција се искачи на 49.589, изјави денеска турскиот потпретседател Фуат Октај. На прес-конференцијата Октај рече дека меѓу загинатите има 6.807 странски државјани.

Колку странци загинаа во земјотресот во Турција?

Фактор

Бројот жртви од земјотресот во Турција се зголеми над 49.500 луѓе, близу 7.000 се странци

Нетпрес

Бројот на загинатите во земјотресите во Турција се зголеми на 49.589

24Инфо

Бројот на загинати во земјотресите во Турција се зголеми на 49.589

Локално