TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Двајца работници загинаа по пад од 22 кат на зграда од проектот ,,Белград на вода“

AKO - 14.09.2018

Двајца работници на зграда од проектот ,,Белград на вода“ загинаа откако паднаа од 22 кат. Загинатите паднале откако се скршила дрвената конструкција која се полни со бетон, а на којашто тие стоеле.

Ужас на најголемото градилиште во Белград – загинаа инжинер и геодет (ВИДЕО)

Канал5 - 14.09.2018

Инжинер и геодет загинаа при пад од 22 кат на најголемото градилиште во Србија , ,,Белград на вода”. Утрово во Белград се случи страшна несреќа кога двајца вработени паднаа од 22 кат на зграда во изградба.

Двајца работници паднаа од 22. кат на зграда во Белград

Макфакс - 14.09.2018

Двајца работници загинаа денеска при пад од зграда која е во рамки на проектот „Белград на вода“. Трагедијата се случи денес околу 9,40 наутро, како што известува „Блиц”. Според неофицијални информации, станува збор за раководител и помошник на ...

Несреќа во Белград: Градежни работници паднале од 22-ри спрат и загинале

ТВ21 - 14.09.2018

На градилиштето „Белград на вода“ утринава нешто после 9:30 часот, загинаа двајца работници. Тие паднале од плоча која се наоѓала на 22-риот спрат од кулата која била во изградба. Станува збор за висина од 50 метри, а според неофицијалните ...

Двајца работници загинаа на градилиштето „Белград на вода“

Н.Македонија - 14.09.2018

Двајца градежни работиници загинаа денеска на градилиштето на комплексот „Белград на вода“ во српскиот главен град, откако паднале од една од зградите во изградба. Според Б92, екипите на службата за Брза помош што дошле на местото на настанот само ...

Работници загинаа при пад од зграда од 22 кат

Фактор - 14.09.2018

Двајца работници загинаа денеска при пад од зграда која е дел од проектот „Белград на вода“. Трагедијата се случила околу 9,40 наутро, како што известува „Блиц”. Станува збор за раководител и помошник на геометарот, кооперанти на компанијата ...

Двајца работници загинаа на градилиштето „Белград на вода“

1tv - 14.09.2018

Двајца градежни работиници загинаа денеска на градилиштето на комплексот „Белград на вода“ во српскиот главен град, откако паднале од една од зградите во изградба. Според Б92, екипите на службата за Брза помош што дошле на местото на настанот само ...

Србија: Загинаа двајца работници на градилиштето Белград на вода

Денешен - 14.09.2018

Двајца градежни работиници загинаа денеска на градилиштето на комплексот „Белград на вода“ во српскиот главен град, откако паднале од една од зградите во изградба. Според Б92, екипите на службата за Брза помош што дошле на местото на настанот само ...

Двајца работници загинаа на градилиштето „Белград на вода“

Алфа - 14.09.2018

Двајца градежни работиници загинаа денеска на градилиштето на комплексот „Белград на вода“ во српскиот главен град, откако паднале од една од зградите во изградба. Според Б92, екипите на службата за Брза помош што дошле на местото на настанот само ...

Двајца работници загинаа на градилиштето „Белград на вода“

А1 On - 14.09.2018

Двајца градежни работиници загинаа денеска на градилиштето на комплексот „Белград на вода“ во српскиот главен град, откако паднале од една од зградите во изградба. Според Б92, екипите на службата за Брза помош што дошле на местото на настанот само ...

Двајца работници загинаа на градилиштето „Белград на вода“

Либертас - 14.09.2018

Двајца градежни работиници загинаа денеска на градилиштето на комплексот „Белград на вода“ во српскиот главен град, откако паднале од една од зградите во изградба. Според Б92, екипите на службата за Брза помош што дошле на местото на настанот само ...

Трагедија: Двајца работници загинаа на градилиштето „Белград на вода“

Сител - 14.09.2018

Двајца градежни работиници загинаа денеска на градилиштето на комплексот „Белград на вода“ во српскиот главен град, откако паднале од една од зградите во изградба. Според Б92, екипите на службата за Брза помош што дошле на местото на настанот само ...

Двајца работници загинаа на градилиштето „Белград на вода”

Вечер - 14.09.2018

Двајца градежни работиници загинаа денеска на градилиштето на комплексот „Белград на вода“ во српскиот главен град, откако паднале од една од зградите во изградба. Според Б92, екипите на службата за Брза помош што дошле на местото на настанот само ...

Двајца работници загинаа на градилиштето „Белград на вода“

Република - 14.09.2018

Двајца градежни работиници загинаа денеска на градилиштето на комплексот „Белград на вода“ во српскиот главен град, откако паднале од една од зградите во изградба. Според Б92, екипите на службата за Брза помош што дошле на местото на настанот само ...

Двајца работници загинаа на градилиштето „Белград на вода“

Независен - 14.09.2018

Двајца градежни работиници загинаа денеска на градилиштето на комплексот „Белград на вода“ во српскиот главен град, откако паднале од една од зградите во изградба. Според Б92, екипите на службата за Брза помош што дошле на местото на настанот само ...

Загинаа двајца работници на градилиштето „Белград на вода“

Слободен Печат - 14.09.2018

Засега не е познато како дошло до инцидентот, а полицијата веќе започна истрага за целиот случај. Двајца градежни работиници загинаа денеска на градилиштето на комплексот „Белград на вода“ во српскиот главен град, откако паднале од една од зградите ...

Двајца работници загинаа на градилиштето „Белград на вода“

МК News - 14.09.2018

Двајца градежни работиници загинаа денеска на градилиштето на комплексот „Белград на вода“ во српскиот главен град, откако паднале од една од зградите во изградба. Според Б92, екипите на службата за Брза помош што дошле на местото на настанот само ...