TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Албон: Добив можност да покажам што знам

Точка - 12.02.2019

Новиот возач на Торо Росо, Александер Албон, очекува многу брзо да учи во својата дебитантска Формула 1 сезона, но во исто време ќе се обиде да не става многу притисок над себе. Тој доаѓа од Формула 2 првенството каде финишираше на 3то место возејќи ...

Рено го покажаа болидот од кој има големи очекувања

Макфакс - 12.02.2019

Тимот на Рено го претстави својот нов болид за 2019 година, од кој имаат многу очекувања и кој ќе биде во способните раце на Нико Хилкенберг и новото засилување Даниел Рикардо, кој доаѓа од Ред бул, каде што помина повеќе од една деценија како ...

(Видео) Торо Росо го покажа болидот за нова сезона

Независен - 12.02.2019

Торо Росо објави фотографии на својот болид за новата сезона за Формула 1. Хаас беше првиот тим што објави фотографии од својот болид VF-19 уште минатата сезона, каде преовладува црна боја, а тука е и поедноставениот нос.

Toro Rosso е третиот F1 тим кој го претстави својот болид за новата сезона

Додај Гас - 12.02.2019

Возачкиот двоец, Данил Квјат и Александер Албон оваа година треба да бидат многу поконкурентни со новиот STR14 мотор на Honda Scuderia Toro Rosso го претстави својот нов болид, покажувајќи драматично поразличен аранжман со поголеми аеродинамични ...

Торо Росо го претстави одличниот болид за новата сезона (ВИДЕО)

СуперСпорт - 12.02.2019

Екипата на Торо Росо вчера го престави одличниот болид „СТР14“, со кој ќе се натпреварува во претстојната сезона во Формула 1. На претставувањето на болидот, управата соопшти дека многу му должи на „постариот брат“ Ред Бул, бидејќи правилата ...

Торо Росо го престави новиот болид, Вилијамс ги откри новите бои (ФОТО и ВИДЕО)

МКД - 11.02.2019

Торо Росо го откри адутот за 2019, вториот тим на „биковите" ќе атакува на бодови со СТР14, во исто време Вилијамс ги презентираше новите бои на својот болид. Оваа недела неколку тимови имаат закажано промоција, а прв тоа го стори Торо Росо.

Торо Росо го претстави болидот за новата сезона (ВИДЕО)

Sport 1 - 11.02.2019

Екипата на Торо Росо денеска го претстави својот болид „СТР14“ со кој ќе се натпреварува во претстојната сезона во Формула 1. На претставувањето, челниците на тимот соопштија дека болидот има делови на Ред Бул бидејќи новите правила дозволуваат да ...

Пристигна Торо Росо СТР14

Точка - 11.02.2019

Торо Росо го откри својот болид за 2019 година преку социјалните мрежи, болид на кој највпечатливи се новите правила. Хаас беа први кои преку слики го покажаа својот адут за претсојнава година, но црната боја затскри многу од промените кои ВФ19 ги ...

Торо Росо го покажа новиот болид за 2019 (фотогалерија)

SportMedia - 11.02.2019

Скудерија Торо Росо го претстави својот нов болид за 2019 година, кој ќе го возат Русинот Данил Квијат и новакот Александер Албон. Шефот на тимот, Франц Тост потврди дека новиот СТР14, кој на прв поглед е речиси идентичен со минатогодишниот болид, ...

Торо росо го покажа својот болид за 2019, најави уште поголема соработка со Ред бул

TopSport - 11.02.2019

Скудерија Торо росо го презентираше својот нов болид за 2019 година, кој ќе го возат повратникот во спортот, Русинот Данил Квјат и новакот Александер Албон, интересна возачка двојка, која претходно беше „шутната“ од јуниорската програма на Ред бул.

Рено го покажаа болидот од кој имаат големи очекувања

TopSport - 12.02.2019

Тимот на Рено го претстави својот нов болид за 2019 година, од кого имаат многу очекувања и кој ќе биде во способните раце на Нико Хилкенберг и новото засилување Даниел Рикардо, кој доаѓа од Ред бул, каде што помина повеќе од една деценија како ...

Конечно пристигна Торо Росо СТР14

ЗаЗабава - 12.02.2019

Торо Росо го откри својот болид за 2019 година преку социјалните мрежи, болид на кој највпечатливи се новите правила. Хаас беа први кои преку слики го покажаа својот адут за претсојнава година, но црната боја затскри многу од промените кои ВФ19 ги ...

Торо росо го покажа својот болид за 2019, најави уште поголема соработка со Ред бул

Макфакс - 11.02.2019

Скудерија Торо росо го презентираше својот нов болид за 2019 година, кој ќе го возат повратникот во спортот, Русинот Данил Квјат и новакот Александер Албон, интересна возачка двојка, која претходно беше „шутната“ од јуниорската програма на Ред бул.