TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Москва: Северен тек 1 и 2 може да се поправат, но за тоа ќе бидат потребни време и пари

Либертас - 02.10.2022

„Северен тек 1″ и „Северен тек 2″ технички можат да се поправат, но за тоа ќе бидат потребни многу време и пари, изјави рускиот вицепремиер Александар Новак. – Пред сè, Русија има намера да разјасни кој е виновен за саботажата на гасоводите, доколку ...

Русија: „Северен тек 1“ и „Северен тек 2“ може да се поправат, но за тоа требаат време и пари

Press24

Москва: Северен тек 1 и 2 може да се поправат, но за тоа ќе бидат потребни време и пари

Независен

Москва: Северен тек 1 и 2 може да се поправат, но за тоа ќе бидат потребни време и пари

Курир

Москва: Северен тек 1 и 2 може да се поправат, но за тоа ќе бидат потребни време и пари

А1 On

Москва: Северен тек 1 и 2 може да се поправат, но за тоа ќе бидат потребни време и пари

24Инфо

Москва: САД, Украина и Полска веќе рекоа дека ќе сторат се за Северен тек 1 и Северен тек 2 да не работат

Фактор

Слободен Печат

Прекина протекувањето од Северен поток, „пропаднаа“ 800 милиони кубни метри гас

Кајгана - 02.10.2022

Гасоводот Северен поток 2 во Балтичкото Море конечно престана да испушта гас, соопшти данската енергетска агенција Energistyrelsen. Агенцијата на Twitter објави дека компанијата која управува со гасоводот Северен поток 2 ја информирала дека ...

Започна протокот на гас низ новиот гасовод „Балтик Пајп“

Скопје1

Гасоводот Турски тек најавува продолжување со извозот на гас

Пари

Дали Американците се одговорни за саботирање на Северен поток?

Слободен Печат

КРЕМЉ ЗА ЕКСПЛОЗИИТЕ НА СЕВЕРНИОТ ТЕК: Саботажата на гасоводот ја извршиле англосаксонците

Фактор

Рускиот амбасадор при ОН: Диверзијата на гасоводите Северен тек 1 и 2 оди во прилог на САД, ние ги градевме бидејќи и се потребни на Европа

Точка

Портпаролот на „Гаспром“ потврди:Итекоа 800 кубни метри гас

Вечер Прес

MakPress MakPress

ЕУ лидерите ќе разговараат за безбедноста на инфраструктурата по инцидентите на „Северен тек“

Р.С.Европа - 01.10.2022

Лидерите на Европската унија ќе разговараат за безбедноста на клучната инфраструктура кога ќе се состанат во Прага следната недела, а по оштетувањето на гасоводите „Северен тек“ за кои многумина на Запад велат дека е предизвикана од саботажа.

Шарл Мишел: Лидерите на ЕУ на состанок ќе разговараат за саботажата на Северен тек

ТВ21

Лидерите на ЕУ ќе разговараат за инцидентите во гасоводот „Северен тек“

Слободен Печат

Лидерите на ЕУ подготвуваат голем самит во Прага: Ќе разговараме за саботажата на Северен тек

Канал5

Сопрено истекувањето од гасоводот „Северен тек“

Слободен Печат - 01.10.2022

Притисокот во гасоводот „Северен тек 2“ е стабилизиран и во цевката нема остаток на гас, соопшти денеска данската агенција за енергетика, повикувајќи се на операторот на гасоводот „Северен тек 2 АГ“.

„Гаспром“: Од гасоводот истече гас колку што и’ треба на Данска за три месеци

Макфакс

„Гаспром“: Од гасоводот истече гас колку што ѝ треба на Данска за три месеци

Точка

Од гасоводот истече гас колку што и’ треба на Данска за три месеци, вели портпаролот на „Гаспром“

Скопје1

„Гаспром“: Од гасоводот истече гас колку што ѝ треба на Данска за три месеци

Република

„Гаспром“: Од гасоводот истече гас колку што и’ треба на Данска за три месеци

MTM

Од „Северен тек“ истекле 800 милиони кубни метри гас по експлозијата

Н.Македонија

Канал5 Кајгана ТВ21 24Инфо А1 On MakPress Фокус Бриф

Трас и Фредериксен: Инцидентите на гасоводот „Северен тек“ се акт на саботажа

А1 On - 01.10.2022

Британската премиерка Лиз Трус и нејзината данска колешка Мете Фредериксен денеска се согласија дека инцидентите на гасоводот „Северен тек“ „претставуваат акт на саботажа“. „Фредериксен ја информираше британската премиерка за штетата предизвикана на ...

Трас и Фредериксен: Инцидентите на гасоводот „Северен тек“ се акт на саботажа

Опсервер

Трас и Фредериксен: Инцидентите на гасоводот „Северен тек” се акт на саботажа

Слободен Печат

Трас и Фредериксен: Инцидентите на гасоводот „Северен тек“ се акт на саботажа

Курир

Трас и Фредериксен сметаат дека инцидентите на гасоводот „Северен тек“ се акт на саботажа

Нетпрес

Трас и Фредериксен: Инцидентите на гасоводот „Северен тек“ се акт на саботажа

Вечер Прес

Трас и Фредериксен: Инцидентите на гасоводот „Северен тек“ се акт на саботажа

Во Центар

MakPress