TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Најдобриот глас на сите времиња: Витни уште како мала била предодредена да биде најголема

Хаштаг - 09.08.2020

Таа и ден денес важи за една од најдобрите пејачки на сите времиња. Да не завршеше трагично, Витни Хјустон денес ќе наполнеше 57 години. Пејачката која ги освојуваше сите со својот глас, уште од најрани години се чувствуваше дека ќе има голема ...

Витни Хјустон почина пред 8 години, а нејзината смрт сè уште е мистерија: Песните сами ќе ви објаснат и ќе сфатите каде ...

Слободен Печат - 09.08.2020

Витни Хјустон почина на 11 февруари 2012 година, а денес би го прославила својот 57-ми роденден. Поради дрогата и насилството што го трпела во бракот, светската дива од врвот на светот отиде во прегратката на смртта.

Со широката насмевка ја криеше големата тага: Непознати детали од животот на Витни Хјустон

Женски магазин - 09.08.2020

Да не завршеше трагично, денес ќе го славеше 57 - от роденден... Витни Хјустон почина во када во хотел во Лос Анџелес на 11 февруари 2012 година. Случајот е затворен, а објаснувањето е случајно давење.

Под широката насмевка криеше голема тага: Шокантни детали од животот на Витни Хјустон

Попара - 09.08.2020

Витни Хјустон почина во кадата на хотел во Лос Анџелес на 11 февруари 2012 година. Случајот е затворен, а објаснувањето е случајно задушување. Подоцна, во нејзиното тело, обдукција открила смртоносна комбинација на наркотици.