TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ВИДЕО: Ајнтрахт немоќен во Дортмунд, „милионерите“ осамнаа на врвот на Бундеслигата

Gol.mk - 14.09.2018

Првиот натпревар од третото коло од Бундеслигата донесе победа за Борусија Дортмунд , која со трите бода се искачи на врвот на табелата. „Милионерите“ одиграа уште еден сигурен меч на домашен терен и го совладаа Ајнтрахт Франкфурт (3-1).

Алкасер ја „отвори сметката“, Дортмунд го надигра Франкфурт (Видео)

Дерби - 14.09.2018

Составот на Борусија Дортмунд дојде до второто сезонска победа во Бундеслигата и тоа откако вечерва пред своите гледачи го совлада Ајнтрахт Франкфурт со 3-1 и на тој начин барем до утре ќе биде на првото место во најсилниот германски шампионат.

Дортмунд му одржа лекција на Франкфурт и се искачи на врвот на табелата (ВИДЕО)

Sport 1 - 14.09.2018

Борусија Дортмунд, како што се очекуваше, стигна до победата (3-1) против Ајнтрахт Франкфурт, но малку потешко од очекуваното. Абду Дијало го отвори резултатот во 36. минута по почетниот притисок на домаќините, а Франкфурт го израмни резултатот дури ...

Борусија Дортмунд убедлива против Ајнтрахт за преземање на врвот во Бундеслигата

Екипа - 14.09.2018

Борусија Дортмунд со два гола во последните 20 минути стигна до триумф од 3-1 против Ајнтрахт Франкфурт во првиот натпревар од 3. коло во Бундеслигата. „Милионерите“ до предност дојдоа со голот на Диало во 36. минута. Откако Халер израмни во 68.

Дортмунд преку Ајнтрахт до втора победа оваа сезона (видео)

TopSport - 14.09.2018

Борусија Дортмунд ја забележа втората победа во третото коло на Бундеслигата, откако со 3:1 го совлада тимот на Ајнтрахт Франкфурт со два гола во последните 20 минути од мечот. Тимот на Лусиен Фавр дојде во водство во 36.

Пет супер одбрани кои не смеете да ги пропуштите: Која интервенција е најдобра? (Видео)

Дерби - 14.09.2018

Од денеска започнува новата рунда во германската Бундеслига, меѓутоа пред да започнат првите возбудувања со мечот меѓу Борусија Дортмунд и Ајнтрахт Франкфурт погледнете ги петте најдобри одбрани во најсилниот германски шампионат за месец октомври.