TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ФОТО: Се очекува ова да бидат министрите од ВРЕДИ во Владата на Мицкоски

ТВ21 - 28.05.2024

Додека траат преговорите за нова влада, ТВ21 дојде до имињата кои би можеле да бидат нови министри во Владата која ќе биде предводена од Христијан Мицкоски. Новиот состав би требало да биде познат до крајот на оваа недела, откако Мицкоски ќе го ...

Таравари: Деновиве ќе одлучам дали ќе ја прифатам функцијата министер за здравство

Канал5

Договорот за Влада завршена работа? Се очекува во сабота да се изгласаат министрите во Собрание

ТВ21

ВИДЕОИНТЕРВЈУ | Иво Ранѓеловиќ, аналитичар: ВМРО-ДПМНЕ нема потреба да ги повторува истите грешки на СДСМ

Слободен Печат

Боемот: Македонците си ги враќаат назад клучните министерства

Lider

Последни подготовки за конститутивната седница - Африм Гаши ќе биде новиот собраниски спикер

Deutsche Welle

И новата влада ќе има прв вицепремиер, а министерството на Артан Груби ќе остане за кадар на ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата – вели Билал Касами

360 степени

360 степени ТВ21 360 степени ТВ21 Lider МКД Локално Либертас

Тарвари: Коалицијата „Вреди“ е најдобра гаранција дека ќе продолжи европскиот пат

Либертас - 28.05.2024

Коалицијата „Вреди“, според Арбен Таравари, е најдобра гаранција за тоа дека Северна Македонија ќе го продолжи европскиот пат. Впрочем, посочува тој, и во првата декларација меѓу ВМРО-ДПМНЕ и „Вреди“ постоеле три точки – европски пат, брз економски ...

Арбен Таравари и Љупчо Зиков во „Само Вистина“

Канал5

Арбен Таравари најверојатно ќе биде нов министер за здравство

Фокус

Арбен Таравари ќе биде идниот министер за здравство во Владата предводена од ВМРО-ДПМНЕ

4NEWS

Тарвари: Коалицијата „Вреди“ е најдобра гаранција дека ќе продолжи европскиот пат

Zoom

Тарвари: Коалицијата „Вреди“ е најдобра гаранција дека ќе продолжи европскиот пат

Бриф

Таравари: Коалицијата „ВРЕДИ“ е најдобра гаранција дека С. Македонија ќе го продолжи европскиот пат

Фокус

Курир 365 Денешен Press24 360 степени +инфо Нетпрес

Ибраими: Ако ВМРО-ДПМНЕ се врати на позициите на Груевски, Вреди ќе замине во опозиција

МКД - 28.05.2024

Долго бевме опозиција, сега влегуваме во владина коалиција со ВМРО-ДПМНЕ, која партија не е онаа старата, на Груевски и Мијалков – пријателите на Али АХмети, но ако се врати на тие стари позиции и политики, нема да се премислуваме и нема да ни биде ...

Вреди: Со ВМРО-ДПМНЕ успешно го завршивме процесот на интегрирање на изборните програми – „Многу брзо како држава ќе добиеме европски ориентирана влада“

ТВ21

Кои министерства ќе ги добие ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата, а кои „Вреди„ и ЗНАМ

еМагазин

Алфа дознава: Преговорите пред финиш – во новата Влада ВМРО-ДПМНЕ, ВРЕДИ и ЗНАМ

Алфа

КУРИР ЕКСКЛУЗИВНО ДОЗНАВА: Ова е распределбата на ресорите во новата Влада

Курир

Финишираат разговорите за новата Влада, позната поделбата на министерствата

Бизнис Вести

Ресорите се поделени – познато е која партија што добива

Фокус

Сител Република Нетпрес Либертас Рацин Нова ТВ А1 On Press24

(ВИДЕО) Ново издание на 360°: Зошто ВЛЕН не го сака министерството на Артан Груби – интервју со Билал Касами

360 степени - 28.05.2024

Погледнете го новото издание на емисијата „360 степени”, емитувано на 27 мај 2024 г. на МРТ 1, во кое гостува Билал Касами, претседател на Движење Беса и еден од предводниците на коалицијата ВЛЕН Лидерот на Беса и еден од предводниците на ...

Касами нема сомневање дека идната влада ќе го спроведува Уставот во делот на името на државата

360 степени

Нема да дозволиме министер Албанец да кажува дека одговара само пред својата партија – вели лидерот на Беса

360 степени

(ВИДЕО) Вечерва во 360° на МРТ 1: ВЛЕН не го сака министерството на Артан Груби – интервју со Билал Касами

360 степени

Касами нема сомневање дека идната влада ќе го спроведува Уставот во делот на името на државата

Либертас

Касами нема сомневање дека идната влада ќе го спроведува Уставот во делот на името на државата

365

Касами нема сомневање дека идната влада ќе го спроведува Уставот во делот на името на државата

Пулс24