TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

„Boeing“ го оствари својот прв квартален профит од 2019-та

Денар - 29.07.2021

„Boeing“ оствари профит за првпат по речиси две години, изненадувајќи го „Wall Street“ и навестувајќи нов пресврт по една од најлошите финансиски кризи во вековната историја на производителот на авиони, пишува „Bloomberg“.

БУМ на Волстрит: ФАЈЗЕР заработи 7,8 милијарди долари во вториот квартал

Вечер Прес - 29.07.2021

Компанијата „Фајзер“ објави дека во вториот квартал од 2021 година, продажбата на вакцини против ковид-19 и донела заработка од 7,8 милијарди долари. Финансиските резултати на компанијата во вториот квартал ги надминаа очекувањата на Волстрит и во ...

Профитот на „Фајзер” зголемен со импресивни 59 проценти во вториот квартал

24Инфо - 29.07.2021

Силната продажба на вакцината против Ковид-19 и други лекови му помогна на „Фајзер” да го удвои приходот во вториот квартал од годината и да го зголеми профитот за импресивни 59 проценти. Вакцината против Ковид-19 на американската фармацевтска ...

Профитот на „Фајзер“ зголемен со импресивни 59 проценти во вториот квартал

Независен - 29.07.2021

САД – Силната продажба на вакцината против Ковид-19 и други лекови му помогна на „Фајзер“ да го удвои приходот во вториот квартал од годината и да го зголеми профитот за импресивни 59 проценти.

„Tesla“ објави рекордна добивка

Денар - 28.07.2021

Производителот на електрични автомобили „Tesla“ објави 1,14 милијарди долари профит за вториот квартал. Резултатот ги надмина очекувањата на аналитичарите, бидејќи компанијата за прв пат објави профит од над 1 милијарда долари.

„Tesla“ соборува рекорди – прокнижи профит од над 1 милијарда долари

Пари - 29.07.2021

Производителот на електрични автомобили „Tesla“ објави 1,14 милијарди долари профит за вториот квартал. Резултатот ги надмина очекувањата на аналитичарите, бидејќи компанијата за прв пат објави профит од над 1 милијарда долари.

Профитот на „Фајзер“ зголемен со импресивни 59 проценти во вториот квартал

Бизнис Вести - 29.07.2021

Силната продажба на вакцината против Ковид-19 и други лекови му помогна на „Фајзер” да го удвои приходот во вториот квартал од годината и да го зголеми профитот за импресивни 59 проценти. Вакцината против Ковид-19 на американската фармацевтска ...

Профитот на „Фајзер“ зголемен со импресивни 59 проценти во вториот квартал

Слободен Печат - 29.07.2021

Силната продажба на вакцината против ковид-19 и други лекови му помогна на „Фајзер“ да го удвои приходот во вториот квартал од годината и да го зголеми профитот за импресивни 59 проценти. Вакцината против ковид-19 на американската фармацевтска ...

„Фајзер“ го удвои профитот од продажба на вакцини

Expres - 29.07.2021

Продажба на вакцината против Ковид-19 и други лекови му донесе на „Фајзер” удвоен приходт во вториот квартал од годината и да го зголеми профитот за импресивни 59 проценти. Вакцината против Ковид-19 на американската фармацевтска компанија Фајзер и ...

Профитот на „Фајзер“ зголемен со импресивни 59 проценти во вториот квартал

Опсервер - 29.07.2021

– Силната продажба на вакцината против Ковид-19 и други лекови му помогна на „Фајзер“ да го удвои приходот во вториот квартал од годината и да го зголеми профитот за импресивни 59 проценти.

Профитот на „Фајзер“ зголемен за 59 проценти во вториот квартал

Курир - 29.07.2021

Силната продажба на вакцината против Ковид-19 и други лекови му помогна на „Фајзер“ да го удвои приходот во вториот квартал од годината и да го зголеми профитот за импресивни 59 проценти. Вакцината против Ковид-19 на американската фармацевтска ...

Профитот на „Фајзер“ зголемен за 59 проценти во вториот квартал

Zoom - 29.07.2021

Силната продажба на вакцината против Ковид-19 и други лекови му помогна на „Фајзер“ да го удвои приходот во вториот квартал од годината и да го зголеми профитот за импресивни 59 проценти. Вакцината против Ковид-19 на американската фармацевтска ...

Вакцината и донесе на Фајзер зголемен профит од 59 проценти

Република - 29.07.2021

Силната продажба на вакцината против Ковид-19 и други лекови му помогна на „Фајзер“ да го удвои приходот во вториот квартал од годината и да го зголеми профитот за импресивни 59 проценти. Вакцината против Ковид-19 на американската фармацевтска ...

Профитот на „Фајзер“ пораснал за 59% во вториот квартал

360 степени - 29.07.2021

Силната продажба на вакцината против ковид-19 и други лекови му помогна на „Фајзер“ да го удвои приходот во вториот квартал од годината и да го зголеми профитот за импресивни 59 проценти. Вакцината против ковид-19 на американската фармацевтска ...

Профитот на „Фајзер“ зголемен со импресивни 59 проценти во вториот квартал

Либертас - 29.07.2021

– Силната продажба на вакцината против Ковид-19 и други лекови му помогна на „Фајзер“ да го удвои приходот во вториот квартал од годината и да го зголеми профитот за импресивни 59 проценти.

Профитот на „Фајзер“ зголемен за повеќе од 50 проценти во вториот квартал

Press24 - 29.07.2021

Силната продажба на вакцината против Ковид-19 и други лекови му помогна на „Фајзер“ да го удвои приходот во вториот квартал од годината и да го зголеми профитот за импресивни 59 проценти. Вакцината против Ковид-19 на американската фармацевтска ...

Профитот на „Фајзер“ зголемен со импресивни 59 проценти во вториот квартал

Сител - 29.07.2021

Силната продажба на вакцината против Ковид-19 и други лекови му помогна на „Фајзер“ да го удвои приходот во вториот квартал од годината и да го зголеми профитот за импресивни 59 проценти. Вакцината против Ковид-19 на американската фармацевтска ...

Профитот на „Фајзер" зголемен со импресивни 59 проценти во вториот квартал

Канал5 - 29.07.2021

Силната продажба на вакцината против Ковид-19 и други лекови му помогна на „Фајзер" да го удвои приходот во вториот квартал од годината и да го зголеми профитот за импресивни 59 проценти. Вакцината против Ковид-19 на американската фармацевтска ...

Профитот на „Фајзер“ зголемен со импресивни 59 проценти во вториот квартал

Frontline - 29.07.2021

Силната продажба на вакцината против Ковид-19 и други лекови му помогна на „Фајзер“ да го удвои приходот во вториот квартал од годината и да го зголеми профитот за импресивни 59 проценти. Вакцината против Ковид-19 на американската фармацевтска ...

Профитот на „Фајзер“ зголемен за дури 59 проценти во вториот квартал

Денешен - 29.07.2021

Силната продажба на вакцината против Ковид-19 и други лекови му помогна на „Фајзер“ да го удвои приходот во вториот квартал од годината и да го зголеми профитот за импресивни 59 проценти. Вакцината против Ковид-19 на американската фармацевтска ...

Профитот на „Фајзер“ зголемен со импресивни 59 проценти во вториот квартал

Вечер Прес - 29.07.2021

Силната продажба на вакцината против Ковид-19 и други лекови му помогна на „Фајзер“ да го удвои приходот во вториот квартал од годината и да го зголеми профитот за импресивни 59 проценти. Вакцината против Ковид-19 на американската фармацевтска ...

Профитот на „Фајзер“ зголемен со импресивни 59 проценти во вториот квартал

Телма - 29.07.2021

Силната продажба на вакцината против Ковид-19 и други лекови му помогна на „Фајзер“ да го удвои приходот во вториот квартал од годината и да го зголеми профитот за импресивни 59 проценти. Вакцината против Ковид-19 на американската фармацевтска ...

Профитот на „Фајзер“ зголемен со импресивни 59 проценти во вториот квартал

MakPress - 29.07.2021

Силната продажба на вакцината против Ковид-19 и други лекови му помогна на „Фајзер“ да го удвои приходот во вториот квартал од годината и да го зголеми профитот за импресивни 59 проценти. Вакцината против Ковид-19 на американската фармацевтска ...

„Фајзер“ во голем плус – и тоа во сите сегменти: Ширењето на делта сојот им донесе поголема заработка од очекуваната

Точка - 28.07.2021

„Фајзер“ сега очекува целогодишна заработка во распон од 3,95 до 4,05 долари по акција. Фармацевтскиот гигант „Фајзер“ во вториот квартал од годинава заработил 7,8 милијарди долари на сметка на продажбата на вакцините против Ковид-19, со што го ...

Ширењето на делта-вирусот носи поголема заработка отколку што се очекуваше: „Фајзер“ во ГОЛЕМ ПЛУС

Локално - 28.07.2021

Фармацевтскиот гигант „Фајзер“ заработи 7,8 милијарди долари во вториот квартал од оваа година од продажба на дози вакцини против „Ковид-19“, што го подобри својот бизнис во 2021 година. Прогнозата поврзана со продажбата на вакцини на оваа компанија ...

„Tesla“ објави рекордна добивка

Вечер Прес - 28.07.2021

Производителот на електрични автомобили „Tesla“ објави 1,14 милијарди долари профит за вториот квартал. Резултатот ги надмина очекувањата на аналитичарите, бидејќи компанијата за прв пат објави профит од над 1 милијарда долари.

Технолошките гиганти со извонредени резултати: Епл има најдобар квартал од 1976 година

Кумановски м. - 28.07.2021

Технолошките компании вчера излегоа со извонредни резултати. Најдобрите 3 места ги заземаат Microsoft, Google (Alphabet) и Apple. Кога станува збор за гигантот кој го основал Бил Гејтс одамна, неговиот приход се зголемил за 21% во текот на вториот ...

Одлични деловни резултати на технолошките гиганти – еве кои се првите три

Независен - 28.07.2021

Технолошките компании вчера излегоа со извонредни резултати. Првите три места ги заземаат Мајкрософт, Гугл (Алфабет) и Епл. Кога станува збор за гигантот кој го основал Бил Гејтс одамна, неговиот приход се зголемил за 21 отсто во текот на вториот ...

Tesla првпат со квартална добивка од преку милијарда долари

Automedia - 27.07.2021

Светскиот недостиг од чипови и тесните грла во снабдувањето со суровини не го попречија напредокот на Tesla. Американскиот производител на електрични возила првпат прикажа квартална добивка што е повисока од една милијарда долари.