TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Кавадарчанец со тешки последици од сообраќајна несреќа

Фокус - 19.07.2019

Кавадарчанец на возраст од 60 години бил тешко повреден во сообраќајна несреќа што се случи вчера попладне во Кавадарци, изјави Верољуб Додевски, портпарол на СВР Велес. -Сообраќајната незгода се случила на ул.

Приведени тројца кавадарчани осомничени за фалсификување пари

+инфо - 19.07.2019

Полициската страница Кавадарци поднесе кривична пријава против Б.Ч.(27), Љ.Т.(30) и С.О.(20), сите од Кавадарци, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „фалсификување пари“.

Тројца кавадарчани пуштиле во оптек фалсификувани пари

ММС - 19.07.2019

Кавадаречката полиција приведе тројца кавадарчани кои пуштиле во оптек фалсификувани пари. Против нив е поднесена и кривична пријава за стореното кривично дело, информираа денеска од СВР Велес.

СООБРАЌАЈКА ВО КАВАДАРЦИ: Шеесет годишен маж потешко повреден

Фактор - 19.07.2019

Во сообраќајна незгода во Кавадарци потешко е повреден шеесет годишен маж, соопшти СВР Велес. Вчера попладне две патнички возила со кавадаречки таблици се судриле на улицата „Шишка“ во Кавадарци.

Кавадарчанец тешко повреден во сообраќајка

Скопје1 - 19.07.2019

На 18.07.2019 околу 16.00 часот на ул.„Шишка“ во Кавадарци се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко возило „Опел корса“ со кавадаречки регистарски ознаки, управувано од З.М.(60) од Кавадарци и патничко возило „Фолксваген Голф“ со кавадаречки ...

Кавадарчанец тешко повреден во сообраќајна несреќа

MTM - 19.07.2019

Кавадарчанец на возраст од 60 години бил тешко повреден во сообраќајна несреќа што се случила вчера попладне во Кавадарци, информираше денеска Верољуб Додевски, портпарол на СВР Велес. -Сообраќајната незгода се случила на ул.

Приведени тројца кавадарчани осомничени за фалсификување пари

Канал5 - 19.07.2019

Полициската страница Кавадарци поднесе кривична пријава против Б.Ч.(27), Љ.Т.(30) и С.О.(20), сите од Кавадарци, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „фалсификување пари".

Судар на две возила во Кавадарци, еден возач тешко повреден

Сител - 19.07.2019

Вчера околу 16.00 часот на ул.„Шишка“ во Кавадарци се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко возило „Опел корса“ со кавадаречки регистарски ознаки, управувано од З.М.(60) од Кавадарци и патничко возило „Фолксваген Голф“ со кавадаречки ...

Се судрија две возила, возач заврши во болница

Слободен Печат - 19.07.2019

Сообраќајната незгода се случила на улицата „Шишка“ во Кавадарци. Шеесетгодишен кавадарчанец е тешко повреден во сообраќајка која се случила вчера попладне во Кавадарци. Сообраќајната незгода се случила на улицата „Шишка“ помеѓу патничко возило ...

Приведени тројца кавадарчани осомничени за фалсификување пари

Локално - 19.07.2019

Полициската страница Кавадарци поднесе кривична пријава против Б.Ч.(27), Љ.Т.(30) и С.О.(20), сите од Кавадарци, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „фалсификување пари“.

Судар на две возила во Кавадарци, еден возач тешко повреден

ТВ21 - 19.07.2019

Вчера околу 16.00 часот на ул.„Шишка“ во Кавадарци се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко возило „Опел корса“ со кавадаречки регистарски ознаки, управувано од З.М.(60) од Кавадарци и патничко возило „Фолксваген Голф“ со кавадаречки ...

Тешка несреќа во Македонија - Еден тешко повреден

Press24 - 19.07.2019

Кавадарчанец на возраст од 60 години бил тешко повреден во сообраќајна несреќа што се случила вчера попладне во Кавадарци, информираше денеска Верољуб Додевски, портпарол на СВР Велес. -Сообраќајната незгода се случила на ул.

Тројца кавадарчани со фалс денари плаќале сметки

24Инфо - 19.07.2019

Полициската страница Кавадарци поднесе кривична пријава против Б.Ч.(27), Љ.Т.(30) и С.О.(20), сите од Кавадарци, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „фалсификување пари”.

„Корса“ и „Голф“ се судриле вчера во Кавадарци, едно лице тешко повредено

Република - 19.07.2019

Вчера попладне на ул. „Шишка“ во Кавадарци се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко возило „Опел корса“ со кавадаречки регистарски ознаки, управувано од З.М. (60) од Кавадарци и патничко возило „Фолксваген Голф“ со кавадаречки регистарски ...

Кавадарчанец тешко повреден во сообраќајна несреќа

Либертас - 19.07.2019

Кавадарчанец на возраст од 60 години бил тешко повреден во сообраќајна несреќа што се случила вчера попладне во Кавадарци, информираше денеска Верољуб Додевски, портпарол на СВР Велес. -Сообраќајната незгода се случила на ул.

Приведени тројца кавадарчани осомничени за фалсификување пари

Курир - 19.07.2019

Полициската страница Кавадарци поднесе кривична пријава против Б.Ч.(27), Љ.Т.(30) и С.О.(20), сите од Кавадарци, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „фалсификување пари“.

Тешка сообраќајна несреќа на ул.„Шишка“ во Кавадарци

Опсервер - 20.07.2019

На 18.07.2019 околу 16.00 часот на ул.„Шишка“ во Кавадарци се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко возило „Опел корса“ со кавадаречки регистарски ознаки, управувано од З.М.(60) од Кавадарци и патничко возило „Фолксваген Голф“ со кавадаречки ...

Кавадарчанец тешко повреден во сообраќајна несреќа

MakPress - 19.07.2019

Кавадарчанец на возраст од 60 години бил тешко повреден во сообраќајна несреќа што се случила вчера попладне во Кавадарци, информираше денеска Верољуб Додевски, портпарол на СВР Велес. -Сообраќајната незгода се случила на ул.

Приведени тројца кавадарчани осомничени за фалсификување пари

Сител - 19.07.2019

Полициската страница Кавадарци поднесе кривична пријава против Б.Ч.(27), Љ.Т.(30) и С.О.(20), сите од Кавадарци, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „фалсификување пари“.

Со лажни денари купувале во Кавадарци и околијата

Слободен Печат - 19.07.2019

Тројцата „богаташи“ сакале да пуштат во промет вкупно 193 лажни банкноти. Полициската страница Кавадарци поднесе кривична пријава против Б.Ч.(27), Љ.Т.(30) и С.О.(20), сите од Кавадарци, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело ...

Пазареле со фалц пари - Македонската полиција приведе три лица

Press24 - 19.07.2019

Полициската страница Кавадарци поднесе кривична пријава против Б.Ч.(27), Љ.Т.(30) и С.О.(20), сите од Кавадарци, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „фалсификување пари“.

Приведени тројца кавадарчани осомничени за фалсификување пари

Опсервер - 19.07.2019

Полициската страница Кавадарци поднесе кривична пријава против Б.Ч.(27), Љ.Т.(30) и С.О.(20), сите од Кавадарци, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „фалсификување пари“.

Приведени тројца кавадарчани осомничени за фалсификување пари

Либертас - 19.07.2019

Полициската страница Кавадарци поднесе кривична пријава против Б.Ч.(27), Љ.Т.(30) и С.О.(20), сите од Кавадарци, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „фалсификување пари“.

Во промет пуштени фалсификувани „петстотки“ и „илјадарки“

Скопје инфо - 19.07.2019

Кавадаречката полиција приведе тројца кавадарчани кои пуштиле во оптек фалсификувани пари. Против нив е поднесена и кривична пријава за стореното кривично дело, информираа денеска од СВР Велес.

Внимавајте, пуштени се фалсификувани петстоденарки и илјадарки во промет

+инфо - 19.07.2019

Кавадаречката полиција приведе тројца кавадарчани кои пуштиле во оптек фалсификувани пари, a е поднесена и кривична пријава за стореното кривично дело, информираа денеска од СВР Велес. Покрај во Кавадарци, парите со ист сериски број биле пуштени и ...

Внимавајте, во промет има фалсификувани петстоденарки и илјадарки

Република - 19.07.2019

Кавадаречката полиција приведе тројца кавадарчани кои пуштиле во оптек фалсификувани пари, a е поднесена и кривична пријава за стореното кривично дело, информираа денеска од СВР Велес. Покрај во Кавадарци, парите со ист сериски број биле пуштени и ...

Тиквешка тарапана: Тројца кавадарчани „отпечатиле“ 193 банкноти од 500 и 1.000 денари

Денешен - 19.07.2019

Полициската станица Кавадарци поднесе кривична пријава против Б.Ч.(27), Љ.Т.(30) и С.О.(20), сите од Кавадарци, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „фалсификување пари“.

Тројца кавадарчани фалсификувале банкноти од 500 и 1.000 денари

еМагазин - 19.07.2019

Полициската станица Кавадарци поднесе кривична пријава против Б.Ч.(27), Љ.Т.(30) и С.О.(20), сите од Кавадарци, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „фалсификување на пари“, информира МВР.

Кавадарчани фалсификувале пари, полицијата ги приведе

MakPress - 19.07.2019

Полициската страница Кавадарци поднесе кривична пријава против Б.Ч.(27), Љ.Т.(30) и С.О.(20), сите од Кавадарци, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „фалсификување пари“.

Бидете внимателни, во промет има фалсификувани банкноти

Пулс24 - 20.07.2019

Кавадаречката полиција приведе тројца кавадарчани кои пуштиле во оптек фалсификувани пари, a е поднесена и кривична пријава за стореното кривично дело, информираа од СВР Велес. Покрај во Кавадарци, парите со ист сериски број биле пуштени и во други ...