TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Најдена неексплодирана бомба пред Тетовскиот затвор

Бриф - 26.03.2020

Вработен во Тетовскиот затвор претпладнево околу 10 часот и 30 минути пријавил дека нашол неексплодирана експлозивна направа пред објектот. Тој увидел дека има бомба кога се паркирал пред затворот.

(ФОТО) Бомба кашикара кај влезот на затворот во Тетово

Алсат-М - 26.03.2020

Недалеку од влезот на затворот во Тетово изутринава е пронајдена бомба, дознава Алсат. Експлозивната направа е неактивирана, а според првичните информации станува збор за бомба кашикара. Местото го обезбедува полиција и се очекува пристигнување на ...

ФОТО: Кашикара пред тетовскиот затвор, полицијата на терен

Курир - 26.03.2020

Неексплодирана рачна бомба кашикара утринава е забележана пред Казнено поправната установа во Тетово. Портпаролот на СВР Тетово Марјан Јосифоски во изјава за Курир потврдува дека случајот кај нив е пријавен утринава од страна на вработен во затворот.

Бомба пред тетовскиот затвор

Фактор - 26.03.2020

Алсат пренесува дека е пронајдена бомба пред влезот на затворот во Тетово. За среќа, ппоставената бомба не е активирана. Според првите непотврдени информации, се претпоставува дека станува збор за бомба од типот кашикара.

Најдена неексплодирана бомба пред Тетовскиот затвор

ТВ21 - 26.03.2020

Вработен во Тетовскиот затвор претпладнево околу 10 часот и 30 минути пријавил дека нашол неексплодирана експлозивна направа пред објектот. Тој увидел дека има бомба кога се паркирал пред затворот.

Најдена неексплодирана бомба пред Тетовскиот затвор

А1 On - 26.03.2020

Вработен во Тетовскиот затвор претпладнево околу 10 часот и 30 минути пријавил дека нашол неексплодирана експлозивна направа пред објектот. Тој увидел дека има бомба кога се паркирал пред затворот.

Најдена неексплодирана бомба пред Тетовскиот затвор

Канал5 - 26.03.2020

Вработен во Тетовскиот затвор претпладнево околу 10 часот и 30 минути пријавил дека нашол неексплодирана експлозивна направа пред објектот. Тој увидел дека има бомба кога се паркирал пред затворот.

Најдена неексплодирана бомба пред Тетовскиот затвор

Либертас - 26.03.2020

Вработен во Тетовскиот затвор претпладнево околу 10 часот и 30 минути пријавил дека нашол неексплодирана експлозивна направа пред објектот. Тој увидел дека има бомба кога се паркирал пред затворот.

Бомба „кашикара“ пронајдена пред Тетовскиот затвор

24Инфо - 26.03.2020

Вработен во Тетовскиот затвор претпладнево околу 10 часот и 30 минути пријавил дека нашол неексплодирана експлозивна направа пред објектот. Тој увидел дека има бомба кога се паркирал пред затворот.

Најдена бомба пред тетовскиот затвор

Слободен Печат - 26.03.2020

Во тек е увид што го вршат службеници од стручните служби на СВР Тетово. Вработен во тетовскиот затвор претпладнево околу 10.30 часот пријавил дека нашол неексплодирана експлозивна направа пред објектот.

Најдена неексплодирана бомба пред Тетовскиот затвор

ММС - 26.03.2020

Вработен во Тетовскиот затвор претпладнево околу 10 часот и 30 минути пријавил дека нашол неексплодирана експлозивна направа пред објектот. Тој увидел дека има бомба кога се паркирал пред затворот.

Неексплодирана бомба најдена пред затворот во Тетово

360 степени - 26.03.2020

Вработен во тетовскиот затвор претпладнево околу 10 часот и 30 минути пријавил дека нашол неексплодирана експлозивна направа пред објектот. Тој увидел дека има бомба кога се паркирал пред затворот.

Најдена неексплодирана бомба пред Тетовскиот затвор

Press24 - 26.03.2020

Вработен во Тетовскиот затвор претпладнево околу 10 часот и 30 минути пријавил дека нашол неексплодирана експлозивна направа пред објектот. Тој увидел дека има бомба кога се паркирал пред затворот.

Најдена неексплодирана бомба пред затворот во Тетово

Фокус - 26.03.2020

Вработен во Тетовскиот затвор претпладнево околу 10 часот и 30 минути пријавил дека нашол неексплодирана експлозивна направа пред објектот. Тој увидел дека има бомба кога се паркирал пред затворот.

Најдена неексплодирана бомба пред Тетовскиот затвор

MakPress - 26.03.2020

Вработен во Тетовскиот затвор претпладнево околу 10 часот и 30 минути пријавил дека нашол неексплодирана експлозивна направа пред објектот. Тој увидел дека има бомба кога се паркирал пред затворот.