TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Лампард со коментар за дебитантот на Челси кој го „стави во џеб“ Заха

Дерби - 09.11.2019

Челси продолжи со фантастичната форма во последниот месец и ова попладне прокнижи уште една победа во Премиер лигата, остварувајќи заслужен триумф над Кристал Палас благодарение на одличната игра во вториот дел.

Челси газат во Премиер лигата (Видео)

TopSport - 09.11.2019

Фудбалерите на Челси успешно минаа уште една пречка во Премиер лигата. Во 12 коло „сините“ славеа против Кристал Палас 2:0. За Челси ова беше шеста победа во низа во првенството. Головите за Челси ги постигнаа Абрахам во 52 минута.

Челси го совлада Кристал Палас и дојде до втората позиција на табелата

СуперСпорт - 09.11.2019

Тимот на Челси со 2:0 славеше пред своите гледачи против тимот на Кристал Палас и со тоа се искачи на втората позиција на табелата во Премиер лигата. Избраниците на Лампард се во извонредна серија во која победуваат на шест натпревари по ред во ...

ЧЕЛЗИ „ГАЗИ“: Кристал Палас немоќен на „Стемфорд бриџ“! (ВИДЕО)

Слободен Печат - 09.11.2019

Лондонските „сини“ ја забележаа и шестата победа по ред во најсилната англиска фудбалска лига... Денеска во првиот натпревар на саботната програма на 12. коло во Премиер лигата, Челзи дојде до нови три бода откако го совлада Кристал Палас со 2:0 ...

Абрахам и Пулишиќ му пресудија на Кристал Палас, шеста победа по ред за Челси во Премиерлигата (ВИДЕО)

МКД - 09.11.2019

Челси ја запиша шестата победа по ред во Премиерлигата откако со 2-0 го совлада Кристал Палас на Стемфорд Бриџ. Челси запиша три нови бода и се искачи на втората позиција во Премиерлигата, но има и меч повеќе од Манчестер Сити и Лестер.

ВИДЕО: Челзи продолжува да везе во Премиер, Абрахам и Пулушиќ го средија Кристал Палас

Gol.mk - 09.11.2019

Екипата на Челзи продолжува со фантастичните игра во овој период во Премиер лигата и на отворањето на 12. коло ја запиша шестата победа во низа, по која барем за момент се искачи на втората позиција на табелата во англискиот шампионат.

Челси продолжува да гази: Абрахам по стапките на учителот Лампард (ВИДЕО)

Sport 1 - 09.11.2019

Челси ја запиша шестата победа по ред во Премиерлигата, откако на домашен терен денеска со 2-0 го совлада лондонскиот ривал Кристал Палас во рамки на 12.коло. По првото полувреме немаше голови, а победата на „сините“ ја најави Таму Абрахам во 52-та ...

Челси продолжи да гази и дојде до второто место во Премиер лигата (Видео)

Дерби - 09.11.2019

Фудбалерите на Челси својата одлична победничка серија и ја продолжија на денешната средба против Кристал Палас која ја реализираа со 2-0 на „Стемфорд Бриџ“. Ова за избраниците на Френк Лампард беше шести триумф во низа во Премиер лигата и во ...

Продолжува серијата на Челси, падна и Кристал Палас (ВИДЕО)

24Фудбал - 09.11.2019

Шеста победа во низа во Премиерлигата за Френк Лампард и неговите избраници кои имаат фантастични резултати изминатиов период. Челси славеше со 2-0 на домашен терен во дуелот против Кристал Палас во првиот меч од денешната програма во рамките на 12 ...

Челси продолжи да маршира победнички, настрада Кристал Палас

Екипа - 09.11.2019

Челси се искачи на втората позиција на табелата во Премиер – лигата со 26 бода, пет помалку од лидерот Ливерпул, откако го совлада Кристал Палас со 2-0 на „Стемфорд бриџ“. Тоа е седми триумф во последните десет меча за избраниците на Франк Лампард ...

Малку по малку, „сините“ дојдоа пред Манчестер сити на табелата

Спортманија - 09.11.2019

Шеста победа по ред за Челзи, кој очекуваше вакво нешто? Френк Лампард прави чудо како тренер на Челзи, после денешната победа од 2-0 над Кристал Палас во 12-тото коло од Премиерлигата, „сините“ се втори на табелата, додуша со еден меч повеќе од ...

(ВИДЕО) Шеста победа по ред, Челси е на второто место

Спортклуб - 09.11.2019

Подмладувањето на тимот на Челси тече исклучително успешно и можно е да даде резултат веќе оваа сезона. Со најмладиот тим кој некогаш истрчал на терените во Премиер лигата, лондонскиот тим славеше во градскиот дуел со Кристал Палас со 2-0 што е ...

Лампард денес настапи со најмладиот состав на Челзи во историјата на ПЛ

Спортски - 09.11.2019

Френк Лампард со Челзи денес во натпреварот со почеток од 13:30 часот испиша историја во Премиер лигата. Челзи оваа сезона се надева на своите млади фудбалери, пред се тоа е така поради забраната за трансфери, а денес Лампард на терен го испрати ...

Челси никогаш „помлади“ на натпревар во Премиер лигата

TopSport - 09.11.2019

Френк Лампард со Челси попладнево влегоа во историјата на Премиер лигата. „Сините“ во овоие моменти играат против Кристал Палас во рамките на 12 коло, а стартниот состав на Ламапрд е најмлад во клупската историјата што настпил на натпревар во ...

Бебињата на Лампард: Челси против Кристал Палас со најмладиот тим во историјата

Спортклуб - 09.11.2019

За разлика од претходните сезони, Челси оваа сезона не брка трофеи иако е јасно дека ако некој дојде на Стемфорд Бриџ ќе биде добредојден. Место тоа, Френк Лампард гради тим за иднината, тим кој за неколку години ќе треба да гази во Премиер лигата.

Лампард: Не се согласувам со оние кои велат дека Канте е најдобар дефанзивен играч за врска

Дерби - 08.11.2019

Френк Лампард на последните неколку натпревари не можеше да смета на Нголо Канте кој се мачи со повреди од стартот на сезоната, но тоа не се почувствува во системот на феноменалниот тренер на Челси кој ова попладне беше избран за најдобар менаџер во ...

Лампард и Варди – најдобри во октомври во Премиерлига

Макфакс - 08.11.2019

Тренерот на Челси, Френк Лампард е избран за најдобар менаџер, а Џејми Варди од Лестер за играч на месец октомври во Премиерлигата. Младиот фудбалски стручњак беше импресивен минатиот месец.

Лампард и Варди најдобри во Премиерлигата минатиот месец!

Таратур - 08.11.2019

Менаџерот на Челзи, Френк Лампард беше избран за најдобар тренер во Премиер лигата за месец октомври. Лампард ова признание го доби откако неговиот тим минатиот месец оствари три победи и тоа против Саутемптон, Њукасл и Барнли.

Лампард е менаџер на месецот, Варди е бр.1 кај играчот

MakPress - 08.11.2019

Менаџерот на Челзи, Френк Лампард, беше избран за тренер во Премиер лигата во октомври, откако неговиот тим оствари три победи во тој период – над Саутемптон, Њукасл и Барнли. Ова е прва ваква награда на поранешниот играч на Челзи во неговата ...