TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

На Инфективна клиника хоспитализирани четворица со компликации од грип

Алсат-М - 21.01.2020

Четири лица со компликации од грип од кои едно во тешка здравствена состојба и осум други кои имаат симптоми на вирусот се хоспитализирани на Универзитетската клиника за инфективни болести.

На Инфективна клиника хоспитализирани четворица со компликации од грип од кои едно во тешка состојба, а осум со ...

А1 On - 21.01.2020

Четири лица со компликации од грип од кои едно во тешка здравствена состојба и осум други кои имаат симптоми на вирусот се хоспитализирани на Универзитетската клиника за инфективни болести. Меѓу заболените нема деца, информираат за МИА од Клиниката.

Медикаментот доцни, преживејте до утре!?

Н.Македонија - 21.01.2020

Група пациенти вчера не ја примиле потребната терапија на Клиниката за онкологија, бидејќи, како што велат, им било кажано од клиниката дека ги нема потребните лекови. Пациентите се револтирани, особено оние од внатрешноста, бидејќи никој не ги ...

На Инфективната клиника хоспитализирани четири лица со компликации од грип

Скопје1 - 21.01.2020

Четири лица се хоспитализирани на Универзитетската клиника за инфективни болести, поради компликации од грип. Едно лице е во тешка здравствена состојба. Меѓу заболените нема деца, информираат за МИА од Клиниката.

Пациенти вратени од Онкологија, го нема нивниот лек

Слободен Печат - 21.01.2020

Лекот доцни поради новогодишните празници, а во четврток ќе го има, тврди директорот Нино Васев. На Клиниката за радиологија и онкологија вчера неколку пациенти не можеле да ја примат својата редовна цитостатска терапија, затоа што Клиниката ги нема ...

Грипот ја преполни болницата во Козле

Алсат-М - 20.01.2020

Сезонскиот грип го ја наполни болницата во Козле. Дневно во оваа болница поради компликации од сезонскиот грип се јавуваат по 120 пациенти, поради што е невозможно да се најде слободен кревет.

Филипче измисли „топла вода“ за Инфективната клиника

Алфа - 20.01.2020

По речиси тригодишното министерување со здравството, Филипче допрва ќе ги оправа клиниките што не ги задоволуваат ниту основните стандарди за одржување на лична хигиена. За Инфективна ќе се обезбеделе соларни панели, па и цел систем ќе бил ...

Нова Македонија: „Медикаментот доцни, преживејте до утре!?“ – порака на Клиника за онкологија

Курир - 21.01.2020

Група пациенти вчера не ја примиле потребната терапија на Клиниката за онкологија, бидејќи, како што велат, им било кажано од клиниката дека ги нема потребните лекови, пренесе Нова Македонија.

На Инфективна клиника хоспитализирани четворица со компликации од грип од кои едно во тешка состојба, а осум со ...

Сител - 21.01.2020

Четири лица со компликации од грип од кои едно во тешка здравствена состојба и осум други кои имаат симптоми на вирусот се хоспитализирани на Универзитетската клиника за инфективни болести. Меѓу заболените нема деца, информираат за МИА од Клиниката.

На Инфективна клиника хоспитализирани четворица со компликации од грип од кои едно во тешка состојба, а осум со ...

Фокус - 21.01.2020

Четири лица со компликации од грип од кои едно во тешка здравствена состојба и осум други кои имаат симптоми на вирусот се хоспитализирани на Универзитетската клиника за инфективни болести. Меѓу заболените нема деца, информираат за МИА од Клиниката.

Еден пациент на Интензивна нега - Четири лица на Инфективна со компликации од грип

Press24 - 21.01.2020

Четири лица со компликации од грип од кои едно во тешка здравствена состојба и осум други кои имаат симптоми на вирусот се хоспитализирани на Универзитетската клиника за инфективни болести. Меѓу заболените нема деца, информираат за МИА од Клиниката.

На Инфективна клиника хоспитализирани четворица со компликации од грип од кои едно во тешка состојба, а осум со ...

Канал5 - 21.01.2020

Четири лица со компликации од грип од кои едно во тешка здравствена состојба и осум други кои имаат симптоми на вирусот се хоспитализирани на Универзитетската клиника за инфективни болести. Меѓу заболените нема деца, информираат од Клиниката.

На Инфективна хоспитализирани четворица со компликации од грип од кои едно во тешка состојба

Курир - 21.01.2020

Четири лица со компликации од грип од кои едно во тешка здравствена состојба и осум други кои имаат симптоми на вирусот се хоспитализирани на Универзитетската клиника за инфективни болести. Меѓу заболените нема деца, информираат за МИА од Клиниката.

Грипот почна да „коси“: На Инфективна клиника хоспитализирани 12 лица, едно во тешка состојба

еМагазин - 21.01.2020

Четири лица со компликации од грип од кои едно во тешка здравствена состојба и осум други кои имаат симптоми на вирусот се хоспитализирани на Универзитетската клиника за инфективни болести. Меѓу заболените нема деца, информираат од Клиниката.

Четворица заболени од грип завршија на Инфективна, еден е во тешка состојба

+инфо - 21.01.2020

Четири лица со компликации од грип од кои едно во тешка здравствена состојба и осум други кои имаат симптоми на вирусот се хоспитализирани на Универзитетската клиника за инфективни болести. Меѓу заболените нема деца, информираат за МИА од Клиниката.

Хоспитализирани четири лица со компликации од грип, од кои едно во тешка состојба

Слободен Печат - 21.01.2020

Пациентот во тешка здравствена состојба со грип и хронична белодробна болест е примен вчера и е сместен на Одделот за интензивна нега. Четири лица со компликации од грип од кои едно во тешка здравствена состојба и осум други кои имаат симптоми на ...

На Инфективна клиника хоспитализирани четири лица со компликации од грип

Нетпрес - 21.01.2020

Четири лица со компликации од грип, од кои едно во тешка здравствена состојба и осум други кои имаат симптоми на вирусот, се хоспитализирани на Универзитетската клиника за инфективни болести. Меѓу заболените нема деца, информира МИА.

На Инфективна клиника хоспитализирани четири лица со компликации од грип од кои едно е во тешка состојба

Локално - 21.01.2020

Четири лица со компликации од грип од кои едно во тешка здравствена состојба и осум други кои имаат симптоми на вирусот се хоспитализирани на Универзитетската клиника за инфективни болести. Меѓу заболените нема деца, информираат за МИА од Клиниката.

Четворица заболени од грип завршија на Инфективна, еден е во тешка состојба

Република - 21.01.2020

Четири лица со компликации од грип од кои едно во тешка здравствена состојба и осум други кои имаат симптоми на вирусот се хоспитализирани на Универзитетската клиника за инфективни болести. Меѓу заболените нема деца, информираат за МИА од Клиниката.

На Инфективна клиника хоспитализирани четворица со компликации од грип од кои едно во тешка состојба, а осум со ...

4NEWS - 21.01.2020

Четири лица со компликации од грип од кои едно во тешка здравствена состојба и осум други кои имаат симптоми на вирусот се хоспитализирани на Универзитетската клиника за инфективни болести. Меѓу заболените нема деца, информираат за МИА од Клиниката.

На Инфективна клиника хоспитализирани четворица со компликации од грип од кои едно во тешка состојба, а осум со ...

CivilMedia - 21.01.2020

Четири лица со компликации од грип од кои едно во тешка здравствена состојба и осум други кои имаат симптоми на вирусот се хоспитализирани на Универзитетската клиника за инфективни болести. Меѓу заболените нема деца, информираат за МИА од Клиниката.

На Инфективна клиника хоспитализирани четворица со компликации од грип од кои едно во тешка состојба

Вечер - 21.01.2020

Четири лица со компликации од грип од кои едно во тешка здравствена состојба и осум други кои имаат симптоми на вирусот се хоспитализирани на Универзитетската клиника за инфективни болести. Меѓу заболените нема деца, информираат за МИА од Клиниката.

На Инфективна клиника хоспитализирани четворица со компликации од грип од кои еден во тешка состојба

ММС - 21.01.2020

Четири лица со компликации од грип од кои едно во тешка здравствена состојба и осум други кои имаат симптоми на вирусот се хоспитализирани на Универзитетската клиника за инфективни болести. Меѓу заболените нема деца, информираат за МИА од Клиниката.

Четворица со компликации од грип завршија на Инфективна клиника

Frontline - 21.01.2020

Пациент во тешка здравствена состојба со грип и хронична белодробна болест е примен вчера и е сместен на Одделот за интензивна нега. Четири лица со компликации од грип од кои едно во тешка здравствена состојба и осум други кои имаат симптоми на ...

На Клиника примени четворица со компликации до грип, едно лице во тешка состојба

ТВ21 - 21.01.2020

Четири лица со компликации од грип од кои едно во тешка здравствена состојба и осум други кои имаат симптоми на вирусот се хоспитализирани на Универзитетската клиника за инфективни болести. Меѓу заболените нема деца, пренесува МИА.

На Инфективна клиника хоспитализирани четворица со компликации од грип од кои едно во тешка состојба, а осум со ...

Опсервер - 21.01.2020

– Четири лица со компликации од грип од кои едно во тешка здравствена состојба и осум други кои имаат симптоми на вирусот се хоспитализирани на Универзитетската клиника за инфективни болести.

На Инфективна клиника хоспитализирани четворица со компликации од грип

24Инфо - 21.01.2020

Четири лица со компликации од грип од кои едно во тешка здравствена состојба и осум други кои имаат симптоми на вирусот се хоспитализирани на Универзитетската клиника за инфективни болести. Меѓу заболените нема деца, информираат за МИА од Клиниката.

Дванаесет хоспитализирани од грип, еден пациент во тешка состојба

Р.С.Европа - 21.01.2020

Четири лица со компликации од грип од кои едно во тешка здравствена состојба и осум други кои имаат симптоми на вирусот се хоспитализирани на Универзитетската клиника за инфективни болести. Меѓу заболените нема деца, информираат за МИА од Клиниката.

Инфективна клиника: Четири лица хоспитализирани со грип, едно лице во потешка состојба

Скопје инфо - 21.01.2020

Четири лица со компликации од грип од кои едно во тешка здравствена состојба и осум други кои имаат симптоми на вирусот се хоспитализирани на Универзитетската клиника за инфективни болести. Меѓу заболените нема деца, информираат за МИА од Клиниката.

ГРИПОТ ЈА ПОЛНИ И ИНФЕКТИВНА КЛИНИКА: Еден пациент е во тешка состојба, уште тројца се со компликации и осум пациенти ...

Денешен - 21.01.2020

Четири лица со компликации од грип од кои едно во тешка здравствена состојба и осум други кои имаат симптоми на вирусот се хоспитализирани на Универзитетската клиника за инфективни болести во Скопје.