TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Македонец вратен од Занзибар позитивен на ковид, дали станува збор за африкански сој

Канал5 - 03.03.2021

За состојбата со пандемијата и порастот на нови случаи денеска заседаваше Комисијата за заразни болести.. Сопружници од Битола по патување во Занзибар, се вратиле со симптоми на Корона вирусот.

Сопружници од Битола кои се вратиле од Занзибар позитивни на ковид 19

24 Вести

Британскиот сој корона вирус детектиран кај еден од сопружниците од Битола кои се вратиле од Занзибар

Телма

Министерство за здравство: Сите што доаѓаат од Африка ќе одат во 14-дневен карантин, можни се нови мерки!

Вечер Прес

Македонец вратен од Занзибар позитивен на ковид, станува збор ли за африканскиот сој?

Канал5

Началник од битолската болница се вратил од Занзибар со коронавирус – се проверува дали е јужноафрикански сој

ТВ21

МАНУ ќе испитува дали во Македонија пристигнал јужноафриканскиот сој на ковид-19

Алфа

Алсат-М Телма Pedijatar.mk Фокус Република Слободен Печат Н.Македонија еМагазин

Еден од пациентите кој бил во Занзибар ја има британската, а не јужноафриканската мутација

360 степени - 03.03.2021

Министерството за здравство информираше дека за еден од двајцата пациенти кои се вратиле од Занзибар, готови се анализите и кај него е детектиран британскиот сој на коронавирусот. Анализите на брисовите се направени во лабораторијата на МАНУ.

Битолчанецот кој се врати од Занзибар е заразен со британскиот сој на коронавирусот

ММС

МАНУ детектираше британски сој на корона вирусот кај еден од пациентите кои патувале во Занзибар

Бизнис Вести

Кај пациент вратен од Занзибар детектиран британскиот сој на Ковид 19

Локално

МАНУ детектираше британски сој на корона вирусот кај еден од пациентите кои патувале во Занзибар

Frontline

МЗ: МАНУ детектираше британски сој на коронавирусот кај еден од пациентите кои патувале во Занзибар

Слободен Печат

МЗ: МАНУ детектираше британски сој на корона вирусот кај еден од пациентите од Занзибар

Канал5

Скопје инфо Сител Курир Press24 Тера Фокус +инфо

Битолчанец заразен со Ковид-19, кој се вратил од Занзибар, хоспитализиран во Заводот за нефрологија во Струга

ММС - 03.03.2021

Во Заводот за нефрологија во Струга хоспитализиран е пациент од Битола, позитивен на Ковид -19, кој се вратил од Занзибар. Директорот на Заводот, Александар Попоски информира дека лицето било примено во понеделникот вечерта, препратено од Битолската ...

Битолчанецот од Занзибар Е во Струга оти имаат врвен центар за дијализа, а жена му Е стабилна во „8 Септември“, вели директорот на болницата Костов

Сакам да кажам

Сопружници од Битола се вратиле од Занзибар со коронавирус, МАНУ ќе испитува дали е јужноафриканскиот сој

Сакам да кажам

Сопружници од Битола се вратија од Занзибар со ковид-19, дали го донесоа јужноафриканскиот вид?

+инфо

Битолчанец се вратил од Занзибар заразен со коронавирус: МАНУ ќе испитува дали станува збор за јужноафриканската мутација

Точка

Во Струга хоспитализиран маж со Ковид-19 кој бил на патување во Занзибар

24 Вести

Брачен пар од Битола се вратил од Занзибар заразен со коронавирус

Локално

Скопје инфо Либертас Република Press24 МКД Акцент Нетпрес 24Инфо