TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Седницата на Комисијата за политички системи и односи меѓу заедниците одложена за в понеделник

24 Вести - 22.07.2021

Седницата на собраниската Комисија за политички системи и односи меѓу заедниците е одложена за в понеделник. На дневниот ред на седницата денеска требаше да се најде Предлог-законот за изменување и дополнување на Законот за лична карта, во второ ...

Апасиев до Џафери: Ако барате војна…

360 степени - 22.07.2021

Пратеникот на Левица, Димитар Апасиев, денеска се закани со инциденти во Собранието ако се одржи седницата на Комисијата за политички систем на која требаше да се разгледаат измените на Законот за лична карта, во второ читање.

Собраниската комисија за која Левица најави ескалација одложена за понеделник

Канал5 - 22.07.2021

Тензичен ден во Собранието. За попладнево беше закажана седница на комисијата за политички систем која што Левица најави дека ќе ја блокира поради отфрлањето на нивните амандмани. Во парламентот е Јана Јосифоска.Јана каква разврска добија денешните ...

Сакате војна, ќе добиете војна! Фараоне Џафери, ќе кркнеш уште една кривична пријава!

Вечер Прес - 22.07.2021

Со овие зборови пратеникот и лидер на Левица, Димитар Апасиев, се обрати на претседателот на Собранието, Талат Џафери, кој пак го опомена „Ова е Собрание, а не улица и не се заканувај од говорница“ Тензично, со дебата на висок тон, закани и навреди ...

Тензична атмосфера во законодавниот дом: Апасиев најавува инциденти во Собранието

Канал5 - 22.07.2021

Во тензична атмосфера Законот за државјанство доби одобрување од Собранието да биде донесен во скратена постапка. Во собранието е Јана Јосифоска. Јана, законот е со европско знаменце, што очекувано предизвика најмногу реакции кај опозицијата.

(Видео) Апасиев со закана до Џафери: Ако сакате инциденти, ќе има инциденти! Ако ги нема амандманите на Левица, ...

Точка - 22.07.2021

Пратеникот и претседател на Левица, Димитар Апасиев, на денешната собраниска седница реагираше дека спикерот Џафери со кршење на Уставот одбил да ги прими амандманите на Левица. Тој од говорницата се обрати по повод носењето на Законот за ...

Апасиев до Џафери: Направите ли шверцерат пратете обезбедување, барате бал ќе добиете маскенбал

Сител - 22.07.2021

Пратеникот и претседател на Левица Димитар Апасиев на денешната собраниска седница реагираше дека спикерот Џафери со кршење на Уставот и Деловникот за работа на собранието одбил да ги прими амандманите на Левица.

(Видео) Апасиев кон Џафери: Ако не ги ставите амандманите на Левица, пратете обезбедување пред Комисија

Антропол - 22.07.2021

На денешната собраниска седница, пратеникот од Левица, Димитар Апасиев, реагираше дека спикерот Џафери со кршење на Уставот и Деловникот за работа на собранието одбил да ги прими амандманите на Левица.

Апасиев му се закани на Џафери: Ако барате војна, ќе добиете…

Независен - 22.07.2021

Пратеникот на Левица, Димитар Апасиев, се закани со инциденти во Собранието ако се одржи седницата на Комисијата за политички систем за измените на Законот за лична карта. Причината е што претседателот на Собранието, Талат Џафери, ги одбил ...

Одложена седницата на Комисијата за политички системи и односи меѓу заедниците

Канал5 - 22.07.2021

Седницата на собраниската Комисија за политички системи и односи меѓу заедниците е одложена за в понеделник. На дневниот ред на седницата денеска требаше да се најде Предлог-законот за изменување и дополнување на Законот за лична карта, во второ ...

Поради исчезнатите амандмани од Левица – Седницата на Комисијата за политички системи одложена за в понеделник

Вечер Прес - 22.07.2021

Седницата на собраниската Комисија за политички системи и односи меѓу заедниците е одложена за в понеделник. На дневниот ред на седницата денеска требаше да се најде Предлог-законот за изменување и дополнување на Законот за лична карта, во второ ...

Правото на амандмани не е резервирано само за великоалбанскиот шовинизам, вели Апасиев (ВИДЕО)

Локално - 22.07.2021

Правото на амандмани не е резервирано само за великоалбанскиот шовинизам, вели Апасиев (ВИДЕО) Пратеникот од редовите на Левица, Димитар Апасиев, процедурално се обрати во Собранието откако спикерот Талат Џафери ги фрли во корпа амандманите на ...

Повикајте обезбедување, сакате војна, ќе ја добиете: Апасиев најавува инциденти во Собранието

Фактор - 22.07.2021

„Доколку сакате инциденти, ви најавувам дека ќе добиете инциденти. Доколку на комисија во 14 часот ги нема амандманите на Левица, ви најавувам да повикате обезбедување и да ја правиме големата магија.

Апасиев го предупреди Џафери да прати обезбедување: Баравте бал, ќе добиете маскенбал!

+инфо - 22.07.2021

Тој револтиран од односот на Собранието спрема амандманите на Левица го предупреди претседателот Џафери да прати обезбедување на комисиската расправа зошто најави „војна“ на седницата. Пратете обезбедување во 14 часот на седницата на собраниската ...

Апасиев до Џафери: Баравте бал, ќе добиете маскенбал!

Фокус - 22.07.2021

Пратете обезбедување во 14 часот на седницата на собраниската комисија, баравте бал ќе добиете маскенбал, му порача пратеникот Димитар Апасиев од Левица на собранискиот претседател Талат Џафери на пленарната седницата која почна со задоцнување од ...

Апасиев го предупреди Џафери да прати обезбедување: Баравте бал, ќе добиете маскенбал

Press24 - 22.07.2021

Пратете обезбедување во 14 часот на седницата на собраниската комисија, баравте бал ќе добиете маскенбал, му порача пратеникот од Левица, Димитар Апасиев на претседателот на Собранието, Талат Џафери на денешната пленарна седница, пренесува Плусинфо .

Апасиев: Амандманите на Левица се фрлени во корпа!

Антропол - 22.07.2021

Неправилностите во работата на македонското собрание, управувано од Талат Џафери, станаа секојдневна пракса. Ваквото делување испливува на површина секогаш кога се донесуваат спорни закони.

Апасиев кон Џафери: Гадно си се заебал ако мислиш со нас вака да се заебаваш

Локално - 22.07.2021

„Амандманите на пратениците на Левица на Законот за лична карта „ИСЧЕЗНАЛЕ“ при преносот од собраниската архива до кабинетот на Џафери“, соопшти лидерот на Левица, Димитар Апасиев. „Дечки, се врти колцето бе.

Апасиев: Исчезнале амандманите на Левица, Џафери ќе „кркне“ уште една кривична

+инфо - 22.07.2021

Дечки, се врти колцето бе. Утре вие ќе бидете опозиција, а ние власт. Тогаш ќе ви поставиме канти во ходник и сами ќе си ги фрлате. Ич да не се мачиме, напиша Апасиев на Фејсбук. Амандманите на пратениците на Левица за Законот за лична карта ...

Апасиев: Исчезнале амандманите на Левица, Џафери ќе „кркне“ уште една кривична

Press24 - 22.07.2021

Амандманите на пратениците на Левица за Законот за лична карта исчезнале при реносот од собраниската архива до Кабинетот на собранискиот спикер Талат Џафери, напиша на Фејсбук првиот човек на Левица, Димитар Апасиев.

„Исчезнати“ амандмани – Апасиев: Фараоне Џафери, ќе кркнеш уште една кривична

Скопско Ехо - 22.07.2021

Амандманите на пратениците на Левица за Законот за лична карта исчезнале при преносот од собраниската архива до Кабинетот на собранискиот спикер Талат Џафери, напиша на Фејсбук првиот човек на Левица, Димитар Апасиев.

Левица предлага до 5 години затвор за злоупотреба на „европското знаменце“

Мак. Весник - 22.07.2021

Прес конференција на пратеникот Димитар Апасиев, по повод поднесувањето на Предлог-закон за дополнување на Кривичниот законик од страна на Левица: „Со овој предлог закон кој го предлагаме по скратена постапка се предвидува затвор 1-5 години за ...