TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Боатенг не е „принц“, со овој потег докажа дека е „крал“

Спортски - 11.02.2019

Кевин-Принц Боатегн минатиот месец го напушти Сасуоло и ги изненади сите со неговиот трансфер во Барселона. Боатенг за каталонскиот клуб ќе игра на позајмица до крајот на оваа сезона, а потоа Барса ќе има шанса да го откупи неговиот договор.

Роналдо прослави во „Дибала стил“ и му пружи поддршка на Аргентинецот (ФОТО)

Sport 1 - 11.02.2019

Кристијано Роналдо по 18. пат стрелаше во Серија А. Негова жртва овој викенд беше Сасуоло. Сепак големо внимание одзема неговата прослава на погодокот, Португалецот го имитираше Дибала, се со една цел - да му пружи голема поддршка.

Роналдо направи потег кој го поздрави сиот свет: Португалецот со неверојатна прослава на погодокот (ВИДЕО)

СуперСпорт - 11.02.2019

Португалецот во победата против Сасуоло беше прецизен по 18. пат, но овој погодок го прослави на посебен начин. Имено, Роналдо направи Дибала маска, која е заштитен знак на Дибала кога ќе постигне погодок.

Тој не е принц, туку вистински крал

TopSport - 11.02.2019

Кевин Принс-Боатенг направи изненадувачки трансфер од Сасуоло во Барселона. Барса го позајми овој фудбалер, а по завршувањето на сезоната ќе може да го откупи неговиот договор. Трансферот што изненади многумина, кај некои предизвика лутина.

Асенсио замена за Дибала

Вечер - 11.02.2019

Ако предвреме биде прекината соработката со аргентинскиот интернационалец Пауло Дибала, раководните лица на актуелниот шампион на Италија, тимот на Јувентус, ќе се обидат за време на летниот преоден рок да ги осигураат услугите на големиот талент од ...

ВИДЕО: Роналдо погоди за 0-2 и испрати специјален поздрав до Дибала

Gol.mk - 11.02.2019

Кристијано Роналдо постигна нов погодок во дресот на Јувентус и учествуваше во убедливата победа на гости кај Сасуоло. Со истиот Португалецот се зацврсти на челната позиција меѓу стрелците во Серија А.

ФОТО: Роналдо имаше неочекувана средба со фан на мечот против Сасуоло

Gol.mk - 11.02.2019

Кристијано Роналдо имаше неочекувана средба со навивач на вчерашниот дуел против Сасуоло, која предизвика внимание кај фудбалската јавност. Навивачот влета на теренот и пред Португалецот го изведе познатиот начин на кој Роналдо ги прославува своите ...

Љубовта кон Роналдо може да биде опасна

Локално - 11.02.2019

Кристијано Роналдо има огромен број фанови низ целиот свет, но ова понекогаш може да биде опасно за него, дури и за време на натпреварот. Во рамките на средбата од 23-тото коло на Серија „А“ меѓу Јувентус и Сасуоло (3:0) португалскиот ...

Гест за почит, Роналдо со поддршка за Дибала (ФОТО)

SportMedia - 11.02.2019

Кристијано Роналдо го постина својот 18-ти гол во Серија А во триумфот над Сасуоло од 3-0. Португалецот погоди за 2-0 во 70. минута, а потоа голот го прослави на посебен начин, го посвети на својот соиграч Пауло Дибала.

Пјаниќ: Не очекувавме дека Сасуоло ќе ни направи толку проблеми

СуперСпорт - 11.02.2019

Фудбалерите на Јувентус на гости славеа против тимот на Сасуоло, но Старата дама имаше доста проблеми против незгодниот домаќин. Сепак на крајот успеаа некако да го скршат отпорот и да слават со 3-0.

Роналдо се соочи со навивач на терен

Кајгана - 11.02.2019

Кристијано Роналдо се најде очи во очи со навивач на вчерашната средба на Јувентус со Сасуоло. Навивачот влета на теренот и пред него го изведе познатиот начин на кој Португалецот ги прославува головите.

Роналдо со вчерашниот гест ја воодушеви Италија: Тој е шампион! (ВИДЕО)

Спортски - 11.02.2019

Кристиано Роналдо во вчерашниот натпревар на Јувентус во кој „старата дама“ славеше победа од 3:0 се запиша во листата на стрелци во 70-тата минута. Постигнатиот погодок Португалецот го посвети на својот соиграч Паоло Дибала.

Пјаниќ: Не очекувавме дека Сасуоло ќе ни направи толку проблеми

Спортски - 11.02.2019

Фудбалерите на Јувентус вчера како гости го победија Сасуоло со 3:0 во рамките на 23 коло од италијанската Серија А. Старата дама има големи проблеми против незгодниот Сасуоло, но на крајот успеа некако да го прекрши отпорот и да слави со ...

Што значеше прославата на Роналдо со маската на Дибала?

Оff.net - 11.02.2019

Пред една недела Пауло Дибала го гледаше мечот од Парма (3:3) од клупата за резерви. Кога Аргентинецот сфатил дека нема шанси да влезе во игра, тој станал и заминал во соблекувална уште пред судиската свирка.

Дибала седеше на клупа, Роналдо ја измени својата прослава и го поздрави со специјален гест (Видео)

Дерби - 11.02.2019

Пауло Дибала уште еден натпревар започна на клупата за резерви, а во моментите кога доби шанса од тренерот Масимилијано Алегри, може да се каже дека прашањето околу победникот на „Мапеи“ стадионото беше решено.

Комичната епизода на Роналдо со Кедира и топката во лице

Оff.net - 11.02.2019

Јувентус рутински со 0-3 го совлада Сасуло на гости и продолжи сигурно да вози кон скудетото. Головите ги дадоа Кедира, Роналдо и Џан, а првите двајца беа дел од комична епизода во 61’ ...

ВИДЕО: Голем гест на Роналдо до Дибала – потегот наиде на воодушевување во Италија

Спортклуб - 11.02.2019

Паоло Дибала кој изминатиот период има проблеми со тренерот на Јувентус, вчера повторно не беше дел од почетните 11 на „Старата дама“ против Сасуоло. Јувентус рутински славеше на гостувањето кај Сасуоло со 0:3, а еден од головите беше посветен токму ...

Роналдо прегрна фан, го нокаутираше Кедира и на крај го реши Сасуоло со својот 18. гол во Серија А (ФОТО и ВИДЕО)

МКД - 10.02.2019

Кристијано Роналдо имаше интересна вечер на „Мапеи", ЦР7 најпрво прегрна еден фан кој влезе на теренот, потоа го нокаутираше Кедира со силен шут во глава за на кра да погоди и ја осигура победата на Јувентус.

Роналдо се налути, настрада Кедира (ВИДЕО)

Екипа - 10.02.2019

Кристијано Роналдо постигна гол во денешниот триумф на Јувентус против Сасуоло, но не му одеше најдобро во текот на целиот меч. Реагираше и на одлуките на судиите, а нервозата ја потроши на Кедира.

ВИДЕО: Киксот со Парма е минато, Јувентус убедливо го надигра Сасуоло

Gol.mk - 10.02.2019

По неочекуваното реми против Парма (3-3), италијанскиот шампион Јувентус им се врати на успесите во домашниот шампионат и со убедливи 0-3 го совлада тимот на Сасуoло, во претпоследниот денешен натпревар од 23. коло на Серија А .

Роналдо направи нешто за прв пат во кариерата, Јувентус го разби Сасуоло (ВИДЕО)

Спортски - 10.02.2019

Тимот на Јувентус после ремито против Парма од 3:3 денес славеше победа против Сасуоло со резултат 0:3. Натпреварот за Јувентус не започна добро. Уште во третата минута Сасуоло можеше да стигне до предност.

Роналдо испиша нова историја, за прв во својата кариера постигна гол на 9 гостински меча во низа (ВИДЕО)

24Фудбал - 10.02.2019

Јувентус со 0-3 славеше на гостувањето кај Сасуоло, Кристијано Роналдо испиша нова историја откако за прв пат во својата кариера на девет првенствени гостувања во низа ја тресе противничката мрежа.

ВИДЕО: Роналдо се изнервира и го „нокаутира“ Кедира

Спортски - 10.02.2019

Тимот на Јувентус после ремито со Парма минатиот викенд денес со убедливи 0:3 славеше на гостувањето кај Сасуоло. На овој натпревар во листата на стрелци се запиша Кристиано Роналдо кој имаше и еден обид со кој не прослави.

Јуве чекори кон титулата: „Старата дама“ убедлива против Сасуоло

Sport 1 - 10.02.2019

По минатонеделниот „кикс“ против Парма, Јувентус се враќа во победнички колосек. Во рамки на 23 коло од Серија А, „бјанконерите“ го совладаa Сасуоло 3-0 и запиша значајни три бода во битката за шампионскиот трофеј.

Роналдо се изнервира, па го нокаутираше Кедира (Видео)

Дерби - 10.02.2019

Кристијано Роналдо регистрираше асистенција и гол на дуелот против Сасуоло и може да биде задоволен од својот настап бидејќи и голот на Кедира беше постигнат по одбиена топка од силниот удар на Португалецот.

ВИДЕО: Џабе ВАР во Италија, Сасуоло ограбен во дуелот со Јувентус!?

Gol.mk - 10.02.2019

Фудбалерите на Јувентус ја запишаа својата 20-та победа во домашниот шампионат, откако на гости со 0-3 славеа над тимот на Сасуоло . Избраниците на Алегри брзо го заборавија ремито со Парма и го надиграа домаќинот, но мечот можеше да имаше подруг ...

Јувентус го освои „Мапеи“ со убедлив триумф (Видео)

Дерби - 10.02.2019

Јувентус го започна натпреварот со Сасуоло со катастрофална грешка и интервенција на Шчесни која беше проверувана со ВАР, но откако противникот не доби пенал, во продолжение работите се сменија во корист на гостите од Торино.

Јувентус го покажа вистинско лице, Милан распука на Сан Сиро (видео)

OhridNews - 10.02.2019

Лидерот на табелата Јувентус го покажа вистинско лице на гостувањето кај Сасуоло победувајќи 3-0, додека „росонерите“ забележаа лесна победа на Сан Сиро совладувајќи го Каљари со 3-0 во рамките од 23-та рунда од Серија А.

Роналдо и компанија си поиграа со Сасуоло… (ВИДЕО)

Екипа - 10.02.2019

Јувентус стигна до убедлива победа од 0-3 на гостувањето против Сасуоло во 23. коло од Серија А со која дополнително си се зацврсти на врвот од табелата, по вчерашното реми на Наполи. „Старата дама“ до водство стигна со голот на Кедира во 23. минута.

Јувентус им се врати на победите со убедлив триумф над Сасуоло (ВИДЕО)

SportMedia - 10.02.2019

Кедира, Роналдо и Џан трипати ја тресеа мрежата на Сасуоло. По ремито со Парма и елиминацијата од Купот на Еталија, шампионот Јувенту се врати со победа во претпоследниот меч од 23. коло во италијанската Серија А.

Ќе има бура во Италија – ВАР поништи чист пенал на Сасуоло против Јувентус! (ВИДЕО)

Спортски - 10.02.2019

Фудбалерите на Јувентус во овие моменти го играат натпреварот против Сасуоло во рамките од 23-тото коло од италијанското првенство. После поразот од Аталанта и ремито со Парма, Јувентус денес е пред импертив од победа и имаат предност од 1:0.

(ВИДЕО) Роналдо го „уби“ својот соиграч: Кедира доби „бомба“ директно во глава од Португалецот

Спортклуб - 10.02.2019

Италијанскиот првак Јувентус прокнижи нова сигурна победа откако вечерва славеше кај Сасуоло со 3-0. Човек на мечот беше Критијано Роналдо. Имено тој во еден момент прегрна еден фан кој влезе на теренот, за да потоа го нокаутираше Кедира со силен ...

Роналдо прво го „нокаутираше“ Кедира, потоа го суреди и Сасуоло (видео)

TopSport - 10.02.2019

Јувентус ја забележа 20-тата победа во 23. коло од италијанската Серија А, откако триумфираше со 0:3 на гостувањето кај Сасуоло во режија на Сами Кедира и Кристијано Роналдо. Првиот гол на мечот „падна“ во 23.

Милан не се откажува од ѕвездата на Сасуоло

Спортски - 10.02.2019

Милан во зимскиот преоден рок се обиде да го ангажира плејмејкерот на Сасуоло, Стефано Сенси, но не успеа да постигна договор со „желено-црните“. 23-годишниот италијански репрезентативец веќе имаше договор со „росонерите“, но Сасуоло не сакаше да го ...

Јувентус сака да го трампа Дибала за ѕвезда на Реал Мадрид!?

Sport 1 - 10.02.2019

Пауло Дибала се поврзуваше со трансфер во Реал Мадрид минатото лето, но сепак Аргентинецот остана во Јувентус, а тоа не значи дека нема да замине на лето, кога би можеле да се случи една спектакуларна трампа.

Реал и Јувентус спремаат спектакуларна трампа

Таратур - 10.02.2019

Италијанските медиуми пренесуваат дека Реал Мадрид е силно заинтересиран за Дибала и дека испратил понуда која ја ставило на искушение „старата дама“. Дибала оваа сезона е во сенка на Кристиано Роналдо , а во последно време е во лоши односи и со ...

Дибала седеше на клупа, Роналдо ја измени својата прослава и го поздрави со специјален гест

Точка - 11.02.2019

Пауло Дибала уште еден натпревар започна на клупата за резерви, а во моментите кога доби шанса од тренерот Масимилијано Алегри, може да се каже дека прашањето околу победникот на „Мапеи“ стадионото беше решено.

Роналдо прво го „нокаутираше“ Кедира, потоа го суреди и Сасуоло (видео)

Макфакс - 10.02.2019

Јувентус ја забележа 20-тата победа во 23. коло од италијанската Серија А, откако триумфираше со 0:3 на гостувањето кај Сасуоло во режија на Сами Кедира и Кристијано Роналдо. Првиот гол на мечот „падна“ во 23.