TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ВИДЕО: Сензација во Марибор, Мура славеше над Тотенхем

Слободен Печат - 25.11.2021

Фудбалерите на словенечката Мура во Марибор го совладаа премиерлигашкиот гигант Тотенхем со 2:1 во петтото претпоследно коло од групата „Г“ во УЕФА Конференциската лига. Иако Мура беше аутсајдер пред овој меч, без ниту еден освоен бод во првите ...

Конте: Почнав да ја разбирам реалната ситуација во Тотенхем

Дерби - 25.11.2021

Поразот на Тотенхем од Мура во Конференциската лига го шокираше и менаџерот Антонио Конте, кој по мечот признал дека неговиот тим го чека долг пат во обидот да ги стигне најквалитетните англиски клубови.

Срамен пораз за Тотнем во Словенија, на четири меча паднаа дури 18 гола (ВИДЕО)

Sport 1 - 25.11.2021

Фудбалерите на Тотнем си го загрозија пласманот во следната рунда од Конференциската лига, откако си дозволија срамен пораз на вечерашното гостување кај словенечкиот тим Мура (1-2), кој во досегашните четири кола немаше освоено ниту еден бод.

ВИДЕО: Мура со гол во 94. минута го „тресна“ Тотенхем на Конте во КЛ

Gol.mk - 25.11.2021

Фудбалерите на Мура се изборија за големо изненадување во Конференциската лига, откако на свој терен го „траснаа“ големиот Тотенхем и ја впишаа првата европска победа оваа сезона (2-1). Словенечкиот тим, кој меѓународните натпревари ги започна со ...

Не било до тренерот – Тотенхем загуби во Словенија, неизвесно местото во следната фаза на КЛ

Екипа - 25.11.2021

Смената на тренерското место во Тотенхем не донесе и експресно позитивни резултати, а лондонскиот тим ќе стравува за место во следната фаза од Конференциската лига откако денеска загуби од Мура со 2-1.

Мура го шокираше Тотенхем, премиерлигашот на чекор од елиминација во Европа (ВИДЕО)

Дерби - 25.11.2021

Фудбалерите на Мура го направија најпријатното изненадување на средбите од Конференциската лига кои се одиграа во терминот од 18:45 часот. Словенечкиот прволигаш го шокираше премиерлигашот Тотенхем (2-1) и го стави во тешка позиција во последната ...

Мура го совлада Тотенхем, Англичаните пред испаѓање од КЛ (видео)

SportMedia - 25.11.2021

Екипата на Тотенхем се најде во ситуација да испадне од Лигата на конференции откако вечерва загуби на гостувањето во Словенија од екипата на Мура со 1:2. Хорват во 11. минута ја доведе Мура во водство, а во 32.

Тотенхем шокиран во Словенија, Конте тврди: Ситуацијата во клубот воопшто не е едноставна

Спортклуб - 25.11.2021

Фудбалерите на Мура направија голем подвиг, вечерва како домаќини го победија тимот на Тотенхем со 2:1, со гол постигнат во 94. минута од натпреварот, во рамки на 5. коло од групата Г во УЕФА Лигата на конференции.

Конте: Лоши сме, и технички и тактички и ментално

Спортманија - 25.11.2021

После срамниот пораз во Словенија од малата Мура која е формирана во 2012 година, тренерот на Тотенхем, Антонио Конте, го критикуваше својот тим. „Тежок пораз. Има многу работа пред нас, ќе треба трпение и време за да се врати Тотенхем таму каде што ...

Прв пораз за Тотенхем под водство на Конте

Курир - 25.11.2021

Премиерлигашот Тотенхем вечерва загуби од Мура со 2:1 во Конференциската лига на УЕФА. Победничкиот гол за словенечкиот тим го постигна напаѓачот Амадеус Мароса во 94. минута во последните моменти од дуелот во Марибор.

Конте бесен по поразот: Ќе ми биде потребно време за Тотнем повторно да биде добар!

24Фудбал - 25.11.2021

Тотнем со 2-1 загуби на гостувањето кај Мура и си ги искомпликува работите во Конференциската лига, ризикува дури и да испадне од натпреварувањето. Антонио Конте беше бесен по поразот во Словенија и вели дека ќе му биде потребно време за да го ...

Тотнем загуби од Мура и ризикува да испадне од Конференциската лига

24Фудбал - 25.11.2021

Тотнем со 2-1 загуби на гостувањето кај Мура и веројатно ќе треба да го победи Рен во последното коло за да обезбеди место во нокаут фазата од Конференциската лига. Наместо во последното коло Тотнем да се бори со Рен за првото место во групата кое ...

Тотнем загуби од Мура и ризикува да испадне од Конференциската лига

МКД - 25.11.2021

Тотнем со 2-1 загуби на гостувањето кај Мура и веројатно ќе треба да го победи Рен во последното коло за да обезбеди место во нокаут фазата од Конференциската лига. Наместо во последното коло Тотнем да се бори со Рен за првото место во групата кое ...

Сензација во Марибор: најголема победа на Мура во историјата, падна Тотенхем!

Спортманија - 25.11.2021

Словенечка Мура дојде до првата победа во Конференциската лига, и тоа 2-1 против англискиот гигант Тотенхем. Мура која летоска ја елиминираше Шкендија во квалификациите за ЛШ, славеше над Англичаните со гол на Мароша во 94-та минута.

Словенечка шок-терапија – Конте и Тотенхем се „удавија“ во Мура!

Точка - 25.11.2021

Словенечка Мура го направи својот најголем успех во европските натпреварувања, откако во драматичен меч со 2:1 ги совладаа Тотенхем на Антонио Конте во огромно изненадување во петтото коло во Конференциската лига на УЕФА.

Прв пораз за Тотенхем под водство на Конте

Опсервер - 25.11.2021

ript> Премиерлигашот Тотенхем вечерва загуби од Мура со 2:1 во Конференциската лига на УЕФА. Победничкиот гол за словенечкиот тим го постигна напаѓачот Амадеус Мароса во 94. минута во последните моменти од дуелот во Марибор.

Прв пораз за Тотенхем под водство на Конте

Zoom - 26.11.2021

Премиерлигашот Тотенхем вечерва загуби од Мура со 2:1 во Конференциската лига на УЕФА. Победничкиот гол за словенечкиот тим го постигна напаѓачот Амадеус Мароса во 94. минута во последните моменти од дуелот во Марибор.

Тотенхем на колена пред Словенска Мура

MakPress - 26.11.2021

Премиерлигашот Тотенхем вечерва загуби од Мура со 2:1 во Конференциската лига на УЕФА. Победничкиот гол за словенечкиот тим го постигна напаѓачот Амадеус Мароса во 94. минута во последните моменти од дуелот во Марибор.