TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Почина Мира Марковиќ, моќната сопруга на Слободан Милошевиќ

Сакам да кажам - 14.04.2019

Мира Марковиќ, вдовицата на Слободан Милошевиќ и најмоќна жена во Србија во 1990-ите, почина на 76 години во Москва, каде што пред неколку дена била примена во болница во тешка состојба. Таа живееше во Русија од 2003 година, откако претходно против ...

Почина Мира Марковиќ, сопругата на Слободан Милошевиќ

Нова ТВ - 14.04.2019

Мира Марковиќ, сопругата на поранешниот претседател на СР Југославија и на Србија, Слободан Милошевиќ и поранешна претседателка на југословенската левица, почина попладнево во Москва, Русија во 77 година од живото, пишуваат српските медиуми.

Почина Мира Марковиќ, вдовицата на Слободан Милошевиќ

Нетпрес - 14.04.2019

Вдовицата на некогашениот претседател на Србија и СР Југославија Слободан Милошевиќ, Мира Марковиќ починала во неделата во Русија во 77-та година од животото, објавија белградските медиуми а веста за смртта ја потврдил семешниот пријател и ...

Позната причината: Еве од што починала сопругата на Милошевиќ

Фактор - 14.04.2019

Мирјана Марковиќ, првата претседателка на Југословенската левица и споруга на поранешниот претседател на СФРЈ Слободан Милошевиќ денес починала од воспаление на белите дробови во 77 година од животот.

Почина сопругата на Слободан Милошевиќ

Макфакс - 14.04.2019

Вдовицата на поранешниот претседател на СР Југославија Слободан Милошевиќ, Мирјана Марковиќ, почина денеска на 77-годишна возраст. Марковиќ, која беше прва претседателка на Југословенската левица, почина во болница во Сочи, Русија каде што во 2010 ...

Почина Мирјана Марковиќ, вдовицата на Слободан Милошевиќ

Н.Македонија - 14.04.2019

Мирјана Марковиќ, сопругата на некогашниот претседател на СР Југославија, Слободан Милошевиќ, починала во болница во Сочи, Русија, на 76-годишна возраст, пренесува „Политика“. Таа престојуваше во Русија од 2010 година, откако доби азил, бидејќи беше ...

Почина вдовицата на поранешниот претседател на СФРЈ Милошевиќ

Фактор - 14.04.2019

На 77 годишна возраст денес почина Мира Марковиќ. Вдовицата на поранешниот претседател на СФРЈ Слободан Милошевиќ во 13 часот по средноевропско време починала во болницата во Сочи во Русија.

Почина Мирјана Марковиќ

А1 On - 14.04.2019

Мирјана Марковиќ, првата претседателка на југословенската левица (ЈУЛ) и сопругата на поранешниот претседател на СРЈ Слободан Милошевиќ, почина денеска во болница во Сочи во 77-та година. Таа почина во Русија, која и даде азил во 2010 година, ...

Почина сопругата на Слободан Милошевиќ

Република - 14.04.2019

Како што јавуваат белградските медиуми, Мирјана Марковиќ, сопругата на некогашниот претседател на Србија и на СР Југославија, Слободан Милошевиќ, починала денеска во Русија, каде што живееше во последните 16 години.

Почина Мира Марковиќ, сопругата на Слободан Милошевиќ

Независен - 14.04.2019

Вдовицата на поранешниот претседател на Србија, Слободан Милошевиќ и поранешна претседателка на политичката партија Југословенска левица, Мирјана Марковиќ почина денеска на седумдесет и седумгодишна возраст, јавуваат српските медиуми, но официјална ...

Денес ненадејно почина Мира Марковиќ, сопругата на Слободан Милошевиќ

Магазин - 14.04.2019

Мира живееше во Русија со статус на политички бегалец веќе долг период. Во 2005 година Србија распиша потерница по неа, со што веднаш штом би дошла во Србија, би била уапсена. Неодамна Апелациониот суд во Белград ја укина пресудата против неа, со ...

Почина Мира Марковиќ, сопругата на Слободан Милошевиќ

Либертас - 14.04.2019

Марковиќ беше во тешка здравствена состојба, а дел од медиумите во Белград објавија дека во последните неколку месеци била подложена на четири операции во болницата во Сочи. Апелацискиот суд во Белград неодамна ја укина првостепената пресуда од јуни ...

Почина сопругата на Слободан Милошевиќ

ММС - 14.04.2019

Вдовицата на поранешниот претседател на СР Југославија Слободан Милошевиќ, Мирјана Марковиќ, почина денеска на 77-годишна возраст. Марковиќ, која беше прва претседателка на Југословенската левица, почина во болница во Сочи, Русија каде што во 2010 ...

Почина Мира Марковиќ – железната дама на Србија

еМагазин - 14.04.2019

Мирјана Марковиќ, сопругата на некогашниот претседател на СР Југославија, Слободан Милошевиќ починала во болница во Сочи, Русија, на 76-годишна возраст“. Таа престојуваше во Русија од 2010 година, откако доби азил, бидејќи беше во бегство од ...

Почина Мирјана Марковиќ, сопругата на екс-претседателот на СРЈ

24 Вести - 14.04.2019

Мирјана Марковиќ, првата претседателка на југословенската левица (ЈУЛ) и сопругата на поранешниот претседател на СРЈ Слободан Милошевиќ, почина денеска во болница во Сочи во 77-та година. Таа почина во Русија, која и даде азил во 2010 година, ...

Почина сопругата на Слободан Милошевиќ

Сител - 14.04.2019

Како што јавуваат белградските медиуми, Мирјана Марковиќ, сопругата на некогашниот претседател на Србија и на СР Југославија, Слободан Милошевиќ, починала денеска во Русија, каде што живееше во последните 16 години.

Почина Мира Марковиќ, сопругата на Слободан Милошевиќ

+инфо - 14.04.2019

Мирјана Марковиќ, сопруга на поранешниот претседател на Србија, Слободан Милошевиќ и поранешна лидерка на партијата Југословенска левица (ЈУЛ) почина денеска. Марковиќ живееше во Русија со статус на политички бегалец веќе долг период.

Почина сопругата на Слободан Милошевиќ

Точка - 14.04.2019

Вдовицата на поранешниот претседател на СР Југославија Слободан Милошевиќ, Мирјана Марковиќ, почина денеска на 77-годишна возраст. Марковиќ, која беше прва претседателка на Југословенската левица, почина во болница во Сочи, Русија каде што во 2010 ...

Почина сопругата на Слободан Милошевиќ, Мира Марковиќ

24Инфо - 14.04.2019

Мирјана Марковиќ, првата претседателка на југословенската левица (ЈУЛ) и сопругата на поранешниот претседател на СРЈ Слободан Милошевиќ, почина денеска во болница во Сочи во 77-та година. Таа почина во Русија, која и даде азил во 2010 година, ...

Почина сопругата на Слободан Милошевиќ

Курир - 14.04.2019

Како што јавуваат белградските медиуми, Мирјана Марковиќ, сопругата на некогашниот претседател на Србија и на СР Југославија, Слободан Милошевиќ, починала денеска во Русија, каде што живееше во последните 16 години.

Почина сопругата на Слободан Милошевиќ

Centar - 14.04.2019

Вдовицата на поранешниот претседател на СР Југославија Слободан Милошевиќ, Мирјана Марковиќ, почина денеска на 77-годишна возраст. Марковиќ, која беше прва претседателка на Југословенската левица, почина во болница во Сочи, Русија каде што во 2010 ...

Почина сопругата на Милошевиќ, Мира Марковиќ

Фокус - 14.04.2019

Мирјана Марковиќ, првата претседателка на југословенската левица (ЈУЛ) и сопругата на поранешниот претседател на СРЈ Слободан Милошевиќ, почина денеска во болница во Сочи во 77-та година. Таа почина во Русија, која и даде азил во 2010 година, ...

Почина сопругата на Слободан Милошевиќ

Press24 - 14.04.2019

Како што јавуваат белградските медиуми, Мирјана Марковиќ, сопругата на некогашниот претседател на Србија и на СР Југославија, Слободан Милошевиќ, починала денеска во Русија, каде што живееше во последните 16 години.

Почина Мирјана Марковиќ

Вечер - 14.04.2019

Мирјана Марковиќ, првата претседателка на југословенската левица (ЈУЛ) и сопругата на поранешниот претседател на СРЈ Слободан Милошевиќ, почина денеска во болница во Сочи во 77-та година. Таа почина во Русија, која и даде азил во 2010 година, ...

Почина Мира Марковиќ – сопругата на Слободан Милошевиќ

Скопје1 - 14.04.2019

Мира Марковиќ, сопругата на поранешниот претседател на СР Југославија и на Србија, Слободан Милошевиќ и поранешна претседателка на југословенската левица, почина попладнево во Москва, Русија во 77 година од живото, пишуваат српските медиуми.

Почина сопругата на Слободан Милошевиќ, Мира Марковиќ

iPortal - 14.04.2019

Мирјана Марковиќ, првата претседателка на југословенската левица (ЈУЛ) и сопругата на поранешниот претседател на СРЈ Слободан Милошевиќ, почина денеска во болница во Сочи во 77-та година. Таа почина во Русија, која и даде азил во 2010 година, ...

Почина Мирјана Марковиќ, сопругата на Слободан Милошевиќ

Репортер - 14.04.2019

Мирјана Марковиќ, првата претседателка на југословенската левица (ЈУЛ) и сопругата на поранешниот претседател на СРЈ Слободан Милошевиќ, почина денеска во болница во Сочи во 77-та година. Таа почина во Русија, која и даде азил во 2010 година, ...

Почина сопругата на Милошевиќ, Мира Марковиќ

1tv - 14.04.2019

Мирјана Марковиќ, првата претседателка на југословенската левица (ЈУЛ) и сопругата на поранешниот претседател на СРЈ Слободан Милошевиќ, почина денеска во болница во Сочи во 77-та година. Таа почина во Русија, која и даде азил во 2010 година, ...

Почина Мира Марковиќ, сопругата на Милошевиќ

Локално - 14.04.2019

, Мирјана Марковиќ, првата претседателка на југословенската левица (ЈУЛ) и сопругата на поранешниот претседател на СРЈ Слободан Милошевиќ, почина денеска во болница во Сочи во 77-та година.

Почина Мирјана Марковиќ

Опсервер - 14.04.2019

Мирјана Марковиќ, првата претседателка на југословенската левица (ЈУЛ) и сопругата на поранешниот претседател на СРЈ Слободан Милошевиќ, почина денеска во болница во Сочи во 77-та година. Таа почина во Русија, која и даде азил во 2010 година, ...

Почина Мирјана Марковиќ

MakPress - 15.04.2019

Мирјана Марковиќ, првата претседателка на југословенската левица (ЈУЛ) и сопругата на поранешниот претседател на СРЈ Слободан Милошевиќ, почина денеска во болница во Сочи во 77-та година. Таа почина во Русија, која и даде азил во 2010 година, ...