TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Страотна сообраќајка во Македонија: Возач почина на лице место

Press24 - 14.08.2019

Нова сообраќајка со човечка жртва ја потресе Македонија вечерва откако товарно возило излета од пат. Курир информира дека во 18 часот и 48 минути пријавена е сообраќајна незгода во селото Дрма, на регионален пат помеѓу село Идризово и село Петровец, ...

ТРАГЕДИЈА: Загина камионџија во сообраќајката кај Петровец

Слободен Печат - 14.08.2019

Според овие информации, возачот, Д. Т. (36) од село Ржаничино починал на местото на насреќата. Денеска попладне во близина на Петровец се случи сообраќајна несреќа , а од МВР потврдија дека едно лице загинало.

Вечерва тешка сообраќајка со еден загинат близу Скопје – Познат идентитетот на починатиот

Centar - 14.08.2019

Вечерва околу 18,48 пријавена е сообраќајна незгода во село Дрма поточно на регионален пат помеѓу село Идризово и село Петровец, дознава Centar.mk Според сознанија на Centar.mk товарно возило ДАФ со скопски таблички излетало од коловозот.

Во сообраќајна несреќа кај Петровец загина едно лице

Фактор - 14.08.2019

Во близина на Петровец попладнево се случи сообраќајна несреќа, при што едно лице загина. Во 18.48 часот пријавена е сообраќајна незгода во село Дрма, поточно на регионален пат помеѓу селата Идризово и Петровец, каде товарно возило ДАФ со скопски ...

Вечерва нова тешка сообраќајна несреќа со човечка жртва ја потресе Македонија, со камион излетал од пат

Курир - 14.08.2019

Нова сообраќајка со човечка жртва ја потресе Македонија. На 14.08. 2019 г. во 18,48 пријавена е сообраќајна незгода во с. Дрма поточно на регионален пат помеѓу с.Идризово и с. Петровец, каде товарно возило ДАФ со скопски таблички излетало од ...

Тешка сообраќајка однесе уште еден млад живот

Пулс24 - 15.08.2019

Нова сообраќајка со човечка жртва ја потресе Македонија синоќа откако товарно возило излета од пат. “Курир“ информира дека во 18:48 часот е пријавена сообраќајна незгода во селото Дрма, на регионален пат помеѓу село Идризово и село Петровец.

Загина камионџија во близина на Идризово

Скопје инфо - 15.08.2019

Вчера доцна попладне загина возач на камион во сообраќајна несреќа во близина на Петровец. Информацијата ја потврди и министерството за внатрешни работи. Според нивниот билтен сообраќајката поточно се случила меѓу селата Идризово и Петровец.

Сообраќајка во село Дрма, загинат е возачот на превртениот камион

Република - 14.08.2019

Вечерва околу 18,48 пријавена е сообраќајна незгода во село Дрма поточно на регионален пат помеѓу село Идризово и село Петровец, дознава Centar.mk Според нивните сознанија товарно возило ДАФ со скопски таблички излетало од коловозот, а возачот, со ...

Вечерва нова тешка сообраќајна несреќа, едно лице загина

МКД - 14.08.2019

Во сообраќајна несреќа кај Петровец загина едно лице. „На 14.08. 2019 г. во 18,48 часот пријавена е сообраќајна незгода во с. Дрма поточно на регионален пат помеѓу село Идризово и село Петровец, каде товарно возило ДАФ со скопски таблички излетало ...

ФОТО: Сообраќајка во село Дрма, загина возач на камион

Либертас - 14.08.2019

Вечерва околу 18,48 се случила сообраќајна незгода во село Дрма, на регионалниот пат помеѓу село Идризово и село Петровец. Товарно возило ДАФ со скопски таблички излетало од коловозот, а возачот, со иницијали Д. Т.