TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Младиот Стеван ја загуби најважната битка: Србинот Јеловац почина во болница во Белград

Дерби - 05.12.2021

Три седмици по страшниот инцидент кој се случи на тренингот на АЕК, грчкиот тим за жал денеска информираше за најлошата вест, односно потврди дека кошаркаркот Стеван Јеловац починак како последица на мозочниот удар.

ТРАГЕДИЈА: Почина Стеван Јеловац, кошаркарскиот репрезентативец на Србија

Слободен Печат - 05.12.2021

Српскиот спорт доживеа тежок удар, почина 32-годишниот повремен репрезентативен на Србија во кошарка, Стеван Јеловац. Јеловац, кој на клупски план ги бранеше боите на грчкиот АЕК, бил итно пренесен во болница на 14 ноември кога му се слошило за ...

Почина 32-годишниот српски кошаркар Стеван Јеловац како последица од мозочен удар

Сител - 05.12.2021

Српскиот спорт доживеа тежок удар, почина 32-годишниот повремен репрезентативен на Србија во кошарка, Стеван Јеловац. Јеловац, кој на клупски план ги бранеше боите на грчкиот АЕК, бил итно пренесен во болница на 14 ноември кога му се слошило за ...

Српската кошарка обвиена во црно: Почина репрезентативецот Јеловац

Телма - 05.12.2021

Српскиот кошаркар Стеван Јеловац почина од мозочен удар на само 32-годишна возраст. Повремениот репрезентативец на нашиот северен сосед ја загуби битката откако пред три недели доживеа мозочен удар за време на тренинг на неговиот тим АЕК Атина.

Страшна вест од Србија: Почина кошаркарот Стеван Јеловац

Екипа - 05.12.2021

Страшна вест ја потресе кошаркарска Европа вечерва откако српскиот кошаркар Стефан Јеловац почина губејќи ја најважната битка, откако доживеа мозочен удар за време на тренинг со својот клуб АЕК.

Тажни вести од Србија: Почина кошаркарот Стеван Јеловац

Gol.mk - 05.12.2021

Српскиот кошаркар Стеван Јеловац (32) не успеа да ја добие најважната животна битка и почина како последица на мозочен удар кој го доживеа на тренинг. Првотимецот на АЕК имаше удар на 14 ноември на тренинг и беше веднаш префрлен во болница.

Тага во Србија: Почина кошаркарски репрезентативец на 32 години!

Sport 1 - 05.12.2021

Ужасна вест ја потресе српската јавност, откако денеска почина 32-годишниот репрезентативец на Србија, Стеван Јеловац. Јеловац, кој настапуваше за АЕК, на 14 ноември итно беше префрлен во болница откако имаше проблеми на тренинг, а по прегледите ...

ГО ПОКОСИ МОЗОЧЕН УДАР Почина кошаркарот Стеван Јеловац

+инфо - 05.12.2021

Српскиот кошаркар Стефан Јеловац почина денеска на 32-годишна возраст како последица на мозочен удар кој го добил пред три недели за време на тренинг со својот клуб, грчки АЕК. Лекарите во прв момент го спасиле неговиот живот и Јеловац во крајно ...

Тага до небо: Јеловац го загуби најважниот натпревар

Спортклуб - 05.12.2021

По три недели во кома, српскиот кошаркар Стеван Јеловац почина денеска од последици од мозочен удар. Членот на АЕК беше итно пренесен в болница во Атина на 14 ноември откако му се слошило на тренинг.

Србија е во тага: Кошаркар почина од мозочен удар

Спортманија - 05.12.2021

Српскиот репрезентативец Стеван Јеловац на 32 годишна возраст, почина од мозочен удар. Членот на Грчки АЕК, пред околу две седмици доживеа мозочен удар на еден од тренинзите на својот тим.

КОШАРКАРСКИОТ СВЕТ ЗАВИЕН ВО ЦРНО: Почина познатиот млад српски кошаркар (ФОТО)

Курир - 05.12.2021

Повремениот српски кошаркар Стеван Јеловац почина три недели откако доживеа мозочен удар Веста за смртта на кошаркарот на АЕК ја шокираше целата спортска јавност, а најтешко ја примија соиграчите на Стеван од репрезентацијата.

Спортска трагедија, почина српскиот кошаркарски репрезентативец Стеван Јеловац

Дриблинг - 05.12.2021

Како што јавуваат медиумите од Србија, како последица од мозочен удар, почина српскиот кошаркар Стеван Јеловац на само 32-годишна возраст. Јеловац ја загуби битката за живот, откако пред три недели доживеа мозочен удар за време на тренинг на ...

Младиот Стеван ја загуби најважната битка: Србинот Јеловац почина во болница во Белград

Centar - 05.12.2021

Три седмици по страшниот инцидент кој се случи на тренингот на АЕК, грчкиот тим за жал денеска информираше за најлошата вест, односно потврди дека кошаркаркот Стеван Јеловац починал како последица на мозочниот удар.

Почина српскиот кошаркар Јеловац како последица на мозочен удар

SportMedia - 05.12.2021

FOTO> Eurohoops Кошаркарот на АЕК, Стеван Јеловац почина на 32 години како последица на мозочен удар кој го доживеа на 14 ноември. Српскиот кошаркар беше хоспитализиран во болница во Атина, а по неколку денови транспортиран во болница во Србија каде ...

Почина српскиот кошаркар Стеван Јеловац

Нетпрес - 05.12.2021

Три седмици откако доживеа мозочен удар, 32-годишниот српски кошаркар и повремен репрезентативец Стеван Јеловац, почина во неделата, објави неговиот сегашен клун грчки АЕК. Јеловац, кој играше на позицијата крилен центар, доживеа мозочен удар на ...

Почина српскиот кошаркар Јеловац, кој доби мозочен удар на тренинг на АЕК

Точка - 05.12.2021

Поранешнито српски репрезентативец, Стеван Јеловац почина по поседиците од мозочниот удар кој го доби на тренинг со неговиот клуб АЕК Атина на 14 ноември, потврди грчкиот клуб. По колапсот, тој беше во клиника во Атина, по што пред неколку дена бил ...

Почина српскиот кошаркар Јеловац, кој доби мозочен удар на тренинг на АЕК

MTM - 06.12.2021

Поранешнито српски репрезентативец, Стеван Јеловац почина по поседиците од мозочниот удар кој го доби на тренинг со неговиот клуб АЕК Атина на 14 ноември, потврди грчкиот клуб. По колапсот, тој беше во клиника во Атина, по што пред неколку дена бил ...

Oд мозочен удар почина Стеван Јеловац, кошаркарски репрезентативец на Србија

Република - 05.12.2021

Повремениот кошаркарски репрезентативец на Србија 32-годишниот Стеван Јеловац почина денеска од мозочен удар. Јеловац, кој ги бранеше боите на грчкиот АЕК, бил итно пренесен во болница на 14 ноември кога му се слошило за време на тренинг.

ТАГА ДО НЕБОТО: Почина српскиот кошаркар Стеван Јеловац, имаше само 32 години

Порта - 06.12.2021

Српскиот кошаркар Стеван Јеловац почина како последица на мозочен удар, потврди грчкиот АЕК. Јеловац доживеа мозочен удар на 14 ноември на тренинг на грчкиот тим, пренесува Н1. Набргу потоа се огласи и АЕК, кој истакна дека состојбата на српскиот ...

Трагедија: Рада Манојловиќ скршена од болка

Мастило - 06.12.2021

Тажна порака на својот профил на „Твитер“ сподели Рада Манојловиќ. Пејачката напиша трогателни зборови за познатиот српски кошаркар Стеван Јеловац кој почина денеска на 32-годишна возраст. „Леле луѓе, колку тажна вест! Почина нашиот млад кошаркар.

РАДА СКРШЕНА ОД БОЛКА: Се надевавме на подобро, пејачката се огласи веднаш по големата трагедија (ФОТО)

Курир - 06.12.2021

Тажна порака на својот профил на „Твитер“ сподели Рада Манојловиќ. Пејачката напиша трогателни зборови за познатиот српски кошаркар Стеван Јеловац кој почина денеска на 32-годишна возраст. „Леле луѓе, колку тажна вест! Почина нашиот млад кошаркар.

КОШАРКАРСКИОТ СВЕТ ЗАВИЕН ВО ЦРНО: Почина познатиот млад српски кошаркар (ФОТО)

Zoom - 05.12.2021

Повремениот српски кошаркар Стеван Јеловац почина три недели откако доживеа мозочен удар Веста за смртта на кошаркарот на АЕК ја шокираше целата спортска јавност, а најтешко ја примија соиграчите на Стеван од репрезентацијата.

Ни се скрши срцето, што да им кажеме сега на твоите? АЕК се прости од кошаркарот Јеловац кој почина од мозочен удар

ММС - 05.12.2021

Тажна вест стигна од Атина. Познатиот српски кошаркар Стеван Јеловац на 32-годишна возраст почина од последици на мозочен удар. Некогашниот репрезентативец на Срвија почина неколку дена по ударот кој го доживеа на тренинг, а неговиот клуб АЕК од ...

Почина Стеван Јеловац, зборовите на неговата сестра сега болат уште повеќе

Мастило - 05.12.2021

Почина 32-годишниот српски кошаркар Стеван Јеловац. Играчот на грчки АЕК на 14 ноември доживеа мозочен удар на тренинг. Клубот тогаш истакна дека неговата здравствена состојба е стабилна, но и понатаму критична.

Почина кошаркарот Јеловац

Локално - 05.12.2021

Стеван Јеловац, поранешен српски кошаркарски репрезентативец, почина на 33-годишна возраст како последица на мозочен удар. Јеловац доживеа мозочен удар на 16 ноември на тренингот на АЕК, а неодамна беше префрлен на лекување во Белград.