TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Алиоски доби 30 минути од Биелса, Лидс го потопи Саутемптон (Видео)

Дерби - 23.02.2021

Лидс Јунајтед и Саутемптон не се штедеа и одигра навистина офанзивен натпревар кој доликува за стандардите во Премиер лигата, со тоа што домашниот тим на крајот ги искористи своите најголеми шанси во второто полувреме и на крајот оствари уверлива ...

Лидс до убедлива победа над Саутемптон, минути и за Алиоски (ВИДЕО)

24Фудбал - 23.02.2021

Тимот за кој настапува нашиот Езгјан Алиоски обезбеди нови три бода, мошне важни бодови за составот предводен од Марсело Биелса во битката за опстанок во елитното друштво. Лидс дојде до убедлива победа од 3-0 на домашен терен против Саутемптон, а во ...

ВИДЕО: Половина час за Алиоски, Лидс со пеколен втор дел го „потопи“ Саутемптон

Gol.mk - 23.02.2021

По поразите од Арсенал и Вулверхемптон , фудбалерите на Лидс Јунајтед донесоа нова радост за своите фанови, откако во единствениот денешен натпревар од Премиер лигата со убедливи 3-0 го совладаа тимот на Саутемптон , во натпревар во кој нашиот Езџан ...

Алиоски доби шанса од клупата, Лидс го прегази Саутемптон (ВИДЕО)

Sport 1 - 23.02.2021

Лидс ја прекина серијата од два порази во Премиерлигата и го совлада Саутемптон со убедливи 3-0 во 25. коло од англискиот шампионат. Бамфорд прв ја затресе мрежата на гостите во 47. минута од дуелот, по што на теренот влезе македонскиот ...

Лидс Ј. во едно полувреме го „реши“ Саутемптон, Алиоски одигра половина час (ВИДЕО)

SportMedia - 23.02.2021

По серија од два последователни порази, фудбалерите на Лидс Ј. остварија 11-та победа оваа сезона. Вечерва во заостанат меч од 18. коло, момците на Марсело Биелса беа подобри од Саутемптон победувајќи го со 3:0 на „Еланд Роуд“.

ВИДЕО: Ремек дело на Рафиња од слободен удар, Лидс уверлив против Саутепмтон

Дриблинг - 23.02.2021

Фудбалерите на Лидс напредуваа на десетото место на табелата во Премиер лигата откако ја прекинаа низата порази и го совладаа Саутепмтон со 3:0 во заостанатиот натпревар од 18 коло. Бамфорд го отвори резултатот во 47 минута, на 2:0 заголеми Далас во ...

Лидс со убедлив триумф над Саутемптон им се врати на победите (ВИДЕО)

МКД - 23.02.2021

По два порази, Лидс се радува на победа откако со 3-0 го совлада Саутемптон, Алиоски од клупата го почна и овој меч. Езгјан Алиоски од клупата го почна денешниот меч против Саутемптон, во игра влезе во 59. минута при водство на неговиот тим од 1-0.

Лидс убедливо со Саутемптон, половина час за Алиоски (ВИДЕО)

Екипа - 23.02.2021

Лидс дојде и до единаесеттата победа сезонава во Премиерлигата, убедливо триумфирајќи против Саутемптон со 3-0 во 25. коло. По израмнетото прво полувреме, домашните до предност дојдоа со голот на Бамфорд во 47. минута.

ВИДЕО: Алиоски повторно на клупа, па реши да удри по камерата во тунелот

Дриблинг - 23.02.2021

Македонскиот репрезентативец, Алиоски втор натпревар по ред не е дел од почетниот состав на Лидс во натпревар од Премиер лигата. Според последните информации од Англија, преговорите за нов договор меѓу Алиоски и Лидс не течат според планот на Биелса ...