TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Куманово лесен залак за разиграните бутелци

Gol.mk - 26.11.2022

Претпоследниот меч од 12. коло во македонската Суперлига донесе убедливо издание и победа на Бутел Скопје кај Куманово (19-31). Големиот фаворит ја оправда улогата со одлична игра, особено во второто полувреме.

Бутел без проблеми на гостувањето кај „фенерџијата“ Куманово

Екипа - 26.11.2022

Ракометарите на Бутел стигнаа до осмата победа во сезоната откако во 12. коло без проблем славеа на гостувањето кај „фенерџијата“ Куманово со 19-31. Скопскиот состав кој ја имаше фаворитската улога истата ја оправда со добра игра од самиот почеток и ...

Бутел лесно ги грабна трите бода кај Куманово

24 Ракомет - 26.11.2022

Ракометарите на Бутел во рамки од 12. коло гостуваа во Куманово кај истоимената екипа и без многу проблеми дојдоа до рутинска победа од 31:19. Бутел со новите освоени бодови ја презеде третата позиција на табелата во групата А, моментално, има 24 ...

Без изненадување во Куманово, Бутел Скопје „скокна“ на третото место!

SportMedia - 26.11.2022

Екипата на Бутел Скопје ја оправда фаворитската улога против Куманово, на гостински терен славеше со убедливи 19-31 во рамките на 12. коло во Супер-лигата. Скопскиот состав дојде до осмата победа, по поразот на Охрид од Вардар се врати на третото ...