TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Чоколаден колач искомбиниран со највкусните кремови за премачкување: Се јаде додека трепнеш

НМД - 25.01.2023

Колачите кои се прават слично на чизкејкот се прилично едноставни и можат да ги направат речиси сите. Рецептот за овој неодолив деликатес ќе ве воодушеви, бидејќи не само што освежува, туку се состои од сечии омилени состојки.

ЧОКОЛАДНИ ТИРАМИСУ ТОПЧИЊА: Овој рецепт сите ги воодушеви

НМД - 24.01.2023

Тирамису топчињата се неодолива мешавина од мелени кекси (пишкоти), кремасто сирење-маскарпоне и малку кафе, па валани во какао во прав. Тие имаат вкус исто како оригиналниот колач со називот Тирамису, само во форма со големина на залак.

НАЈБРЗА ТОРТА-КОЛАЧ ЗА 10 МИНУТИ: Се топи во уста, за час се јаде и секој бара рецепт

НМД - 24.01.2023

Можеби сте слушнале за „Бела розенка“, колач или торта која се приготвува со купечки „розен“ кори и бел, нежен крем кој има неодолив вкус. Поискусните домаќинки сами ги приготвуваат овие тенки кори, но доколку немате многу време, набавете си ги од ...

Топло чоколадо со малини

Локално - 24.01.2023

Состојки: (за 2 лица) – 400 мл млеко – 100 мл слатка павлака – 200 гр бело чоколадо – лажичка кокосово масло – 3 лажици замрзнати малини – ванилин шеќер Подготовка: Измешајте ги млекото и слатката павлака, па ставете ги во длабок сад да се загреат.

Розово топло чоколадо? Зошто да не! Рецепт за топло чоколадо што треба да гo испробате оваа зима!

Курир - 24.01.2023

Сакате да ги изненадите домашните со неверојатен и многу сладок рецепт? Тогаш дефинитивно го имаме решението за вас! Состојки • 1 чаша млеко • 2 лажици бело чоколадо • половина пакет ванилин шеќер • 2 лажици замрзнати малини или јагоди • неколку ...