TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Првите фотографии од филмот за љубовната приказна на Меган Маркл и принцот Хари

Фемина - 13.03.2018

Љубовната приказна на Меган Маркл и принцот Хари ќе биде раскажана на малите екрани во филмот „ Harry & Meghan: The Royal Love Story “. Деновиве беа објавени првите официјални фотографии од филмскиот проект кој за првпат ќе биде прикажан напролет, ...

Прво појавување на Меган Маркл со кралицата Елизабета

ЗаЗабава - 13.03.2018

Вереницата на британскиот принц Хари, Меган Маркл, за првпат се појави во јавноста со кралицата Елизабет на прославата во лондонската Вестминстерска опатија. Ова е уште еден значаен чекор кон начинот на кој оваа американска актерка се вклучува во ...

Црно-бел стилски спој на Меган Маркл и Кејт Мидлтон

Fashionel - 13.03.2018

На својот прв официјален настан со Кралицата Елизабета, на традиционалниот Commonwealth Day, Меган Маркл го направи вистинскиот стилски избор што секако беше проследено и поздравено од сите светски медиуми.

Создадоа и специјално пиво за свадбата на Меган Маркел и принцот Хари

Локално - 13.03.2018

Има само еден начин на кој Британците можат да ја прослават во типичен за нив стил свадбата на принцот Хари и Меган Маркел во мај – со кревање здравица со уникатно пиво, создадено специјално за големиот ден, пишува “Дејли стар”.

Кејт Мидлтон и Меган Маркл со исти чевли на кралски настан

Хитпортал - 13.03.2018

Кејт Мидлтон и Меган Маркл се појавија на церемонијата организирана по повод денот на Commonwealtha, а дамите изгледаа прекрасно. Иако имаше сличности во нивниот аутфит, сепак изгледа тие делат ист вкус за чевли.

Целата кралска војска (ФОТО)

Стандард - 13.03.2018

Меган Маркл имаше прв официјален ангажман заедно со кралицата и останатите членови на кралското семејство. Сите тие се собраа за одбележувањето на „Commonwealth Day“ во Вестминстерската опатија.

Каква тијара ќе носи Меган Маркл на венчавката со принцот Хари?

Црнобело - 13.03.2018

Иако официјално нема потврдено никакви детали за тоа како Меган Маркл ќе изгледа на венчавката и што точно ќе носи, се очекува на себе да има светкава тијара. Како кралска невеста, Меган ќе има шанса да одбере една од четирите тијари ко имаат ...

Првите фотографии од филмот за Меган Маркл и принцот Хари

Хитпортал - 13.03.2018

„Lifetime“ ги објави првите фотографии од филмот за љубовната приказна на принцот Хари и Меган Маркл, кој ќе биде објавен неколку дена пред нивната венчавка во мај. „Хари и Меган: Кралската романса ќе биде објавена на 13-ти мај во 8 часот по локално ...

Меган ја оствари првата официјална средба со кралицата, но ништо не ја спречува повторно да "погреши"

Точка - 13.03.2018

Меган Маркл, поранешната глумица и идната сопруга на принцот Хари, присуствуваше на денот на комеморацијата Комонвелт, организација на независни држави ширум светот од кои поголемиот број се некогашните членови на Британското царство.

Меган Маркл и кралицата Елизабета првпат заедно во јавноста...

Н.Македонија - 13.03.2018

Меган Маркл и кралицата Елизабета првпат заедно во јавноста Вереницата на британскиот принц Хари, Меган Маркл првпат се појави во јавноста до кралицата Елизабета, на одбележувањето на Денот на Комонвелтот, во лондонската Вестминстерска катедрала.

Меган Маркл и Кејт Мидлтон во исти „Маноло Бланик“ чевли на кралска прошетка

МакМода - 13.03.2018

Меган Маркл и Кејт Мидлтон на краслаката прошетка носеа соодветен чифт чевли со високи потпетици, во согласност со изборот на гардеробата, но тоа што беше впечатливо е дека станува збор за идентични салонки.

(ФОТО) Меган Маркл и Кејт Мидлтон во исти чевли на официјален настан: Идната кралска снаа помодерна од војвотката

Женски магазин - 13.03.2018

Свршеничката на принцот Хари Меган Макрл, поранешната американска актерка, учествуваше на комеморацијата организирана по повод денот на Комонвелтот, што е нејзино прво учество на некој официјален настан во присуство на кралицата Елизабета Втора.

Хари ја учи Меган да вози на десната страна и со менувач

Локално - 12.03.2018

Принцот Хари лично се зафатил со задачата да ја обучи својата идна сопруга, Меган Маркл, со особеностите на возењето на англиски начин. Секако тоа со што Меган се обидува да се навикне, е возењето со волан на десната страна, што е многу чудно за ...

Меган Маркл за првпат на јавен настан заедно со кралицата

Сакам да кажам - 12.03.2018

Идната војвотка Меган Маркл за првпат се појави во јавност заедно со кралицата Елизабета Втора. Свршеницата на принцот Хари им се придружи на кралицата и на останатите членови на кралското семејство на службата по повод Денот на Комонвелтот, што се ...

Наместо татко ѝ, принцот Вилијам ќе ја одведе Меган до олтарот

Репортер - 12.03.2018

Британските медиуми пишуваат дека принцот Вилијам ќе ја одведе Меган Маркл до олтарот. Според нив, таа не ги поканила на свадба својот татко и полубратот. Медиумите пишуваат дека Томас Маркл Џуниор, полубратот на Меган, е обвинет за смртни закани ...

Отмени и префинети: Меган Маркл и бремената војвотка Кетрин покрај принцовите во Лондон

Фемина - 12.03.2018

Меган Маркл и војвотката Кетрин ги придружуваа принцовите Хари и Вилијам на церемонија во Лондон по повод одбележувањето на Денот на Комонвелтот. Двата кралски парови зрачеа со елеганција и префинетост додека се упатуваа во Вестминистерската ...

Кралското семејство нема да и ја исполни најголемата желба на Меган за нејзината венчавка

Exclusive.mk - 12.03.2018

Меган Маркл со своите досегашни настапи во јавност покажа дека не ги почитува правилата и традицијата на кралското семејство. Нејзината идеја и желба била на денот на венчавката со принцот Хари до олтарот да оди со својата мајка Дора Рагланд, што би ...

Како Меган Маркл и Кејт Мидалтон се појавија кај кралицата?

Женски магазин - 12.03.2018

Меган Маркл и Кејт Мидлтон совршено се вклопија за појавувањето кај кралицата и двете беа облечени во црно - бела комбинација. Пристигнаа заедно со принцот Хари и принцот Вилијам, за прославата на Денот на Комонвелтот.

Зошто принцот Вилијам ќе ја однесе Меган Маркл до олтарот!?

Хитпортал - 12.03.2018

Нови детали за кралската свадба се појавија во јавност. Таткото и полу-братот на Меган Маркл не се поканети на нејзината свадба, која ќе се одржи на 19-мај во Британија. Според извори блиски до кралското семејство, поради оваа ситуација, принцот ...

Од лажно киднапирање до возење од левата страна - кралските подготовки на Меган Маркл (фото)

Црнобело - 12.03.2018

Периодов Меган Маркл минува низ интензивни обуки пред официјално да стане член на кралското семејство во мај. Меган Маркл мина низ дводневна обука со британската елитна единица за безбедност, како дел од подготовките за станување на член на ...

Направено специјално пиво за свадбата на принцот Хари и Меган Маркел

Канал5 - 13.03.2018

Има само еден начин на кој Британците можат да ја прослават во типичен за нив стил свадбата на принцот Хари и Меган Маркел во мај – со кревање здравица со уникатно пиво, создадено специјално за големиот ден, пишува “Дејли стар”.

Меган Маркл и кралицата Елизабета првпат заедно во јавноста

24 Вести - 13.03.2018

Вереницата на британскиот принц Хари, Меган Маркл првпат се појави во јавноста до кралицата Елизабета, на одбележувањето на Денот на Комонвелтот, во лондонската Вестминстерска катедрала. Според западните медиуми, тоа претставува значаен чекор во ...

Меган Маркл за првпат се појави во јавност заедно со кралицата

Репортер - 13.03.2018

Идната војвотка Меган Маркл за првпат се појави во јавност заедно со кралицата Елизабета Втора. Свршеницата на принцот Хари им се придружи на кралицата и на останатите членови на кралското семејство на службата по повод Денот на Комонвелтот, што се ...

ФОТО: Меган Маркл и бремената војвотка Кетрин покрај принцовите во Лондон

Шеталиште - 12.03.2018

Меган Маркл и војвотката Кетрин ги придружуваа принцовите Хари и Вилијам на церемонија во Лондон по повод одбележувањето на Денот на Комонвелтот. Двата кралски парови зрачеа со елеганција и префинетост додека се упатуваа во Вестминистерската ...

Меган Маркл и кралицата Елизабета првпат заедно во јавноста

+инфо - 13.03.2018

Според западните медиуми, тоа претставува значаен чекор во вклучувањето на американската актерка во британското кралско семејство. Вереницата на британскиот принц Хари, Меган Маркл првпат се појави во јавноста до кралицата Елизабета, на ...

Отмени принцези: Кејт и Меган во салонки на „Маноло Бланик“

Независен - 13.03.2018

Англија - Меган Маркл и војвотката Кетрин ги придружуваа принцовите Хари и Вилијам на церемонија во Лондон по повод одбележувањето на Денот на Комонвелтот. Двата кралски парови зрачеа со елеганција и префинетост додека се упатуваа во ...

Меган Маркл и кралицата Елизабета првпат заедно во јавноста

Алфа - 13.03.2018

Вереницата на британскиот принц Хари, Меган Маркл првпат се појави во јавноста до кралицата Елизабета, на одбележувањето на Денот на Комонвелтот, во лондонската Вестминстерска катедрала. Вереницата на британскиот принц Хари, Меган Маркл првпат се ...