TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

7,5 години затвор за дедото на Тамара

24 Вести - 12.07.2018

Мирно, во друштво на својата адвокатка Љупчо Стојановски слушаше дека е прогласен за виновен за обид за убиство врз екс министерот за здравство Никола Тодоров. По околу седум месеци рочишта, судот проценил дека Стојановски бил непоколеблив во ...

Седум и пол години затвор за дедото на Тамара, не смеел да ја зема правдата во свои раце

Телма - 12.07.2018

Занемен и без никаква емоција, Љупчо Стојановски ја слушна пресудата 7 и пол години затвор за тоа што сакал да се одмазди за починатата внука Тамара. Судијката Софија Лаличиќ во образложението истакна дека и покрај болката која ја имал поради смртта ...

Седум ипол години затвор за дедото на Тамара за обидот за убиство на Никола Тодоров

Сител - 12.07.2018

„Обвинетиот му се доближува и од непосредна близина го вперува пиштолот директно во неговата глава и испукува. Оштетениот е жив не затоа што обвинетиот не сакал да го убие туку затоа што оштетениот Тодоров успеал да се наведне и да помине под ...

Дедото на Тамара останува во притвор – осуден на 7,5 години затвор

Нова ТВ - 12.07.2018

Љупчо Стојановски, дедо на починатата Тамара Димовска од Велес е осуден на седум и пол години ефективна казна затвор за обид за убиство на екс министерот за здравство Никола Тодоров. Во образложението на пресудата судијката Софија Лаличиќ рече дека ...

Седум ипол години затвор за дедото на Тамара

Алсат-М - 12.07.2018

Дедото на малата Тамара, Љупчо Стојановски, е осуден на седум години и шест месеци затворска казна за обид за убиство на поранешниот министер за здравство Никола Тодоров. Според одбраната, пресудата не е праведна бидејќи судот не располагал со ...

Седум ипол години затвор за дедото на Тамара

Нова ТВ - 12.07.2018

Љупчо Стојановски, дедо на починатата Тамара Димовска од Велес е осуден на седум ипол години ефективна казна затвор за обид за убиство на екс министрот за здравство Никола Тодоров. Во образложението на пресудата судијата Софија Лаличиќ рече дека од ...

Дедото на Тамара осуден на 7,5 години затвор за нападот на Тодоров

Макфакс - 12.07.2018

Педесет и седумгодишниот Љупчо Стојановски, дедото на малата Тамара Димовска од Велес, која почина во 2015 година чекајќи на операција на рбетот во странство, е осуден на 7,5 години затвор за обид за убиство на поранешниот министер за здравство ...

Дедото на Тамара доби 7,5 години затвор за обид за убиство на Тодоров

+инфо - 12.07.2018

Седум години и шест месеци затвор доби дедото на малата Тамара од Велес за обид за убиство на екс министерот за здравство, Никола Тодоров. На таков начин не се добива правда, порача судот, наведувајќи дека Тодоров е жив затоа што се наведнал, а не ...

Седум години и шест месеци затвор за дедото на Тамара

Фокус - 12.07.2018

Седум години и шест месеци затвор е казната која денеска му беше досудена на Љупчо Стојановски, дедото на малата Тамара, за обид за убиство на екс министерот Никола ...

Седум ипол години затвор за обидот за убиство на екс министерот Тодоров

Press24 - 12.07.2018

Седум години и шест месеци затвор доби обвинетиот Љупчо Стојановски за обидот за убиство на екс министерот за здравство Никола Тодоров. Дедото на починатата Тамара судот го прогласи за виновен за обидот за убиство на екс министерот на денот кога тој ...

Вкупно осум и пол години затвор за обид за убиство на Никола Тодоров

Фактор - 12.07.2018

Две затворски казни со вкупна должина од осум и пол години му е досудено на дедото на починатата Тамара, Љупчо Стојановски, по обидот да изврши атентат на поранешниот министер за здравство Никола Тодоров.

Седум и пол години затвор за дедото на Тамара

Независен - 12.07.2018

Љупчо Стојановски, дедото на малата Тамара е прогалсен за виновен и осуден на седум години и шест месеци затвор за обид за убиство на поранешниот министер за здравство, Никола Тодоров. Судот ги зел предвид и олеснителните околности, односно тоа што ...

Дедото на Тамара доби седум години и шест месеци затворска казна

Локално - 12.07.2018

Седум години и шест месеци затворска казна доби дедото на Тамара, Љупчо Стојановски за обид за убиство на поранешниот министер за здравство Никола Тодоров. Судиката Софија Лаличиќ во образложението за пресудата меѓу другото рече дека преовладувала ...

Дедото на Тамара доби седум и пол години затвор

Мета - 12.07.2018

Љупчо Стојановски, дедото на Тамара Димовска од Велес, која почина во 2015 година чекајќи на операција на рбетот во странство, денеска во Кривичниот суд во Скопје доби седум и пол години затвор за обид за убиство на поранешниот министер за здравство ...

Обвинителството бара затворска казна за дедото на Тамара

Press24 - 11.07.2018

„Не сум имал намера да го убијам Никола Тодоров, ако сакав јас во Велес ќе го убиев, немаше да чекам 3 години“. Ова се последните зборови на дедото на Тамара, Љупчо Стојановски, пред утрешното изрекување на пресудата, објави ТВ24 .

Обвинителството бара затворска казна за Љупчо Стојановски, дедото на малата Тамара

24 Вести - 11.07.2018

„Не сум имал намера да го убијам Никола Тодоров, ако сакав јас во Велес ќе го убиев, немаше да чекам 3 години“. Ова се последните зборови на дедото на Тамара, Љупчо Стојановски, пред утрешното изрекување на пресудата.

Денеска завршни зборови за дедото на малата Тамара

24 Вести - 11.07.2018

Денеска во 13 часот во скопскиот Кривичен суд се закажани завршните зборови за судењето за Љупчо Стојановски, дедото на малата Тамара од Велес, кој е обвинет за обид за убиство на екс-министерот Никола Тодоров.

Занемен и без никаква емоција, дедото на Тамара ја слушна пресудата

Бриф - 12.07.2018

Занемен и без никаква емоција, Љупчо Стојановски ја слушна пресудата 7 и пол години затвор за тоа што сакал да се одмазди за починатата внука Тамара. Судијката Софија Лаличиќ во образложението истакна дека и покрај болката која ја имал поради смртта ...

Седум и пол години затвор за дедото на починатата Тамара за напад на Тодоров

Таратур - 12.07.2018

Дел од образложението на судијката Софија Лаличиќ, која го водеше судскиот процес против дедото на починатата Тамара Димовска за напад на бившиот министер за здравство Никола Тодоров гласеше: „Обвинетиот му се доближува и од непосредна близина го ...

Седум и пол години затвор за дедото на Тамара

Тера - 12.07.2018

Љупчо Стојановски, дедо на починатата Тамара Димовска од Велес е осуден на седум ипол години ефективна казна затвор за обид за убиство на екс министрот за здравство Никола Тодоров. Во образложението на пресудата судијата Софија Лаличиќ рече дека од ...

Дедото на Тамара осуден на 7,5 години затвор за нападот на Тодоров

Точка - 12.07.2018

57-годишниот Љупчо Стојановски, дедото на малата Тамара Димовска од Велес, која почина во 2015 година чекајќи на операција на рбетот во странство, е осуден на 7,5 години затвор за обид за убиство на поранешниот министер за здравство Никола Тодоров.

Софија Лаличиќ досуди седум години и шест месеци затвор за дедото на Тамара

Либертас - 12.07.2018

Седум години и шест месеци затвор е казната која денеска му беше досудена на Љупчо Стојановски, дедото на малата Тамара, за обид за убиство на екс министерот Никола Тодоров, пренесе ...

Седум и пол години затвор за обидот за убиство на екс министерот Тодоров

Република - 12.07.2018

Седум години и шест месеци затвор доби обвинетиот Љупчо Стојановски за обидот за убиство на екс министерот за здравство Никола Тодоров. Дедото на починатата Тамара судот го прогласи за виновен за обидот за убиство на екс министерот на денот кога тој ...

Стигна пресудата за дедото на Тамара за нападот над Тодоров. Еве колку доби

iPortal - 12.07.2018

Седум години и шест месеци затвор е казната која денеска му беше досудена на Љупчо Стојановски, дедото на малата Тамара, за обид за убиство на екс министерот Никола Тодоров. Судијката Софија Лаличиќ истакна дека судот сочувствува со семејството за ...

Седум години и шест месеци затвор за дедото на Тамара

24 Вести - 12.07.2018

Седум години и шест месеци затворска казна доби дедото на Тамара, Љупчо Стојановски за обид за убиство на поранешниот министер за здравство Никола Тодоров. Судиката Софија Лаличиќ во образложението за пресудата меѓу другото рече дека преовладувала ...

Дедото на Тамара денес ќе ја чуе одлуката на судот за убиството во обид на Тодоров

МКД - 12.07.2018

Основниот суд Скопје 1 за денес го закажа изрекувањето на пресудата за Љупчо Стојановски, дедото на малата Тамара која во 2015 почина чекајќи пари за операција на р'бетот. На обвинетиот Стојановски кој е во притвор, му се суди за убиство во обид на ...

Седум години и шест месеци затвор за дедото на Тамара

МКД - 12.07.2018

Седум години и шест месеци затвор е казната која денеска му беше досудена на Љупчо Стојановски од Велес, дедо на малата Тамара и обвинет за обид за убиство на поранешниот министер за здравство Никола Тодоров.

Дедото на Тамара доби седум години и шест месеци затворска казна

Сител - 12.07.2018

Седум години и шест месеци затворска казна доби дедото на Тамара, Љупчо Стојановски за обид за убиство на поранешниот министер за здравство Никола Тодоров. Судиката Софија Лаличиќ во образложението за пресудата меѓу другото рече дека преовладувала ...

Дедото на Тамара ја чека втората пресуда од Кривичен

Нова ТВ - 12.07.2018

Основниот суд Скопје 1 денеска ќе ја изрече пресудата за Љупчо Стојановски, дедото на малата Тамара Димовска од Велес која во 2015 почина чекајќи пари за операција на р’бетот. На Стојановски кој е во притвор, му се суди за убиство во обид на ...

Софија Лаличиќ досуди седум години и шест месеци затвор за дедото на Тамара

Бриф - 12.07.2018

Седум години и шест месеци затвор е казната која денеска му беше досудена на Љупчо Стојановски, дедото на малата Тамара, за обид за убиство на екс министерот Никола Тодоров, пренесе Фокус.

Дедото на Тамара доби седум години и шест месеци затворска казна

1tv - 12.07.2018

Седум години и шест месеци затворска казна доби дедото на Тамара, Љупчо Стојановски за обид за убиство на поранешниот министер за здравство Никола Тодоров. Судиката Софија Лаличиќ во образложението за пресудата меѓу другото рече дека преовладувала ...

Седум ипол години затвор за дедото на Тамара, за обид за убиство на екс министерот Тодоров

ТВ21 - 12.07.2018

Дедо на починатата Тамара Димовска од Велес, Љупчо Стојановски, е осуден на седум ипол години ефективна казна затвор за обид за убиство на екс министрот за здравство Никола Тодоров. Во образложението на пресудата судијата Софија Лаличиќ рече дека од ...

Дедото на Тамара осуден на седумипол години затвор за обидот за убиство на ексминистерот Тодоров

Вечер - 12.07.2018

Седумипол години затвор е казната , со која денес е осуден Љупчо Стојановски, дедото на малата Тамара, за обид за убиство на екс министерот Никола Тодоров. -Обвинетиот посегнал по животот на оштетениот бидејќи го сметал за најголемиот виновник за ...

Софија Лаличиќ му изрече затворска казна од 7 години и 6 месеци на дедото на Тамара

Стандард - 12.07.2018

Седум години и шест месеци затворска казна доби дедото на Тамара, Љупчо Стојановски за обид за убиство на поранешниот министер за здравство Никола Тодоров. Судиката Софија Лаличиќ во образложението за пресудата меѓу другото рече дека преовладувала ...

Дедото на Тамара доби седум години и шест месеци затворска казна

CivilMedia - 12.07.2018

Седум години и шест месеци затворска казна доби дедото на Тамара, Љупчо Стојановски за обид за убиство на поранешниот министер за здравство Никола Тодоров. Судиката Софија Лаличиќ во образложението за пресудата меѓу другото рече дека преовладувала ...

Дедото на Тамара доби седум години и шест месеци затворска казна

Курир - 12.07.2018

Седум години и шест месеци затворска казна доби дедото на Тамара, Љупчо Стојановски за обид за убиство на поранешниот министер за здравство Никола Тодоров. Судиката Софија Лаличиќ во образложението за пресудата меѓу другото рече дека преовладувала ...

Дедото на Тамара доби седум години и шест месеци затворска казна

еМагазин - 12.07.2018

Седум години и шест месеци затворска казна доби дедото на Тамара, Љупчо Стојановски за обид за убиство на поранешниот министер за здравство Никола Тодоров. Судиката Софија Лаличиќ во образложението за пресудата меѓу другото рече дека преовладувала ...

Дедото на Тамара доби седум години и шест месеци затворска казна

Н.Македонија - 12.07.2018

Седум години и шест месеци затворска казна доби дедото на Тамара, Љупчо Стојановски за Убиство во обид на поранешниот министер за здравство Никола Тодоров. Судиката Софија Лаличиќ во образложението за пресудата меѓу другото рече дека преовладувала ...

Дедото на Тамара доби 7 години и 6 месеци затворска казна

А1 On - 12.07.2018

Седум години и шест месеци затворска казна доби дедото на Тамара, Љупчо Стојановски за обид за убиство на поранешниот министер за здравство Никола Тодоров. Судиката Софија Лаличиќ во образложението за пресудата меѓу другото рече дека за време на ...

Дедото на Тамара доби седум години и шест месеци затворска казна

Канал5 - 12.07.2018

Седум години и шест месеци затворска казна доби дедото на Тамара, Љупчо Стојановски за обид за убиство на поранешниот министер за здравство Никола Тодоров. Судиката Софија Лаличиќ во образложението за пресудата меѓу другото рече дека преовладувала ...

Седум ипол години затвор за дедото на Тамара за пукањето во Тодоров

Р.С.Европа - 12.07.2018

Љупчо Стојановски, дедото на Тамара која почина чекајќи операција во странство, е осуден на седум години и шест месеци затворска казна за обид за убиство на поранешниот министер за здравство Никола Тодоров.

Дедото на Тамара доби седум години и шест месеци затворска казна

Кајгана - 12.07.2018

Скопје, 12 јули 2018 (МИА) - Седум години и шест месеци затворска казна доби дедото на Тамара, Љупчо Стојановски за обид за убиство на поранешниот министер за здравство Никола Тодоров. Судиката Софија Лаличиќ во образложението за пресудата меѓу ...

Дедото на Тамара доби седум години и шест месеци затворска казна

24Инфо - 12.07.2018

Седум години и шест месеци затворска казна доби дедото на Тамара, Љупчо Стојановски за обид за убиство на поранешниот министер за здравство Никола Тодоров. Судиката Софија Лаличиќ во образложението за пресудата меѓу другото рече дека за време на ...