TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Болидот на Гасли во пламен: Возачот избегна повреда (ВИДЕО)

Sport 1 - 30.09.2022

Возачот на Алфа Таури, Пјер Гасли имаше несреќа за време на слободниот трениг број 2 пред трката за Големата награда на Сингапур во рамки на Формула 1 шампионатот. Додека Французинот го паркериташе својот болид во гаражата, одеднаш се запали.

Хорор во Формула 1: Пилотот бега од запален болид (ВИДЕО)

Sport M - 30.09.2022

Зачудувачки инцидент ги наруши тренинзите за Големата награда на Сингапур во Формула 1. Болидот на Пјер Гасли се запали и францускиот возач на Алфа Таури едвај успеа да излезе од пилотската кабина додека блиските механичари на Астон Мартин се ...

Страшна сцена на тренингот: се запали болид, оганот гореше зад главата на Гасли (Видео)

Спортманија - 30.09.2022

Пилотот на Алфа Таури, Пјер Гасли, имаше многу непријатна ситуација за време на денешниот втор слободен тренинг во Формула 1, на патеката во Сингапур. Додека Гасли се паркираше во пит-стопот, болидот почна да гори.

Хамилтон: Предноста која ја има Макс не е интересна за навивачите

Екипа - 29.09.2022

Најбрзото натпреварување во светот се враќа во етерот овој викенд со Големата награда на Сингапур каде водечкиот Макс Ферстапен ќе има шанса да ја освои шампионската титула. За истото на Холанѓанецот треба да му се „поклопат коцките“, но на шест ...

Хамилтон: Никогаш не е добро кога еден возач е доминантен во Ф1

Gol.mk - 29.09.2022

Макс Верстапен е без конкуренција во тековната Формула 1 сезона. Возачот на Ред Бул е многу блиску до втора титула во низа. Неговиот голем ривал од лани Луис Хамилтон вели дека чувствува жал за навивачите, кои немаа можност да гледаат големи ...

Албон се враќа на патеката

Вечер Прес - 29.09.2022

Возачот на Вилијамс, Александер Албон, ќе вози на следната трка во Формула 1 во Сингапур, по операцијата на слепото црево. Би сакал да им се заблагодарам на сите за пораките и поддршката за време на тркачкиот викенд во Италија.

Ферстапен може да стане шампион на трката во Сингапур

СуперСпорт - 29.09.2022

Возачот на Ред Бул, Макс Ферстапен би можел да ја освои втората титула во Формула 1, и тоа на трката за Големата награда на Сингапур, која се вози в недела. Трката во Сингапур е прва во која Ферстапен може математички да ја обезбеди титулата пред ...

Макс Ферстапен може да ја освои титулата во Сингапур

Екипа - 29.09.2022

Возачот на Ред Бул, Макс Ферстапен може да ја освои втората титула во Формула 1 шампионатот веќе престојниот викенд на Големата награда на Сингапур. Но, за тоа на Холанѓанецот треба да му се „поклопат коцките“ и Ферари да доживее нов дебакл.

Ферстапен може да стане шампион во Сингапур

Спортски - 29.09.2022

Возачот на Ред Бул, Макс Ферстапен би можел да ја освои втората титула во Формула 1, и тоа на трката за Големата награда на Сингапур, која се вози в недела. Трката во Сингапур е прва во која Ферстапен може математички да ја обезбеди титулата пред ...