TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ердоган ја отвори најголемата градска болница – голема колку 100 фудбалски игралишта

Вечер - 15.03.2019

Во главниот град на Турција, Анкара, е отворена најголемата градска болница по својот капацитет, која воедно е и трета болница на светот чии единици се изградени во рамките на еден проект, јави агенцијата Анадолија.

Ердоган ја изгради најголемата бoлницa во светот, голема колку 100 стадиони

Република - 15.03.2019

Една милијарда евра чини бoлницaтa, која денеска турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган ја пушти во употреба. Тоа е една од најголемите бoлници во светот, во главниот град на земјата, Анкара, и покрај критиките против него за скапи и грандиозни ...

ГОЛЕМА КОЛКУ 100 СТАДИОНИ: Ердоган ја изгради најголемата бoлницa во светот

Скопје24 - 15.03.2019

Една милијарда евра чини бoлницaтa, која денеска турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган ја пушти во употреба. Тоа е една од најголемите бoлници во светот, во главниот град на земјата, Анкара, и покрај критиките против него за скапи и грандиозни ...