TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Санчо би можело да се врати во Борусија Дортмунд

Спортманија - 07.12.2023

Џејдон Санчо е суспендиран, отпишан е од менаџерот Ерик тен Хаг, за скапото англиско крило нема место во Манчестер јунајтед, па мора да бара излез од ситуацијата и се чини дека има едно решение.

Билд: Борусија Дортмунд и Манчестер Јунајтед подготвуваат спектакуларна размена на играчи

Спортски - 07.12.2023

САНЧО веќе некое време е отпишан во Манчестер Јунајтед. Ерик тен Хаг не смета на англискиот крилен напаѓач, па веќе со месеци е во потрага по нов клуб. Се чини дека успеа да најде средина каде што би можел да се обиде да си ја спаси кариерата.

Билд: Дортмунд и Јунајтед подготвуваат спектакуларна размена на фудбалери

TopSport - 07.12.2023

Џејдон Санчо е отпишан во Манчестер јунајтед. Ерик тен Хаг не смета на англискиот крилен напаѓач, па со месеци бара нов клуб. Се чини дека успеа да најде место во која би можел да се обиде да ја спаси кариерата.

Јувентус се откажа од трката по Санчо

Екипа - 06.12.2023

Јувентус ја продолжува потрагата по нов офанзивен фудбалер, но тоа нема да биде Џејдон Санчо откако италијанскиот гигант реши да се откаже од намерата да го доведе фудбалерот на Манчестер Јунајтед во своите редови.

Манчестер Јунајтед ја сака ѕвездата на Дортмунд

Спортски - 06.12.2023

Манчестер Јунајтед е силно заинтерсиран за ѕвездата на Борусија Дортмунд, Дониал Мален на крајот на сезоната. 24-годишниот фудбалер игра одлична сезона во Дортмунд и го привлече вниманието на многу европски гиганти.

Билд: Дортмунд и Јунајтед подготвуваат спектакуларна размена на фудбалери

Макфакс - 07.12.2023

Џејдон Санчо е отпишан во Манчестер јунајтед. Ерик тен Хаг не смета на англискиот крилен напаѓач, па со месеци бара нов клуб. Се чини дека успеа да најде место во која би можел да се обиде да ја спаси кариерата.

Билд: Дортмунд и Јунајтед подготвуваат спектакуларна размена на фудбалери

Опсервер - 07.12.2023

Џејдон Санчо е отпишан во Манчестер јунајтед. Ерик тен Хаг не смета на англискиот крилен напаѓач, па со месеци бара нов клуб. Се чини дека успеа да најде место во која би можел да се обиде да ја спаси кариерата.

Билд: Дортмунд и Јунајтед подготвуваат спектакуларна размена на фудбалери

Скопје1 - 07.12.2023

Џејдон Санчо е отпишан во Манчестер јунајтед. Ерик тен Хаг не смета на англискиот крилен напаѓач, па со месеци бара нов клуб. Се чини дека успеа да најде место во која би можел да се обиде да ја спаси кариерата.

Билд: Дортмунд и Јунајтед подготвуваат спектакуларна размена на фудбалери

Точка - 07.12.2023

Џејдон Санчо е отпишан во Манчестер јунајтед. Ерик тен Хаг не смета на англискиот крилен напаѓач, па со месеци бара нов клуб. Се чини дека успеа да најде место во која би можел да се обиде да ја спаси кариерата.

Билд: Дортмунд и Јунајтед подготвуваат спектакуларна размена на фудбалери

MTM - 07.12.2023

Џејдон Санчо е отпишан во Манчестер јунајтед. Ерик тен Хаг не смета на англискиот крилен напаѓач, па со месеци бара нов клуб. Се чини дека успеа да најде место во која би можел да се обиде да ја спаси кариерата.