TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Мицкоски - Со Софија преговараат за сè она за кое велат дека не преговараат

Р.С.Европа - 15.06.2021

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски вели дека протестираат, веќе, петти ден, се со цел, да се дознае за што преговара двоецот Заев-Бучковски. Мицкоски, како што соопштува партијата, вели дека во јавноста има една општа конфузија за тоа ...

Мицкоски: Три години од сликата во авионот, нема ниту датум, ниту подобар живот, само нови капитулантски договори кои ...

Курир - 15.06.2021

Денеска е веќе петти ден како се случуваат овие блокади, овие протести. Протестираме со една цел, а тоа е да видиме што преговара двоецот Заев-Бучковски, бидејќи до сега во јавноста има една општа конфузија за тоа што преговара овој двоец, а е многу ...

Мицкоски: Три години од сликата во авионот, нема ниту датум, ниту подобар живот

МКД - 15.06.2021

Денеска е веќе петти ден како се случуваат овие блокади, овие протести. Протестираме со една цел, а тоа е да видиме што преговара двоецот Заев-Бучковски, бидејќи до сега во јавноста има една општа конфузија за тоа што преговара овој двоец, а е многу ...

Мицкоски: Три години од сликата во авиончето, ниту датум, ниту преговори, само нови капитулантски договори ВИДЕО

+инфо - 15.06.2021

Мицкоски изрази надеж дека министерот за надворешни работи Бујар Османи нема да се премисли и дека утре ќе дојде во парламентот и пред пратениците отворено ќе зборува за тоа за што преговара.

Три години по сликањето во авионот, нема ниту датум, ниту подобар живот, само нови капитулантски договори кои не носат ...

Нетпрес - 15.06.2021

Денеска е веќе петти ден како се случуваат овие блокади, овие протести. Протестираме со една цел, а тоа е да видиме што преговара двоецот Заев-Бучковски, бидејќи до сега во јавноста има една општа конфузија за тоа што преговара овој двоец, а е многу ...

Мицкоски: Три години од сликата во авионот, нема ниту датум, ниту подобар живот

Press24 - 15.06.2021

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ петти ден протестира со барање власта да објави што се преговара со официјална Софија. Претседателот на партијата, Христијан Мицкоски од пред Министерството за надворешни работи рече дека во јавноста има конфузија за тоа што ...

Мицкоски: До кога заев ќе потпишува капитуланстки договори, ја бараме вистината

Сител - 15.06.2021

Денеска е веќе петти ден како се случуваат овие блокади, овие протести. Протестираме со една цел, а тоа е да видиме што преговара двоецот Заев-Бучковски, бидејќи до сега во јавноста има една општа конфузија за тоа што преговара овој двоец, а е многу ...

Мицкоски: Двоецот Заев-Бучковски преговараат за се она за кое велат дека не преговараат

Lider - 15.06.2021

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски даде изјава во врска со протестите. Денеска е веќе петти ден како се случуваат овие блокади, овие протести. Протестираме со една цел, а тоа е да видиме што преговара двоецот Заев-Бучковски, бидејќи до сега во ...

Мицкоски: Протестираме со една цел, а тоа е да видиме за што преговараат Заев и Бучковски

24Инфо - 15.06.2021

Скопје, 15 јуни 2021 Денеска е веќе петти ден како се случуваат овие блокади, овие протести. Протестираме со една цел, а тоа е да видиме што преговара двоецот Заев-Бучковски, бидејќи до сега во јавноста има една општа конфузија за тоа што преговара ...

Мицкоски: „Прославуваме“ три години од сликата во авионот, нема ниту датум, ниту подобар живот, само зголемен криминал ...

MakPress - 15.06.2021

Денеска е веќе петти ден како се случуваат овие блокади, овие протести. Протестираме со една цел, а тоа е да видиме што преговара двоецот Заев-Бучковски, бидејќи до сега во јавноста има една општа конфузија за тоа што преговара овој двоец, а е многу ...

Мицкоски: Протестираме да видиме што преговара двоецот Заев-Бучковски

Н.Македонија - 15.06.2021

Денеска е веќе петти ден како се случуваат овие блокади, овие протести. Протестираме со една цел, а тоа е да видиме што преговара двоецот Заев-Бучковски, бидејќи до сега во јавноста има една општа конфузија за тоа што преговара овој двоец, а е многу ...

Мицкоски: Протестираме да видиме што преговара двоецот Заев-Бучковски

MTM - 15.06.2021

Денеска е веќе петти ден како се случуваат овие блокади, овие протести. Протестираме со една цел, а тоа е да видиме што преговара двоецот Заев-Бучковски, бидејќи до сега во јавноста има една општа конфузија за тоа што преговара овој двоец, а е многу ...

Мицкоски: Чекаме утре Османи отворено да каже за што преговараме

Локално - 15.06.2021

Денеска е веќе петти ден како се случуваат овие блокади, овие протести. Протестираме со една цел, а тоа е да видиме што преговара двоецот Заев-Бучковски, бидејќи до сега во јавноста има една општа конфузија за тоа што преговара овој двоец, а е многу ...

(Галерија) ВМРО-ДПМНЕ продолжи со протестите

еМагазин - 15.06.2021

Денеска е веќе петти ден како се случуваат овие блокади, овие протести. Протестираме со една цел, а тоа е да видиме што преговара двоецот – , бидејќи до сега во јавноста има една општа конфузија за тоа што преговара овој двоец, а е многу значајно ...

ВМРО-ДПМНЕ протестира, Заев со датумот за преговори пак калкулира

Скопско Ехо - 15.06.2021

Опозицијата предводена од ВМРО-ДПМНЕ веќе пет дена протестира. Втор ден протести пред МНР со цел да се изврши притисок министерот за надворешни работи Бујар Османи во Собранието да каже што се преговара со Бугарија.

Мицкоски: Протестираме со една цел, а тоа е да видиме за што преговараат Заев и Бучковски

Вечер Прес - 15.06.2021

Денеска е веќе петти ден како се случуваат овие блокади, овие протести. Протестираме со една цел, а тоа е да видиме што преговара двоецот Заев-Бучковски, бидејќи до сега во јавноста има една општа конфузија за тоа што преговара овој двоец, а е многу ...

Мицкоски: Три години од сликата во авионот, нема ниту датум, ниту подобар живот, само нови капитулантски договори кои ...

Опсервер - 15.06.2021

Денеска е веќе петти ден како се случуваат овие блокади, овие протести. Протестираме со една цел, а тоа е да видиме што преговара двоецот Заев-Бучковски, бидејќи до сега во јавноста има една општа конфузија за тоа што преговара овој двоец, а е многу ...