TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Екс директорот на ДЗЛП, Трајковски, преминува во банкарски сектор

1tv - 20.05.2019

Директорот на Дирекцијата за зашитита на личните податоци Горан Трајковски преминува во банкарскиот сектор, потврдува во телефоноски разговор за 1ТВ. Вели, ги исполнува условите да стане нов генерален директор на Еуростандард банка.

Горан Трајковски на челната позиција на Еуростандард банка

Либертас - 20.05.2019

Горан Трајковски по оставката од челната позиција во Агенцијата за заштита на личните податоци заминува не позиција генерален директор на Еуростандард банка. Трајковски за 1ТВ потврди дека преминува на челната позиција на банката на Трифун Костовски.

Трајковски ќе биде нов генерален директор на Еуростандард банка

+инфо - 20.05.2019

Директор на Агенцијата за заштита на личните податоци, Горан Трајковски ќе биде нов генерален директор на Еуростандард банката. Според Прес 24, Трајковски заминува од ДЗЛП за да стане директор на Еуростандард банката.

Трајковски ќе биде нов генерален директор на Еуростандард банка

Нетпрес - 20.05.2019

Досегашниот директор на Агенцијата за заштита на личните податоци, Горан Трајковски ќе биде нов генерален директор на Еуростандард банката, објавија некои медиуми. Според „Прес 24“, Трајковски заминува од ДЗЛП за да стане директор на Еуростандард ...

Горан Трајковски ќе биде нов генерален директор на Еуростандард банка

Press24 - 20.05.2019

Досегашниот директор на Агенцијата за заштита на личните податоци, Горан Трајковски ќе биде нов генерален директор на Еуростандард банката, дознава Прес 24. Тој поднесе оставка на досегашната функција потенцирајќи дека не се повлекува поради ...

Трајковски за оставката: Ова нема врска со метлата, одам на друга функција

А1 On - 20.05.2019

Горан Трајковски, кој од 2016 година беше директор на Агенцијата за заштита на личните податоци поднесе оставка од функцијата, непосредно пред најавената „метла“ на премиерот Зоран Заев. Трајковски изјава за „А1он“ вели дека неговото повлекување од ...

Трајковски поднесе оставка од Агенцијата за заштита на лични податоци

Р.С.Европа - 20.05.2019

Директорот на Агенцијата за заштита на личните податоци, Горан Трајковски поднесе оставка од функцијата. Трајковски во дописот до Собранието, кој бил доставен во петок наведува дека оставката е поради лични причини.

Година и половина пред истекот на мандатот Горан Трајковски поднесе оставка

AKO - 20.05.2019

Горан Трајковски поднесе оставка од директорската функција во Дирекцијата за заштита на личните податоци. Трајковски оставката ја поднесе годи и пол пред истекот на мандатаот. Тој пред оваа функција беше директор на УЈП во време на владеење на ...

Горан Трајковски си поднесе оставка од директорската позиција

Фокус - 20.05.2019

Горан Трајковски, директорот на Дирекцијата заштита на личните податоци си поднесе оставка. Ваквиот чекор Трајковски го образложил со лични причини, а оставката во петокот била досетавена во Собранието.

Директорот на Агенцијата за заштита на лични податоци поднесе оставка

Алсат-М - 20.05.2019

На година и половина пред истекот на мандатот директорот на Агенцијата за заштита на личните податоци, Горан Трајковски си поднесе оставка. Во дописот до Собранието, доставен во петокот, Трајковски наведува дека оставката ја поднесува поради лични ...

Горан Трајковски даде оставка од директорската функција во ДЗЛП

Радио МОФ - 20.05.2019

Директорот на Дирекцијата за заштита на личните податоци Горан Трајковски во петокот доставил барање за престанок на функцијата директор на Дирекцијата за заштита на личните податоци до Собранието на Република Северна Македонија.

Директорот на Дирекцијата за заштита на лични податоци си поднесе оставка

Пулс24 - 20.05.2019

Горан Трајковски, директор на Дирекцијата за заштита на личните податоци и поранешен директор на УЈП си поднесе оставка на една ипол година пред истекот на мандатот. Се чини дека оставката доаѓа како реакција на сигналите кои Трајковски веќе ги ...

Директорот на Агенцијата за заштита на лични податоци поднесе оставка

Курир - 20.05.2019

Првиот човек на Дирекцијата за заштита на личните податоци, Горан Трајковски, си поднесе оставка откако Владата му „испрати сигнал“ дека тоа го очекува од него, пишува „Фактор“. Претходно , на владина седница не беше прифатен годишниот извештај на ...

Горан Трајковски поднесе оставка од директорската функција во Дирекцијата за заштита на личните податоци

+инфо - 20.05.2019

Горан Трајковски поднесе оставка од директорската функција во Дирекцијата за заштита на личните податоци. Трајковски во оставката, која во Собранието е доставена во петокот, пишува дека од лични причини си оди од ДЗЛП.

Горан Трајковски си поднесе оставка откако Владата му изврши притисок

Фактор - 20.05.2019

Првиот човек на Дирекцијата за заштита на личните податоци, Горан Трајковски, си поднесе оставка откако Владата му „испрати сигнал“ дека тоа го очекува од него. Претходно , на владина седница не беше прифатен годишниот извештај на оваа институција и ...

Трајковски си заминува од директорската функција во Дирекцијата за заштита на личните податоци

Слободен Печат - 20.05.2019

Тој во оставката, која во Собранието е доставена во петокот, пишува дека од лични причини си оди од ДЗЛП. Горан Трајковски поднесе оставка од директорската функција во Дирекцијата за заштита на личните податоци.

Горан Трајковски се повлекува од Дирекцијата за заштита на личните податоци – поднесе оставка

Скопје1 - 20.05.2019

Горан Трајковски поднесе оставка од директорската функција во Дирекцијата за заштита на личните податоци. Трајковски во оставката, која во Собранието е доставена во петокот, пишува дека од лични причини си оди од ДЗЛП, објави ...

Познато е каде оди Горан Трајковски по денешната оставка

Курир - 20.05.2019

Директор на Агенцијата за заштита на личните податоци, Горан Трајковски ќе биде нов генерален директор на Еуростандард банката. Според Прес 24, Трајковски заминува од ДЗЛП за да стане директор на Еуростандард банката.

Трајковски заминува од Дирекцијата за заштита на лични податоци – оди во Еуростандард банка

PressingTV - 20.05.2019

Досегашниот директор на Агенцијата за заштита на личните податоци, Горан Трајковски ќе биде нов генерален директор на Еуростандард банката, објавува Прес 24. Тој поднесе оставка на досегашната функција потенцирајќи дека не се повлекува поради ...

Трајковски поднесе оставка од Агенцијата за заштита на лични податоци

Бриф - 20.05.2019

Директорот на Агенцијата за заштита на личните податоци, Горан Трајковски поднесе оставка од функцијата. Трајковски во дописот до Собранието, кој бил доставен во петок наведува дека оставката е поради лични причини.

Горан Трајковски си поднесе оставка од директорската позиција

1tv - 20.05.2019

Горан Трајковски, директорот на Дирекцијата заштита на личните податоци си поднесе оставка. Ваквиот чекор Трајковски го образложил со лични причини, а оставката во петокот била досетавена во Собранието.

Горан Трајковски даде оставка од директорската функција во ДЗЛП

Нетпрес - 20.05.2019

На година ипол пред истекот на мандатот директорот на Агенцијата за заштита на личните податоци, Горан Трајковски си поднесе оставка. Во дописот до Собранието, доставен во петокот, Трајковски наведува дека оставката ја поднесува поради лични причини.

Првата метла за функционер од ВМРО: Горан Трајкоски поднесе оставка од директор во ДЗЛП

Магазин - 20.05.2019

Горан Трајковски поднесе оставка од директорската функција во Дирекцијата за заштита на личните податоци. Трајковски во оставкатаподнесена до Собранието е доставена пишува дека од лични причини си оди од ДЗЛП.

Трајковски ќе биде нов генерален директор на Еуростандард

Слободен Печат - 20.05.2019

Тој денеска поднесе оставка од функцијата директор на Агенцијата за зашита на лични податоци. Горан Трајковски ќе биде нов генерален директор на Еуростандард банката, oтакако поднесе оставка од фунцијата директор на Агенцијата за зашита на лични ...

Горан Трајковски си поднесе оставка од директорската позиција

Тера - 20.05.2019

Директорот на Агенцијата за заштита на личните податоци, Горан Трајковски поднесе оставка од функцијата. Трајковски во дописот до Собранието, кој бил доставен во петок наведува дека оставката е поради лични причини.

Горан Трајковски си даде оставка од директорското место во ДЗЛП

еМагазин - 20.05.2019

Директорот на Дирекцијата заштита на личните податоци Горан Трајковски си поднесе оставка од функцијата. Трајковски ваквиот чекор го образложил со лични причини, а оставката била доставена во Собранието.

Директорот на Дирекцијата за заштита на личните податоци Горан Трајковски поднесе оставка

Република - 20.05.2019

Горан Трајковски, директорот на Дирекцијата за заштита на личните податоци поднесе оставка на функцијата. Ваквиот чекор Трајковски го образложил со лични причини, а оставката во петокот била досетавена во Собранието.

Горан Трајковски поднесе оставка од директор во Дирекцијата за заштита на лични податоци

Нова ТВ - 20.05.2019

Горан Трајковски, директорот на Дирекцијата заштита на лични податоци си поднесе оставка. Оставката е на една ипол година пред истекот на мандатот. Во дописот до Собранието, доставен во петокот, Трајковски наведува дека оставката ја поднесува од ...

Горан Трајковски даде оставка од директорската функција

Макфакс - 20.05.2019

Директорот на Дирекцијата за заштита на личните податоци Горан Трајковски во петокот доставил барање за престанок на функцијата директор на Дирекцијата за заштита на личните податоци до Собранието.

Директорот на ДЗЛП си поднесе оставка

Независен - 20.05.2019

Директорот на Дирекцијата за заштита на личните податоци, Горан Трајковски, си поднесе оставка од функцијата. Во барањето, Трајковски вели дека оставката е од лични причини. „Во изминатиот период раководејќи со Дирекцијата за заштита на лични ...

Директорот на Дирекцијата за заштита на личните податоци си поднесе оставка

Press24 - 20.05.2019

Горан Трајковски поднесе оставка од директорската функција во Дирекцијата за заштита на личните податоци, објави Плусинфо. Трајковски во оставката, која во Собранието е доставена во петокот, пишува дека од лични причини си оди од ДЗЛП, објави „ ...

Директорот на Агенцијата за заштита на лични податоци поднесе оставка

Сител - 20.05.2019

Горан Трајковски, директорот на Дирекцијата за заштита на личните податоци поднесе оставка на функцијата. Ваквиот чекор Трајковски го образложил со лични причини, а оставката во петокот била досетавена во Собранието.

Горан Трајковски даде оставка од директорската функција

Н.Македонија - 20.05.2019

Директорот на Дирекцијата за заштита на личните податоци, Горан Трајковски, во петокот до Собранието доставил барање за престанок на функцијата директор на Дирекцијата за заштита на личните податоци.

Горан Трајковски поднесе оставка од ДЗЛП

CivilMedia - 20.05.2019

Директорот на Дирекцијата за заштита на лични податоци Горан Трајковски поднесе оставка. Трајковски оставката ја доставил во Собрание во петокот, со појаснување дека од лични причини си оди од ДЗЛП.

Горан Трајковски поднесе оставка од директорската позиција во Дирекцијата за заштита на лични податоци

МКД - 20.05.2019

Горан Трајковски, директорот на Дирекцијата заштита на личните податоци поднесе оставка. Во образложението за оставката Трајковски вели дека оставката ја дава од лични причини. Трајковски во времето на владеењето на Никола Груевски беше и директор ...

Горан Трајковски даде оставка од директорската функција

А1 On - 20.05.2019

Директорот на Дирекцијата за заштита на личните податоци Горан Трајковски во петокот доставил барање за престанок на функцијата директор на Дирекцијата за заштита на личните податоци до Собранието.

Горан Трајковски поднесе оставка од директорската функција во Дирекцијата за заштита на личните податоци

Либертас - 20.05.2019

Горан Трајковски поднесе оставка од директорската функција во Дирекцијата за заштита на личните податоци. Трајковски во оставката, која во Собранието е доставена во петокот, пишува дека од лични причини си оди од ДЗЛП.

Горан Трајковски си поднесе оставка од директорската позиција

iPortal - 20.05.2019

Горан Трајковски, директорот на Дирекцијата за заштита на личните податоци си поднесе оставка. Ваквиот чекор Трајковски го образложил со лични причини, а оставката во петокот била доставена во Собранието.

Горан Трајковски даде оставка од директорската функција во ДЗЛП

Точка - 20.05.2019

На година ипол пред истекот на мандатот директорот на Агенцијата за заштита на личните податоци, Горан Трајковски си поднесе оставка. Во дописот до Собранието, доставен во петокот, Трајковски наведува дека оставката ја поднесува поради лични причини.

Директорот на Дирекцијата за заштита на личните податоци однесе оставка

PressingTV - 20.05.2019

Горан Трајковски, директорот на Дирекцијата за заштита на личните податоци поднесе оставка на функцијата. Ваквиот чекор Трајковски го образложил со лични причини, а оставката во петокот била досетавена во Собранието.

Директорот на ДЗЛ Горан Трајковски поднел оставка

24Инфо - 20.05.2019

Горан Трајковски, директорот на Дирекцијата заштита на личните податоци си поднел оставка. На ова Трајковски се решил поради лични причини. Оставката била поднесена во петокот и била досетавена во Собранието.

Горан Трајковски даде оставка од директорската функција

Centar - 20.05.2019

Директорот на Дирекцијата за заштита на личните податоци Горан Трајковски во петокот доставил барање за престанок на функцијата директор на Дирекцијата за заштита на личните податоци до Собранието.

Директорот на ДЗЛ Горан Трајковски поднел оставка

Денешен - 20.05.2019

Горан Трајковски, директорот на Дирекцијата заштита на личните податоци си поднел оставка. На ова Трајковски се решил поради лични причини. Оставката била поднесена во петокот и била досетавена во Собранието.