TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Некој овде лaжe… Од Независната пратеничка група тврдат дека тоа е Канческа-Милевска

365 - 02.12.2019

На ист ден кога пратениците од Независната пратеничка група од ВМРО-ДПМНЕ на прес-конференција изразија револт од, како што велат, „зенитот на лицемepието“ од страна на Христијан Мицкоски и побараа негова оставка, пратеничката Елизабета ...

Независната пратеничка група бара оставка од Мицкоски, Канческа-Милевска првпат слуша

365 - 02.12.2019

Независната пратеничка група денеска побара оставка од лидерот на ВМРО-ДПМНЕ – Христијан Мицкоски. Ваквото барање, велат, следува откако Мицкоски го достигнал врвот на лицeмepието со тоа што најавил поднесување на иницијатива, по примерот на Црна ...

Канческа-Милевска уште вчера се согласила со изјавата на Александрова

iPortal - 02.12.2019

Независната пратеничка група на ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата вчера заеднички ја донела одлуката на прес конференција да се реагира на изјавата на лидерот на опозциската партија, Христијан Мицкоски дека ќе побара од пратеничката група на неговата партија ...

Во чие име настапува пратеничката Александрова?

+инфо - 02.12.2019

Откако медиумите ја објавија веста дека осуммината независни пратеници од ВМРО-ДПМНЕ денеска побарале оставка од лидерот на оваа партија Христијан Мицкоски, обвинувајќи го за лицемерие поради тоа што ќе побарал од пратеничката група на неговата ...

Независните пратеници бараат оставка од Мицкоски

Телма - 02.12.2019

Независната пратеничка група бара оставка од претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, по вчерашната најава дека ќе поднесе иницијатива за ратификација на протоколот за НАТО, со одложено дејство. Велат дека, лицемерието на Христијан Мицкоски го достигнува ...

ВМРО-ДПМНЕ предлага проверката на потекло на имот да вклучува и политичари и функционери

Телма - 02.12.2019

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски излезе со предлог закон, кој ќе го поднесе неговата партија, за потеклото на имотот не само на судии и обвинители, туку и на политичари и функционери.

Независните од ВМРО-ДПМНЕ бараат оставка од Мицкоски

360 степени - 02.12.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, да си поднесе оставка затоа што е обезличен, побараа пратениците од независната пратеничка група, која беше избркана од коалицијата бидејќи гласаше за уставните измени од Договорот од Преспа.

Исмајлоска за Мицкоски: Ги редеше покрај ѕид, сега ги тера да потпишат за „Северна“

Нова ТВ - 02.12.2019

Нола Исмајлоска Старова од Независната пратеничка група изразува зачуденост од најавата на Христијан Мицкоски да им наложи на пратениците на ВМРО ДПМНЕ да потпишат и поднесат иницијатива за ратификација на протоколот за членство на Северна ...

Мицкоски – од хигиеничар до професор

+инфо - 02.12.2019

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ одговори на забелешките на опозицијата во врска со неговото образование и кариерата на Машинскиот факултет Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски тврди дека професионалната кариера, по дипломирањето на Машинскиот факултет во ...

Мицкоски: Сеопфатна истрага за „Кеш“ и проверка на потекло на имотот за судии и политичари

Алсат-М - 02.12.2019

ВМРО-ДПМНЕ, ќе побара сеопфатна истрага за аферата Кеш и ќе предложи закон за испитување и утврдување на потеклото на имотот на политичарите и судиите. Ова денеска на прес-конференција го најави лидерот на партијата, Христијан Мицкоски.

Елизабета Канческа Милевска за „Вечер“: Не сум консултирана за изјавата на Емилија Александрова

Курир - 02.12.2019

Пратеничката Емилија Александрова денес даде изјава, зборувајќи во име на мнозинство, во која го осудува лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски кој бара уште сега Собранието да ратафикува влез на Македонија во НАТО.

(ВИДЕО) Александрова: Мицкоски да си даде оставка, поради лицемерниот однос кон НАТО интеграциите

А1 On - 02.12.2019

Пратеничката од редот на независната група на ВМРО-ДПМНЕ, Емилија Александрова на прес-конференцијата од Собранието побара оставка од лицерот на партијата, Христијан Мицкоски, поради, како што рече, лицемерниот однос кон евроинтеграциите.

Мицкоски: Мене прв нека ме проверат институциите за потекло на имотот!

Фокус - 02.12.2019

Христијан Мицкоски, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, на денешната прес-конференција, ги повика инситуциите да го проверат потеклото на неговиот имот, но додаде тоа да го сторат и кај премиерот Зоран Заев.

Мицкоски: Ќе продолжиме закон за проверка на потекло на имот на судии, обвинители, политичари носители на јавни функции

Локално - 02.12.2019

Лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на денешниот прес соопшти дека согласно Уставот, неговата партија ќе продолжи закон со кој ќе се овозможи проверка на потекло на имот на судии, обвинители, политичари носители на јавни функции.

Го обвинија за лицемерие и бараат оставка од Мицкоски

Фактор - 02.12.2019

Оставка од лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски бара независната пратеничка група. Ова следи по вчерашната најава дека ќе поднесе иницијатива за ратификација на протоколот за НАТО, со одложено дејство.

Независната пратеничка група на ВМРО-ДПМНЕ: Лицемерието на Мицкоски го достигнува зенитот

ТВ21 - 02.12.2019

„Независната пратеничка група на ВМРО-ДПМНЕ со длабоко чудење ја прими најавата на Христијан Мицкоски дека ќе и наложи на пратеничката група да поднесе иницијатива за ратификација на протоколот за НАТО, со одложено дејство.

Демократски кандидат за мандатар или централистички премиер?

Слободен Печат - 02.12.2019

Господине Мицкоски, отворено ќе гласам за Вас како храбар политичар ако го поддржите предлогот за една изборна единица и отворени листи. Еве, тоа е иновација! Ќе дадете голем придонес за демократизацијата на Република Македонија.

Осумтемина исклучени бараат оставка од Христијан Мицкоски

Вечер - 02.12.2019

Со ова раководство, не постои простор за помирување и враќање во редовите на ВМРО-ДПМНЕ, изјави пратеничката Емилија Александрова, од независната пратеничка група на ВМРО-ДПМНЕ. Александрова побара оставка од лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан ...

Христијан Мицкоски: Имам работено како хигиеничар

Фактор - 02.12.2019

Христијан Мицкоски, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, на денешната прес-конференција одговарајќи на прашање дали е вистина или не дека магистрирал и докторирал во Италија и Германија како стипендист, рече дека своевремено во приватниот сектор работел и како ...

Мицкоски: Ајде да имаме кандидат за носител на мандатот, тој што ќе ги загуби изборите да ја напушти политичката сцена ...

Курир - 02.12.2019

Шпицен кандидат или кандидат за носител на мандатот гледаме дека се кријат, препелкаат, молчат ги нема уплашени се. Нашиот е многу принципиелен став еве во текот на деновиве што идат ќе има повторно преговори по изборниот законик, принципиелен став, ...

Мицкоски ќе се обрати на прес-конференција

Курир - 02.12.2019

Во просториите на Центарот за комуникации на ВМРО-ДПМНЕ, во Палата др. Христо Татарчев, денеска во 12:45 часот ќе се одржи прес конференција за медиуми. На истата ќе се обрати Христијан Мицкоски, претседател на ВМРО-ДПМНЕ.

(ФОТО) И од Мицкоски и од Анѓушев студентите на Машинскиот Факултет се повеќе од задоволни

Канал5 - 01.12.2019

„По трагите“ на нападите на портпаролот на СДСМ, за наводното незадоволство на студентите од Мицкоски, како професор на МФ, Канал 5 побара и став од деканот на истиот факултет, кој не сакаше да зборрува на таа тема. Затоа најдовме документ од 2013 г.

Мицкоски: Заев пред една година вети дека ќе го врати Никола Груевски

Фокус - 01.12.2019

Запрашан зошто не ја поддржува политиката на Зоран Заев, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски категорично рече дека не може да поддржи човек кој преку ноќ менување мислење. „Заев пред една година вети дека ќе го врати Никола Груевски.

Мицкоски: Со обраќањето за прочистување во правосудството, Заев признава дека капитулирала правната држава

Скопје1 - 01.12.2019

Претседателот на ВМРО ДПМНЕ, Христијан Мицкоски по денешната прес конференција одговараше на новинарски прашања. Во продолжение прашањата и одговорите во целост: Прашање: Ги споменавте и изборите во контекст на ова сето што го изнесовте, слушаме од ...

ВО ЖИВО: Прес-конференција на Христијан Мицкоски

Република - 01.12.2019

Следете ја прес конференцијата на претседателот ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во 13 часот. ...

Мицкоски: ВМРО-ДПМНЕ ќе протестира со народот ако заживее аболицијата

Фактор - 01.12.2019

Христијан Мицкоски, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, синоќа во Кочани рече дека неговата опозициска партија ќе протестира со народот доколку тој одлучи повторно да се крене и да протестира ако Уставниот суд ја заживее аболицијата на поранешниот македонски ...

СЛЕДЕТЕ ВО ЖИВО: Прес-конференција на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски

Курир - 01.12.2019

Денес во 13:00 часот, во просториите на Центар за комуникации на ВМРО-ДПМНЕ, ќе се одржи прес конференција за медиуми. Обраќање до јавноста ќе има Христијан Мицкоски, претседател на ВМРО-ДПМНЕ.

ВО ЖИВО Прес-конференција на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски

Нетпрес - 01.12.2019

Денес во 13:00 часот, во просториите на Центар за комуникации на ВМРО-ДПМНЕ, ќе се одржи прес конференција за медиуми. Обраќање до јавноста ќе има Христијан Мицкоски, претседател на ВМРО-ДПМНЕ.

Мицкоски: Заев пред една година вети дека ќе го врати Никола Груевски

Нетпрес - 01.12.2019

Запрашан зошто не ја поддржува политиката на Зоран Заев, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски категорично рече дека не може да поддржи човек кој преку ноќ менување мислење. „Заев пред една година вети дека ќе го врати Никола Груевски.

Ќе им предложам на пратениците да достават иницијатива за ратификување на протоколот со одложено дејство

Република - 01.12.2019

Власта е исплашена, знае дека губи и дека ќе изгуби катастрофално и тоа ќе се случи на 12 април 2020. Затоа шверцерски, на мала врата се обидуваат да протуркаат некакво одложување на изборите со изговор идното, можното не ратификување во рамките на ...

За Мицкоски лицемерни се обраќањата на Заев за „прочистување“ во правосудството

Нетпрес - 01.12.2019

Срамно и лицемерно е обраќањето на аболираниот премиер Зоран Заев кон македонската јавност за прочистување во правосудството, оцени опозицискиот лидер Христијан Мицкоски одговарајќи на новинарски прашања на прес-конференцијата во неделата.

Мицкоски: Заев со предлогот за проверка на судиите потврди дека капитулирала правната држава

MakPress - 01.12.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски одговарајќи на новинарски прашања, истакна дека денешните изјави на премиерот Зоран Заев во врска со проверката на имотот на судиите и обвинителите и за прочистување на судските редови истакна дека со ...

(Видео) Независните пратеници порачаа дека нема простор за враќање во ВМРО-ДПМНЕ

Макфакс - 02.12.2019

Пратеничката Емилија Александрова, од независната пратеничка група на ВМРО-ДПМНЕ, рече дека не постои простор за помирување и враќање во редовите на ВМРО-ДПМНЕ со ова раководство. Таа не кажа како пратениците од ова група ќе настапат на избори и ...

Независните од ВМРО-ДПМНЕ: Мицкоски да поднесе оставка

+инфо - 02.12.2019

Независните од ВМРО-ДПМНЕ со длабоко чудење ја примиле најавата на Христијан Мицкоски дека ќе и наложи на пратеничката група да поднесе иницијатива за ратификација на протоколот за НАТО, со одложено дејство, велат од пратеничката група на ...

Мицкоски: Институциите прво нека го проверат потеклото на мојот имот, па на Заев и неговото семејство

Слободен Печат - 02.12.2019

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, истакна и дека откако ќе се изврши проверка на неговиот, институциите да извршат и проверка кај премиерот Зоран Заев. Претседателот на опозициската партија ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, на денешната пресконференција испрати ...

Осумтемината исклучени од ВМРО-ДПМНЕ бараат оставка од Мицкоски

24Инфо - 02.12.2019

Со ова раководство, не постои простор за помирување и враќање во редовите на ВМРО-ДПМНЕ, изјави пратеничката Емилија Александрова, од независната пратеничка група на ВМРО-ДПМНЕ. Александрова побара оставка од лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан ...

Независните од ВМРО-ДПМНЕ: Мицкоски да поднесе оставка

Либертас - 02.12.2019

Независните од ВМРО-ДПМНЕ со длабоко чудење ја примиле најавата на Христијан Мицкоски дека ќе и наложи на пратеничката група да поднесе иницијатива за ратификација на протоколот за НАТО, со одложено дејство, велат од пратеничката група на ...

Мицкоски: Мене прв да ми го проверат имотот

Либертас - 02.12.2019

Христијан Мицкоски, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, на денешната прес-конференција, ги повика инситуциите да го проверат потеклото на неговиот имот, но додаде тоа да го сторат и кај премиерот Зоран Заев.

Независните пратеници порачаа дека нема простор за враќање во ВМРО-ДПМНЕ

Точка - 02.12.2019

Пратеничката Емилија Александрова, од независната пратеничка група на ВМРО-ДПМНЕ, рече дека не постои простор за помирување и враќање во редовите на ВМРО-ДПМНЕ со ова раководство. Таа не кажа како пратениците од ова група ќе настапат на избори и ...

Мицкоски: Со денешното ветување за просечната плата Заев потврди уште една негова лага

24Инфо - 02.12.2019

Претседателoт на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски одговарајќи на новинарски прашања по прес конференцијата рече дека денешната изјава на премиерот Зоран Заев оти очекува до крајот на мандатот односно изборите во април, просечната плата ќе достигне 30 ...

Независната пратеничка група на ВМРО-ДПМНЕ: Мицкоски да поднесе оставка!

Фокус - 02.12.2019

Независната ПГ на ВМРО-ДПМНЕ со длабоко чудење ја прими најавата на Христијан Мицкоски дека ќе и наложи на пратеничката група да поднесе иницијатива за ратификација на протоколот за НАТО, со одложено дејство, велат оттаму.

Мицкоски ги тераше пратениците да стојат до ѕид, сега ги тера да почнат иницијатива за ратификација на членството во ...

Сакам да кажам - 02.12.2019

Независната пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ вели дека е многу чудно што лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски ќе ѝ наложи на неговата пратеничка група да поднесе иницијатива за ратификација на протоколот за НАТО со одложено дејство, откако на ...

Мицкоски: Сум работел како хигиеничар и како монтажер на сплит системи

iPortal - 02.12.2019

Никаде, буквално никаде во мојот разговор со господинот Борисов, јас не ја споменувам онаа извртена вистина што за жал СДСМ ја употребува во јавноста. Ова е основата за моето професионално работење на Машинскиот факултет, беше одговорот на ...

Мицкоски се нуди прв за проверка на имотот преку закон за сите политичари и носители на јавни функции

Сител - 02.12.2019

Опозицијата ќе предложи закон за потекло на имотот на судиите, обвинителите, политичарите и носителите на јавни функции. Опозицискиот лидер вели дека аферата Кеш покажува колку е трул правосудниот систем и треба да биде силен аларм за одлучна борба ...

Независните пратници од ВМРО-ДПМНЕ побараа оставка од Мицкоски

Локално - 02.12.2019

Пратениците од Независната пратеничка група на ВМРО-ДПМНЕ побараа оставка од лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, Хирстијан Мицкоски бидејќи како што велат, тој бил обезличен. Нивната реакција доаѓа по најавата на Мицкоски дека ќе побара од ...

Независните пратеници побараа оставка од Мицкоски

iPortal - 02.12.2019

Пратениците од Независната пратеничка група на ВМРО-ДПМНЕ побараа оставка од лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, Хирстијан Мицкоски бидејќи како што велат, тој бил обезличен. Нивната реакција доаѓа по најавата на Мицкоски дека ќе побара од ...

Мицкоски: Ако и Заев верува дека „блескаме“ тогаш нека ја прифати понудата за шпицен кандидат

MakPress - 02.12.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски одговорајќи на новинарски прашања, истакна дека нема одговор од власта за шпицен кандидат или познат мандатар пред избори од причина што Зоран Заев е свесен дека ќе загуби на предвремените ...

Независните од ВМРО-ДПМНЕ бараат оставка од Мицкоски

+инфо - 02.12.2019

ристијан Мицкоски кој неколку пати го негира и потценува генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг, дека промената на името е неопходна, сега ќе наложи пратениците да потпишат иницијатива за Северна Македонија да отпочне ратификација за ...

Канчевска изјавува: Не сум консултираната за изјавата на Александрова, чија агенда работата Алексансдров и Нола?

Нетпрес - 02.12.2019

Пратеничката Емилија Александрова денес даде изјава, зборувајќи во мнозинство, во која го осудува лидерот на ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицковски кој бара уште сега собранито да ратафикува влез на Македонија во НАТО.