TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

На долгот му се куси нозете?

+инфо - 13.03.2018

На седницата на Советот не дојде градоначалничката Наташа Петровска да ја образложи завршната сметка. Претседателот на Советот, Валентин Груевски, ја оправда дека е на службен пат во Скопје.

Завршната сметка на Буџетот за 2017 денеска пред советниците

Тера - 13.03.2018

Темата за долгот на општина Битола денеска повторно се отвори, откако пред советниците се најде завршната сметка за Буџетот за 2017 година. Опозицијата праша дали е 13,5 или 3,5 милиони евра? -СДСМ и градоначалничката Наташа Петровска, ги излажаа ...

Завршната сметка на Општина Битола за 2017 година во битолскиот Совет

Шеталиште - 13.03.2018

Денеска на дневен ред во Советот на Општина Битола беше и Завршната сметка на Општина Битола за изминатата 2017 година. Според ВМРО ДПМНЕ, завршната сметка била помала за 10 милиони евра. Од советничката група Поинаку пак не присуствуваа на ...

ВМРО-ДПМНЕ: Градоначалничката на Битола лаже за стекнување на алиби и евтин публицитет

А1 On - 13.03.2018

Борче Димитровски, советник во Советот на општина Битола од ВМРО-ДПМНЕ денеска во изјава за медиумите рече дека СДСМ и градоначалничката Наташа Петровска ги излажале граѓаните. – Градоначалничката Наташа Петровска на прес конференција на 10 ноември ...

Битола: На долгот му се куси нозете?

Слободен Печат - 13.03.2018

Дали долгот е 13 милиони евра, колку што обелодени во ноември градоначалничката Петровска или пак 3,5 милиони евра, колку што пишува во завршната сметка на буџетот за ланската година што ја разгледуваше Советот, останува отворено прашање.

Димитровски: Со завршната сметка гледаме дека Петровска лажеше за висината на долгот, Битола не должи 13.5, туку 3.5 ...

Курир - 13.03.2018

Димитровски обвинува дека ова претставува грубо поигрување и манипулација со граѓаните. СДСМ и градоначалничката Наташа Петровска, ги излажаа граѓаните, обвини Борче Димитровски, советник во Советот на општина Битола.

Димитровски: Наташа Петровска лажеше за висината на долгот на општина Битола

Орбис - 13.03.2018

Координатор на Советничка група на ВМРО ДПМНЕ во Советот на општина Битола, Борче Димитровски денеска на прес-конференција ја обвини градоначалничката Наташа Петровска дека ги лаже граѓаните за висината на долгот на Општина Битола.